Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de George-Alexandru »

Pana se posteaza clasamentul oficial,

Loc 1-GreenLake
Loc 2-Marian Constantin
Loc 3 Green Lake

Captura-stand A4

Echipa din care am facut parte am avut pestele cel mai mare din concurs dar nu se putea cumula cu un alt premiu.Captura a revenit urmatorului peste ca marime din concurs.


Felicitari participantilor,organizatorului si gazdei!

Ca de fiecare data un concurs desfasurat intr o atmosfera prieteneasca care pt multi dintre noi marcheaza finalul sezonului de pescuit.


O seara placuta.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de valiauto68 »

Am o intrebare catre cei care cunosc balta si evident locurile de pescuit.
Personal nu am mai fost pe balta , locul pe care am pescuit , din cate am inteles se numeste Dr Parosu, langa casa paznicului,cred.

Nu am avut culoar de pescuit, asa ca avand in dreapta urmatoarea echipa ,baietii de la APS, aveam liber doar in stg sper umbrarul de vis a vis.
Am vorbit cu Liviu care mi-a spus ca pe undeva pe malul de vis a vis e o teava si ca de acolo ar fii un drum...in diagonala pana pe malul nostru.... In alta discutie cu alt pescar m-i s-a spus ca drumul ala ar fi mult mai in stg...

Din ce stiti voi de fapt cum este cotat acest loc ca valoare fata de celelalte? Am avut agatatura si pe mijlocul baltii, si in malul de vis a vis , apa avea max 1m undeva pe la 70 m, in rest nimic deosebit, in afara de o groaza de fire si monturi lasate pe acolo....si evident inmultite si de noi.

Eram curios ce spun cunoscatorii vis a vis de acest stand...gandindu-ma daca am obtinut un rezultat satisfacator sau se putea si mai bine sau mult mai bine de acolo.

Multumesc!

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de florinbrasov »

mutumesc de raspuns
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

Avatar utilizator
Dragoi Adrian
Mesaje: 612
Membru din: Mie Noi 03, 2010 16:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de Dragoi Adrian »

felicitari castigatorilor, participantilor, organizatorului si bineinteles dl.George care ne-a facut o bucurie si a mai bagat 3 tone de peste intre 3-6 kg niste frumuseti cocosate care au iesit la papa...si sa nu uit multumim pt bucate.
CARP MANIACS TEAM

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de George-Alexandru »

valiauto68 scrie:Am o intrebare catre cei care cunosc balta si evident locurile de pescuit.
Personal nu am mai fost pe balta , locul pe care am pescuit , din cate am inteles se numeste Dr Parosu, langa casa paznicului,cred.

Nu am avut culoar de pescuit, asa ca avand in dreapta urmatoarea echipa ,baietii de la APS, aveam liber doar in stg sper umbrarul de vis a vis.
Am vorbit cu Liviu care mi-a spus ca pe undeva pe malul de vis a vis e o teava si ca de acolo ar fii un drum...in diagonala pana pe malul nostru.... In alta discutie cu alt pescar m-i s-a spus ca drumul ala ar fi mult mai in stg...

Din ce stiti voi de fapt cum este cotat acest loc ca valoare fata de celelalte? Am avut agatatura si pe mijlocul baltii, si in malul de vis a vis , apa avea max 1m undeva pe la 70 m, in rest nimic deosebit, in afara de o groaza de fire si monturi lasate pe acolo....si evident inmultite si de noi.

Eram curios ce spun cunoscatorii vis a vis de acest stand...gandindu-ma daca am obtinut un rezultat satisfacator sau se putea si mai bine sau mult mai bine de acolo.

Multumesc!

Din cate stiu este vorba de un fost dig care are o gaura...un culoar de trecere.este foarte importanta localizarea acelui culoar.Daca nu ma insel este un loc de pe care colegii mei au reusit niste podiumuri,Nu mai stiu sigur daca erau in dreapta sau in stanga digului.
Acum depinde conjunctura si exploatarea locului.
Ultima oară modificat Dum Noi 10, 2013 17:53 de către George-Alexandru, modificat 1 dată în total.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de Sionut »

Momentan, postez doar clasamentul :

Captura s-a acordat conform regulamentului la al doilea peste ca marime.


P.S @Valiauto, esti un pic rautacios si nu inteleg de ce.
Si ca sa-ti raspund la intrebare, pe acel loc s-au castigat 2 cupe APS
si asta cu balta nesectorizata.
Mai multe, maine.
Multumesc tuturor pentru participare, din punctual meu de vedere a fost un concurs reusit.
Fişiere ataşate
Sect F.JPG
Sect F.JPG (130.3 KiB) Vizualizat de 1044 ori
Gen F.JPG
Gen F.JPG (111.07 KiB) Vizualizat de 1044 ori
CS APS

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de valiauto68 »

Multumesc George si Ionut pentru info!

P.s Ionut despre concurs sau altceva nu am niciun cuvant urat de spus! Nu am spus nimic cu rautate! Felicitari pentru organizare, ai facut cat ai putut mai bine! Tinand cont ca am participat pentru prima data pe balta eram putin contrariat de ce spuneau unii sau altii despre locul pe care am pescuit.

Data viitoare ia-ti niste oua kinder pentru extragerea locurilor.... Biletele alea ca la gradininta pot fi interpretate...unul mai mototolit...altul taiat mai scurt...zic si eu...nu ca asa ar fi fost ale tale... Mai ales ca ai fost si organizator si participant.

Fire intinse si pe 2014!

blondu68
Mesaje: 306
Membru din: Joi Aug 18, 2011 13:12
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de blondu68 »

Felicitari castigatorilor,tuturor participantilor si celor implicati in organizarea acestui concurs.Multumim George Mihaila pentru balta.A fost un concurs frumos si relaxant de sfarsit de sezon.Fire intinse!

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de iohann »

felicitari Green Lake pt locul 1 si locul 3!
felicitari cuplului Constantin!
felicitari APS pt captura!

felicitari organizatorilor, participantilor si lui George Mihaila!

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa APS, ed. X-a

Mesaj de viper28 »

Felicitari organizatorilor. Mancarea foarte buna. Balta extraordinara. Destul de multimit dupa primul meu concurs, chiar daca am iesit pe ultimul loc.


Cu stima,
Serban Catalin

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”