ANUNT IMPORTANT !!!

Moderator: Victoras Petcu

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Adrian I. »

Victoras Petcu scrie:ANUNTAM PE CEI INTERESATI , CA PONTOANELE P1,P2,P3,P4,P5,P6,P7,P8,P9,P10,P11,P12,P13,P14 SI LOCUL 1 DE PE LACUL MOARA VLASIEI 2, SUNT REZERVATE DE CATRE DIFERITE CLUBURI IN TOATE WEEKEND-URILE (VINERI ORELE 18.00 - DUMINICA ORELE 18.00), CUPRINSE IN PERIOADA 31.08 2018 - 28.10.2018 !!!

MULTUMIM PENTRU INTELEGERE !!!!!

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Adrian I. »

O decizie extrem de proasta, mai ales in conditiile in care sunt foarte multi pescari buni si foarte buni, care nu fac parte din nici un club, care ar dori sa pescuiasca pe MV2 in timpul weekendurilor. Faptul ca ati "rezervat in avans" acele pontoane pentru "diferitele cluburi" nu inseamna altceva decat faptul ca ati incalcat propriul regulament: rezervare cu 24/48 de ore inainte de partide de 24/48 de ore desfasurate pe balta dvs. Faceti ce credeti cu afacerea pe care o detineti, insa ar trebui sa faceti regulile egale pt toata lumea, sa fiti un om de cuvant si sa respectati propriul regulament.
De asemenea, nu uitati ca nr de concursuri de pe MV2 desfasurate in 2018 a fost mult mai mic decat in anii precedenti, fapt care indica faptul ca acele "cluburi" s-au reorientat catre alte balti. Exact - aceleasi cluburi carora le-at facut rezervari in avans pe 2 luni:))). Asta ar trebui sa va dea de gandit.
Sper ca veti reconsidera decizia!

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Eduard Mosneanu »

Adrian I. scrie:O decizie extrem de proasta, mai ales in conditiile in care sunt foarte multi pescari buni si foarte buni, care nu fac parte din nici un club, care ar dori sa pescuiasca pe MV2 in timpul weekendurilor. Faptul ca ati "rezervat in avans" acele pontoane pentru "diferitele cluburi" nu inseamna altceva decat faptul ca ati incalcat propriul regulament: rezervare cu 24/48 de ore inainte de partide de 24/48 de ore desfasurate pe balta dvs. Faceti ce credeti cu afacerea pe care o detineti, insa ar trebui sa faceti regulile egale pt toata lumea, sa fiti un om de cuvant si sa respectati propriul regulament.
De asemenea, nu uitati ca nr de concursuri de pe MV2 desfasurate in 2018 a fost mult mai mic decat in anii precedenti, fapt care indica faptul ca acele "cluburi" s-au reorientat catre alte balti. Exact - aceleasi cluburi carora le-at facut rezervari in avans pe 2 luni:))). Asta ar trebui sa va dea de gandit.
Sper ca veti reconsidera decizia!
Daca tu vinzi pepeni, ai 5 tone (pe care in mod normal i-ai vinde in 4 saptmani - cu riscul ca jumatate sa se strice si sa nu i monetizezi), si cineva vine si-ti cumpara 4 tone maine, nu-i vinzi pentru ca "poate cumpara cate o persoana zilnic 150 kg" ?! :roll:
Gone fishing....

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Adrian I. »

Am mari dubii ca aceste "diferite cluburi" s-au urnit asa toate, dintr-o data, la unison, sa ia toate pontoanele pana la finele lui octombrie. Si ca si au si platit deja aceste "rezervari". Aceasta situatie a aparut fix dupa ce rezervarile la aceste pontoane sunt facute doar de dl. Petcu. Evident ca aici este vorba strict de interes financiar, nu de altceva.
Pur si simplu cred ca pe termen mediu si lung va avea numai de pierdut (a se vedea ca deja concursurile la.MV2 s-au imputinat simtitor - doar ca exemplu). Pescarii vor alege usor usor si alte variante.

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de claudiupascu »

@Adrian I.
Oare e atat de greu de inteles ca respectivele cluburi fac concursuri la sfarsit de saptamana si nu inchiriaza respectivele pontoane doar ca sa se afle in treaba
Numai clubul WLC mai are de disputat 3 etape in septembrie si octombrie si iata trei saptamani sunt acoperite :wink:

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de arsinel »

Adrian I. scrie:Am mari dubii ca aceste "diferite cluburi" s-au urnit asa toate, dintr-o data, la unison, sa ia toate pontoanele pana la finele lui octombrie. Si ca si au si platit deja aceste "rezervari". Aceasta situatie a aparut fix dupa ce rezervarile la aceste pontoane sunt facute doar de dl. Petcu. Evident ca aici este vorba strict de interes financiar, nu de altceva.
Pur si simplu cred ca pe termen mediu si lung va avea numai de pierdut (a se vedea ca deja concursurile la.MV2 s-au imputinat simtitor - doar ca exemplu). Pescarii vor alege usor usor si alte variante.
NU este vorba de interes financiar pentru ca nu se inchiriaza pontoanele la Supra pret daca se rezerva in avans.
Tu crezi ca Victoras mai are nevoie de publicitate la MV2 sau ca se bucura la 1000,2000 de lei??
Sunt inchiriate pentru concursuri!!! Este normal ca daca inchiriez toate pontoanele sa am un avantj fatza de pescarul care vrea 2 pontoane.
Zicea cineva mai sus ca mai sunt pescari buni si foarte buni care ar vrea sa pescuieasca in weekend,sa urmareasca crapmania,facebook si sa se inscrie la aceste viitoare concursuri,nu sunt concursurii interne de club.(cu aceasta ocazie pescuieste si in echipa in aceaste week si are posibilitate sa plece si cu o cupa acasa ..)
Eu am organizat un concurs 14-16septembrie si am afisat pe facebook,in 3 ore nu mai erau locuri.
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Adrian I.
Mesaje: 115
Membru din: Mar Mai 22, 2018 14:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Adrian I. »

Salut, Claudiu - nu e nimic greu de inteles! Problema este una simpla - si anume, aceste rezervari facute pentru urmatoarele 2 luni reprezinta o problema pentru pescarii care vor sa vina pe MV2 si care nu fac parte dintr-un club. Sunt sigur ca intelegi! Rugamintea a fost ca dl. Petcu sa faca ceva modificari in acest sens. Nimic mai mult. Asa cum am mai spus, dansul este liber sa isi administreze afacerea asa cum crede ca e mai bine, dar nu strica sa auda si alte pareri.
P.S! Alte cluburi aleg sa faca competitii intre membrii sai in timpul saptamanii, la fel cum pe alte balti concursurile se fac doar in timpul saptamanii. Sunt cateva exemple ca lucrurile se pot face si altfel, impacand pe toata lumea.

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de nit_matias »

Nu prea inteleg batalia asta pe pontoane, cand pe MV2 se prinde cam peste tot. Nu e ca si cum daca te duci nu prinzi nimic pe alt loc. Daca o faci de placere, pentru ce sa te stresezi? Niciodata nu am fost bolnav dupa pontoane,dar ma rog fiecare are viziunea lui.

Legat de decizia de a rezerva pontoanele inainte, mie mi se pare foarte lejer, ca nu mai stai sa te complici sa raspunzi la n telefoane, sa faca ala anulare, sa se supere ala ca nu a mai prins loc. In locul administratiei actionam identic. Faptul ca ar avea un anumit impact pe viitor asupra clientelei MV2, iar mi se pare ireal, atata timp cat nu sunt suficiente balti cu peste in apropierea Bucurestiului.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Adrian I. scrie:O decizie extrem de proasta, mai ales in conditiile in care sunt foarte multi pescari buni si foarte buni, care nu fac parte din nici un club, care ar dori sa pescuiasca pe MV2 in timpul weekendurilor. Faptul ca ati "rezervat in avans" acele pontoane pentru "diferitele cluburi" nu inseamna altceva decat faptul ca ati incalcat propriul regulament: rezervare cu 24/48 de ore inainte de partide de 24/48 de ore desfasurate pe balta dvs. Faceti ce credeti cu afacerea pe care o detineti, insa ar trebui sa faceti regulile egale pt toata lumea, sa fiti un om de cuvant si sa respectati propriul regulament.
De asemenea, nu uitati ca nr de concursuri de pe MV2 desfasurate in 2018 a fost mult mai mic decat in anii precedenti, fapt care indica faptul ca acele "cluburi" s-au reorientat catre alte balti. Exact - aceleasi cluburi carora le-at facut rezervari in avans pe 2 luni:))). Asta ar trebui sa va dea de gandit.
Sper ca veti reconsidera decizia!

Probabil ca nu ati fost atent cand ati citit regulamentul.............!!!

".....................................................................................REZERVARI !!!
PESCARII
care doresc sa faca rezervari o pot face la numerele de telefon: 0728908402 sau 0728908408 !!!

1. Pentru partide de 24 DE ORE, 48 DE ORE sau 72 DE ORE se pot face rezervari CU MAXIM 48 DE ORE INAINTE de desfasurarea partidei de pescuit !!!
2. Pentru partide de 12 ORE se pot face rezervari CU MAXIM 24 DE ORE inainte de desfasurarea partidei de pescuit !!!


- PESCARII care vor sa organizeze mini concursuri, etc, o pot face numai daca vor rezerva primele 14 pontoane, sau minim 12 locuri pe pamant !!! Ei vor putea rezerva locurile si cu 96 de ore , 120 de ore, 240 de ore, s.a.m.d, inainte de începerea mini concursului, etc, dar cu conditia sa achite un avans !!!" .........................................................................
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ANUNT IMPORTANT !!!

Mesaj de Victoras Petcu »

Adrian I. scrie:Salut, Claudiu - nu e nimic greu de inteles! Problema este una simpla - si anume, aceste rezervari facute pentru urmatoarele 2 luni reprezinta o problema pentru pescarii care vor sa vina pe MV2 si care nu fac parte dintr-un club. Sunt sigur ca intelegi! Rugamintea a fost ca dl. Petcu sa faca ceva modificari in acest sens. Nimic mai mult. Asa cum am mai spus, dansul este liber sa isi administreze afacerea asa cum crede ca e mai bine, dar nu strica sa auda si alte pareri.
P.S! Alte cluburi aleg sa faca competitii intre membrii sai in timpul saptamanii, la fel cum pe alte balti concursurile se fac doar in timpul saptamanii. Sunt cateva exemple ca lucrurile se pot face si altfel, impacand pe toata lumea.


Acum cred ca ati inteles, ca este vorba de "pescarii care vor..................." !!!

Organizarea concursurilor in cursul saptamanii, a fost ideea mea cu ani in urma !!!



"De asemenea, nu uitati ca nr de concursuri de pe MV2 desfasurate in 2018 a fost mult mai mic decat in anii precedenti, fapt care indica faptul ca acele "cluburi" s-au reorientat catre alte balti. Exact - aceleasi cluburi carora le-at facut rezervari in avans pe 2 luni:))). Asta ar trebui sa va dea de gandit.
Sper ca veti reconsidera decizia! "


M-am gandit inainte sa aplic aceasta decizie si tocmai datorita respectului fata de pescarii care pescuiesc pe M.V.2, am ales ca aceste concursuri sau miniconcursuri sa se desfasoare in proportie de 95% pe primele 14 pontoane, pentru ca in acest fel si ceilalti pescari sa poata pescui mai ales in weekend !!!
Victoras Petcu

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”