Problema mulinete sau nu

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Mickey84
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 08, 2024 18:58

Problema mulinete sau nu

Mesaj de Mickey84 »

Buna seara, am cumparat de curand 3 mulinete okuma powerliner 865 si as avea cateva intrebari pentru cei ce au avut sau cunosc aceasta situatie (daca sunt defecte sau nu).
1. In momentul in care vreau sa lansez si ridic pick-up-ul rotorul face o tura singur, fara a fi "intepenit" intr-un loc, fapt care, mi se pare cam incomod avand in vedere ca mi se opreste in deget.
2. Cu tamburii de rezerva ( cei din grafit ) mulinetele merg cam "infranate" (mentionez ca, cu tamburii principali nu exista aceasta problema).
Dar cel mai mult ma intereseaza problema cu rotorul, daca este o problema/ asa sunt ele din "fabrica" si in cazul in care este o problema, daca se poate remedia.
Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
Zota Stefan Doru
Mesaje: 472
Membru din: Lun Mar 10, 2014 17:49
Puncte: 0
Localitate: COMANESTI BACAU

Re: Problema mulinete sau nu

Mesaj de Zota Stefan Doru »

Salut. Asa sunt din fabrica.. Daca vrei mulinete care atunci cand ridici pikapul sa ramana fixe (efectiv ingheata) ai o singura solutie: Dan Mitranescu MULINETA TAZURA MX14000 MAGNESIUM. Fir intins !!!

Naghi Adrian
Mesaje: 129
Membru din: Dum Iul 27, 2014 22:24
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare
Contact:

Re: Problema mulinete sau nu

Mesaj de Naghi Adrian »

Okuma 8 k sau okuma 8 k surf se opreste picapul in pozitie fixa indiferent de pozitia in care se deschide .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”