Recomandare pensiune Delta

Aici va invitam sa discutam despre locurile in care ne-am petrecut concediile, chiar daca nu au legatura cu pescuitul. Asa vom crea o baza de date, cu locatii recomandate sau nu, de care vor beneficia toti utilizatorii acestui forum.
Calatorie placuta!

Moderatori: gor965, Adi Forest

Popescu Adrian
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 01, 2011 15:34

Re: Recomandare pensiune Delta

Mesaj de Popescu Adrian »

Din toamna incep concursurile nu? :D

Avatar utilizator
George Balan
Mesaje: 41
Membru din: Vin Feb 10, 2006 12:23

Re: Recomandare pensiune Delta

Mesaj de George Balan »

taxa de persoana care este ? cea de pe site ? au barci de inchiriat ?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Recomandare pensiune Delta

Mesaj de Vladut Mateianu »

Popescu Adrian scrie:Din toamna incep concursurile nu? :D
da, sunt 2 si ambele prezentate pe acest site la rubrica COMPETITII !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Recomandare pensiune Delta

Mesaj de Vladut Mateianu »

George Balan scrie:taxa de persoana care este ? cea de pe site ? au barci de inchiriat ?

75 lei/ persoana cu mic dejun inclus ( 150 lei camera)

au si barci de inchiriat, dar nu stiu tariful. poti suna la telefonul de pe site si sigur te va consilia cineva.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

tranis
Mesaje: 200
Membru din: Mie Mai 04, 2011 22:24
Puncte: 0
Localitate: brasov

Re: Recomandare pensiune Delta

Mesaj de tranis »

Pensiunea La Sorin MURIGHIOL




Mai multe imagini

4,3 / 5 1 recenzii


- camerele sunt mari, spatioase, curate cu moblilier nou si modern - masa este absolut deosebita, cu produse delicioase din peste - Restaurantul si terasa sunt Ok, cu un ambient frumos

... citeste mai mult
Comuna Murighiol este situata in partea de est a jud Tulcea, pe bratul Sf. Gheorghe la 36 Km de municipiul Tulcea.

Avantajul consta in faptul ca se poate ajunge pe sosea pana pe malul Dunarii.

Pensiunea este formata din 30 camere, dintre care:
- 22 duble(2 paturi),
- 3 camere(pat matrimonial+fotoliu pat pt copil).
- 5 aprtamente cu 2 camere si 2 paturi
Camerele sunt dotate cu:baie proprie, aer conditionat, Tv.

Pensiunea este dotata cu restaurant cu o capacitate de 80 locuri. In cadrul restaurantuluise pot servi mancaruri cu specific pescaresc, dar si alte mancaruri traditionale.

Se pot organiza excursii la cererea clientului in principalele puncte turistice, plimbari cu barca si catamaranul etc

Facilitati cazare: internet wireless, parcare, gradina/curte, biliard, terasa, foisor in curte, bar, restaurant, tichete de vacanta

Facilitati camere: incalzire centrala, aer conditionat, baie in camera, camera cu TV






Capacitate: 65 locuri in 30 camere
Tarife perioada 19.03.2011 - 31.12.2011
Camerele
Tip camera
Baie
Cursul sapt.
Weekend
Pret single
1 , 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 28
Camera dubla matrimoniala
da
130 lei / zi
-
-
5 , 6, 8, 9, 10, 11, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Camera dubla twin
da
130 lei / zi
-
-
4 , 23, 27
Camera tripla
da
195 lei / zi
-
-
24, 25, 26, 29, 30
Apartament 2 camere
da
260 lei / zi
-
-* Toate preturile sunt valabile pentru o singura noapte de cazare si sunt finale.
* Tarife masa: Mic dejun: 15 lei / pers.; Pranz: 20 lei / pers.; Cina: 20 lei / pers.;
* Pachetul turistic include cazare, 2 mese(mic dejun si cina), barca cu ghid si costa 150 ron/pers/zi
OHABA TEAM BRASOV

Turistul
Mesaje: 13
Membru din: Vin Oct 21, 2011 16:20

Re: Recomandare pensiune Delta

Mesaj de Turistul »


Avatar utilizator
Sebastian_Bazuk
Mesaje: 84
Membru din: Mie Oct 12, 2011 15:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare pensiune Delta

Mesaj de Sebastian_Bazuk »

Ref. la Pensiunea Big Fish.

Lucrez la o agentie de turism si am organizat in aceasta vara, doua evenimente mari de cate o saptamana pentru un client foarte mare din Romania (benzina :wink: ) la pensiunea Big Fish.
Timp de o saptamana, administratorii si personalul pensiunii au fost "frecati" la maxim de cei 40 de participanti : cazare, curatenie, mancare, barci in colo si in colo, mancare pe balta la cei care erau la pescuit, curata peste, baga peste in camera frigorifica, adu-mi raci, gateste-mi racii si lista e foarte lunga de cate pretentii au avut clientii. As vrea sa va spun ca s-au ridicat la inaltimea pretentiilor si in plus ne-au facut si cateva surprize (formatie traditionala lipoveni). Numai cuvine de lauda despre calitatea serviciilor prestate si cat de primitori sunt acesti oameni de la pensiunea Big Fish. Cele 5 margarete cu care este clasificata pensiunea sunt pe deplin meritate.

Va recomand sa incercati aceasta pensiune. Se pare ca unii au inteles cum sa faca turism si asta inseamna sa fii " client oriented".

Sebastian
Cred in Dumnezeu nu in ceea ce spun oamenii despre Dumnezeu!

Avatar utilizator
leutu
Mesaje: 78
Membru din: Joi Apr 05, 2012 23:50
Puncte: 0
Localitate: vatra dornei
Contact:

Re: Recomandare pensiune Delta

Mesaj de leutu »

daca vreti partide de pescuit adevarate va recomand sa mergeti la nea Puiu, pensiunea Lotus, Sulina.Eu merg cam de 10 ani, de doua trei ori pe an, cite una, doua saptamini si credeti-ma,de fiecare data am avut satisfactii deosebite.Se poate ajunge usor de acolo pe Chilia-zona Obrizu-cam35 min cu barca-pe bratul Sulina-se prinde peste mare si mult,dar este cam deranjant traficul fluvial-pe Dunarea Veche-caras extrem de mult si mare,exemplarele de peste1kg fiind frecvente,iar crapii salbatici intre5-10kg intra la bete negresit.Pentru cei care vor sa prinda somn recomand un pescuit in aval, spre farul nou aproape de varsarea in mare.Tot cu nea Puiu puteti merge la stiuca pe lacurile Lumina,Rosu,Rosulet,Bijan,Tataru,Tatarciuc,Potcoava,Furtuna-acesta este putin mai departe.Pentru distractie in pauzele dintre crap,somn,stiuca,se poate pescui la avat-am avut citeva surprize placute.Tentant este faptul ca in oricare din aceste zone se poate ajunge in maxim45 min cu barca,mai putin pe furtuna-cam o ora si jumatate.Despre nea Puiu.....numai de bine si ma bucur ca l-am cunoscut cindva in Periprava-omul nu este localnic,dar stie.Pensiunea este decenta,cu suficiente bai si preturi absolut rezonabile.PS-nea puiu este si vinator pentru cei interesati!Parerea mea este ca merita citeva antrenamente pe la iazuri,dupa care directia Delta!O saptamina de pescuit intensiv nu depaseste 2000ron cu tot cu drum-in cazul meu de la Vatra Dornei.Fir intins si n-o sa va para rau!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “TURISM - Destinatii pentru vacante”