Sponsorizare ...drepturi ,obligatii,responsabilitati !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Sponsorizare ...drepturi ,obligatii,responsabilitati !

Mesaj de Victoras Petcu »

gabisandu scrie:Este un moment greu pentru mine si nu prea imi gasesc cuvintele in aceasta clipa dar vreau sa multumesc pentru mesajele de incurajare dinainte si mai ales de dupa concurs. Stiu ca acest rezultat nu ne onoreaza. Baietii si staff-ul tehnic au muncit mult pentru a obtine pe sectorul B si C punctarea macar a unui crap. Din pacate nu am reusit. Doar pe sectorul A am reusit un loc 3, loc ce ne-ar fi ajutat enorm daca punctam si pe celelalte sectoare.

Personal imi asum acest esec si consider ca eu port cea mai mare parte din vina pentru acest rezultat slab. Baietilor nu am ce sa le reprosez, au muncit, s-au daruit pana in ultima secunda si au facut tot ce le-a stat in puteri pentru obtinerea mult doritei capturi. Din pacate nu s-a reusit iar vina o port doar eu.

P.S.- Incepand de poimaine va voi povesti din culisele acestui CM, campionat cu o organizare MULT sub asteptari si cu cateva clase mai jos fata de organizarea CM de anul trecut. Organizarea etapelor de campionat national de anul asta au fost cu mult peste ceea ce englezii au oferit in acest an, incalcand multe reguli si reglementari din regulament. Iar aici nu ma refer deloc la populatia de pesti din lacurile lor, ci strict la organizare.
Poate pina poimaine te gindesti sa-mi povestesti si mie de ce a pescuit LN in echipamentul facut de tine(pe care se vad inscriptionati toti sponsorii tai)si nu a pescuit in echipamentul pentru care am platit eu 150 000 000 lei!!!!!Ar fi fost de ajuns sa poarte macar bluzele(gecile)!!!!!! Ti-ai batut joc si tu si Costel Stanila sa va fie rusineeee!!!!!Ati facut niste poze la repezeala (imbracati in bluzele echipamentului platit de mine)cind la sunat Valoare pe Stanila si pe care le-a postat Valoare imediat,ca sa "pun eu botul"!!!!! Mai mult,Stanila se aude in video clipul care se afla in partea dreapta pe prima pagina(CM ANGLIA 2010 - ZIUA 3) ,cum ai spune cameramanului sa-l filmeze din spate(adica se se vada sigla cu Moara Vlasiei 2,iar cameramanul ai raspunde ca la filmat din spate ............!!!!!! Din 150 000 000 lei,50.000.000 lei i-am platit ca sa am exclusivitate!!!!! Astept ca cei 50.000.000 lei pe care i-am platit pentru exclusivitate sa ai primesc de la voi doi cit se poate de repede ca sa nu avem discutii.......!!!!!! :oops:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Concluzii 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Comentarii si de pe alte siteuri in ceea ce ma priveste":

Deplasata in Anglia cu mare tam-tam si cu mari pretentii, selectionata Romaniei la acest C.M (de fapt, echipa clubului
Planet !!!, care a castigat un campionat national contestat pentru "manaria" organizatorilor si a arbitrilor) reuseste
sa se faca (si sa ne faca) in mod copios de ras.
Desi a avut o tragere la sorti favorabila (inclusiv un cap de sector), la jumatatea competitiei nu au reusit sa
puncteze pe niciunul din cele trei sectoare. Singura captura = un ...lin !

Daca in competitia propriu zisa sunt PENIBILI, la capitolul prezentare sunt de-a dreptul caraghiosi. Desi au avut la
dispozitie echipament nou, pus cu generozitate la dispozitie de sponsor ( V.Petcu - MV2), reprezentantii nostri poarta
tzoale care par adunate de prin second-hand-urile din Ferentari, cu embleme rezultand din diverse sushanele; seamana cu
delegatia unui colhoz, trimisa la Congresul Sovietelor din Uzbekistan.
Cine nu crede - exista poze.

Postat de: Chioibasu Cezar Dan (alias cezar.ch , 153 postari,)
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Concluzii 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Iar anul asta , indirect, au furat banii de publicitate donati de domnul Petcu ! A sponsorizat omul lotul national cu
echipamente inscriptionate cu Moara Vlasiei 2, a mai platit si vreo 50 mililoane (rol) pentru exclusivitate si cand a
facut "click" o "jigodie" de aparat foto, ce sa vezi ! a aparut in poza alt echipament cu alte reclame !!! Explicatia
bineinteles ca a aparut repede: aparatul ala si pozele sale nu se pun la socoteala ! Asta e interpretarea pe care am
dat-o eu, explicatia lor fiind ridicola ! Ba ca a fost o greseala, ba ca au folosit un echipament neoficial ca sa nu
murdareasca echipamentul bun ... Au postat apoi si un filmulet pe Youtube cu un tip cu treiningul inscriptionat MV 2
(dar si numele unei reviste, nu inteleg unde draq e exclusivitatea domnulei Petcu), filmuletul avea vreo juma de minut
in care, in mare parte a timpului aparea instantaneul cu inscriptia MV 2, doar doar sa vada lumea echipamentul nu
neaparat ce se petrece pe balta ! Astia chiar ne iau de prosti ! Pai daca sponsoriza Tiriac lotul national si vedea poza
aia pe net sau pe cine stie unde, cu reclamele altora, va aducea in sapa de lemn mai fratilor. Cel mai corect este sa-i
dati banii domnului Petcu inapoi, sau macar o parte din ei, ca sa va spalati onoarea, asa e moral. Ati gresit ? Atunci
platiti !

Dar la noi in Romania ca la "nimenea" !
Postat de: Dumitru Dragos Georgica (alias drag , 18 postari.)
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Concluzii 2

Mesaj de Victoras Petcu »

:Romania la C.M.crap, Anglia,7-10.10.2010
09.10.10

daca intradevar este asa,rusine lor.

Postat de: NATARAU silviu (alias natarau , 27 postari
Victoras Petcu

pescar oliviu
Mesaje: 64
Membru din: Joi Mar 04, 2010 9:29

Re: Concluzii 2

Mesaj de pescar oliviu »

Dl. Petcu,
Fara suparare sunteti vinovat in mare masura pentru ce s-a intamplat cu modul de inscriptionare a echipamentului. Va intreb: ati semnat un contract de sponsorizare unde ar fi trebuit sa scrie ce sustineti dumneavoastra? In mod sigur NU.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Concluzii 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Domnilor, cu mine cum ramine? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

gabisandu scrie:
Este un moment greu pentru mine si nu prea imi gasesc cuvintele in aceasta clipa dar vreau sa multumesc pentru mesajele de incurajare dinainte si mai ales de dupa concurs. Stiu ca acest rezultat nu ne onoreaza. Baietii si staff-ul tehnic au muncit mult pentru a obtine pe sectorul B si C punctarea macar a unui crap. Din pacate nu am reusit. Doar pe sectorul A am reusit un loc 3, loc ce ne-ar fi ajutat enorm daca punctam si pe celelalte sectoare.

Personal imi asum acest esec si consider ca eu port cea mai mare parte din vina pentru acest rezultat slab. Baietilor nu am ce sa le reprosez, au muncit, s-au daruit pana in ultima secunda si au facut tot ce le-a stat in puteri pentru obtinerea mult doritei capturi. Din pacate nu s-a reusit iar vina o port doar eu.

P.S.- Incepand de poimaine va voi povesti din culisele acestui CM, campionat cu o organizare MULT sub asteptari si cu cateva clase mai jos fata de organizarea CM de anul trecut. Organizarea etapelor de campionat national de anul asta au fost cu mult peste ceea ce englezii au oferit in acest an, incalcand multe reguli si reglementari din regulament. Iar aici nu ma refer deloc la populatia de pesti din lacurile lor, ci strict la organizare.


-Poate pina poimaine te gindesti sa-mi povestesti si mie de ce a pescuit LN in echipamentul facut de tine(pe care se vad inscriptionati toti sponsorii tai)si nu a pescuit in echipamentul pentru care am platit eu 150 000 000 lei!!!!!Ar fi fost de ajuns sa poarte macar bluzele(gecile)!!!!!! Ti-ai batut joc si tu si Costel Stanila sa va fie rusineeee!!!!!Ati facut niste poze la repezeala (imbracati in bluzele echipamentului platit de mine)cind la sunat Valoare pe Stanila si pe care le-a postat Valoare imediat,ca sa "pun eu botul"!!!!! Mai mult,Stanila se aude in video clipul care se afla in partea dreapta pe prima pagina(CM ANGLIA 2010 - ZIUA 3) ,cum ai spune cameramanului sa-l filmeze din spate(adica se se vada sigla cu Moara Vlasiei 2,iar cameramanul ai raspunde ca la filmat din spate ............!!!!!! Din 150 000 000 lei,50.000.000 lei i-am platit ca sa am exclusivitate!!!!! Astept ca cei 50.000.000 lei pe care i-am platit pentru exclusivitate sa ai primesc de la voi doi cit se poate de repede ca sa nu avem discutii.......!!!!!!


petcuvicto Subiectul mesajului: Re: Concluzii 2Scris: Lun Oct 11, 2010 1:39 am

Membru din: Joi Mai 31, 2007 9:06 pm
Mesaje: 462 Comentarii si de pe alte siteuri in ceea ce ma priveste":

Deplasata in Anglia cu mare tam-tam si cu mari pretentii, selectionata Romaniei la acest C.M (de fapt, echipa clubului
Planet !!!, care a castigat un campionat national contestat pentru "manaria" organizatorilor si a arbitrilor) reuseste
sa se faca (si sa ne faca) in mod copios de ras.
Desi a avut o tragere la sorti favorabila (inclusiv un cap de sector), la jumatatea competitiei nu au reusit sa
puncteze pe niciunul din cele trei sectoare. Singura captura = un ...lin !

Daca in competitia propriu zisa sunt PENIBILI, la capitolul prezentare sunt de-a dreptul caraghiosi. Desi au avut la
dispozitie echipament nou, pus cu generozitate la dispozitie de sponsor ( V.Petcu - MV2), reprezentantii nostri poarta
tzoale care par adunate de prin second-hand-urile din Ferentari, cu embleme rezultand din diverse sushanele; seamana cu
delegatia unui colhoz, trimisa la Congresul Sovietelor din Uzbekistan.
Cine nu crede - exista poze.

Postat de: Chioibasu Cezar Dan (alias cezar.ch , 153 postari,)

petcuvicto Subiectul mesajului: Re: Concluzii 2Scris: Lun Oct 11, 2010 1:44 am



Membru din: Joi Mai 31, 2007 9:06 pm
Mesaje: 462 Iar anul asta , indirect, au furat banii de publicitate donati de domnul Petcu ! A sponsorizat omul lotul national cu
echipamente inscriptionate cu Moara Vlasiei 2, a mai platit si vreo 50 mililoane (rol) pentru exclusivitate si cand a
facut "click" o "jigodie" de aparat foto, ce sa vezi ! a aparut in poza alt echipament cu alte reclame !!! Explicatia
bineinteles ca a aparut repede: aparatul ala si pozele sale nu se pun la socoteala ! Asta e interpretarea pe care am
dat-o eu, explicatia lor fiind ridicola ! Ba ca a fost o greseala, ba ca au folosit un echipament neoficial ca sa nu
murdareasca echipamentul bun ... Au postat apoi si un filmulet pe Youtube cu un tip cu treiningul inscriptionat MV 2
(dar si numele unei reviste, nu inteleg unde draq e exclusivitatea domnulei Petcu), filmuletul avea vreo juma de minut
in care, in mare parte a timpului aparea instantaneul cu inscriptia MV 2, doar doar sa vada lumea echipamentul nu
neaparat ce se petrece pe balta ! Astia chiar ne iau de prosti ! Pai daca sponsoriza Tiriac lotul national si vedea poza
aia pe net sau pe cine stie unde, cu reclamele altora, va aducea in sapa de lemn mai fratilor. Cel mai corect este sa-i
dati banii domnului Petcu inapoi, sau macar o parte din ei, ca sa va spalati onoarea, asa e moral. Ati gresit ? Atunci
platiti !

Dar la noi in Romania ca la "nimenea" !
Postat de: Dumitru Dragos Georgica (alias drag , 18 postari.)
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Concluzii 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Dl Genes,apelez la sinceritatea dvs si va rog sa-mi raspundeti la urmatoarele doua intrebari:

1) Ce parere aveti despre felul in care "preferatii" dvs cei de la "Planet Carp" componentii LN au inteles sa poarte echipamentul care a fost achizitionat din suma de 150 000 000 lei suma cu,care eu am sponsorizat LN pentru echipament sportiv si EXCLUSIVITATE in timpul CM,iar ei in stand au purtat alt echipament(procurat de gabi sandu) pe care au fost inscriptionati diversi sponsori a lui gabi sandu ?

2) Am dreptate sa cer sa imi fie restituiti cei 50.000.000 lei oferiti ca sponsorizare LN pentru a avea EXCLUSIVITATE in timpul desfasurarii CM,de la cei care au gresit ?
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de Victoras Petcu »

Vladute,apelez la sinceritatea ta si te rog sa-mi raspunzi la urmatoarele doua intrebari:

1) Ce parere ai despre felul in care "preferatii" tai cei de la "Planet Carp" componentii LN au inteles sa poarte echipamentul care a fost achizitionat din suma de 150 000 000 lei suma cu,care eu am sponsorizat LN pentru echipament sportiv si EXCLUSIVITATE in timpul CM,iar ei in stand au purtat alt echipament(procurat de gabi sandu) pe care au fost inscriptionati diversi sponsori a lui gabi sandu ?

2) Am dreptate sa cer sa imi fie restituiti cei 50.000.000 lei oferiti ca sponsorizare LN pentru a avea EXCLUSIVITATE in timpul desfasurarii CM,de la cei care au gresit sau nu?
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de Vladut Mateianu »

Victorash, discutia este mult mai complexa decat pare. In primul rand vreau sa te anunt ca eu consider ca anul acesta lotul Planet Crap Piatra Neamt au fost cei mai buni in CN. Si , repet, consider ca meritau sa castige.
Faptul ca nu au respectat anumite clauze contractuale (si anume expunerea echipamentului) nu imi dau mie dreptul sa-i judec. Noi, Senzor, i-am ajutat cu tot ce am putut fara sa avem nicio pretentie, deci cred ca ar fi bine ca mai intai sa discuti cu conducatorul delegatiei(reprezentantul APCR) si apoi sa tragi concluziile si sa vezi ce este de facut.....
Din propria experienta am observat ca luindu-ma doar dupa barfe si telefoane(multe date doar cu scopul de a crea discutii ! - probabil ca acum isi freaca mainile de bucurie ca au reusit sa te inerveze !) de multe ori am gresit. De aceea, iti recomand ca mai intai sa discuti PERSONAL cu Stanila si Sandu, iar apoi poti trage singur concluziile si poti lua masurile necesare.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de andrei vladeanu »

domnule petcu,
va explic inca o data.
echipamentul de prezentare (oficial) se imbraca de catre lotul national la acreditare, deschidere (prezentare & imn national) si bufetul de inceput. de asemnenea, la festivitatea de premiere si dineu.
in rest, in standuri, pesccarii stau imbrcati cum doresc, mai ales ca vestele sun obligatorii sa fie purtate pe deasupra, inclusiv peste geaca.
nu am timp, dar pot cauta fotografii din 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 si 2009 cu pescari la prezentari si in standuri. veti vedea ca situatia este similara.

aveti o problema cu gabi sandu - pe care il numiti gura stramba (pt ca o sa-l bateti d-voastra) si doriti 50 de milioane de la el? sunati-l si rezolvati-va problema.

sau cu stanila c-tin, pe care nu dati 2 lei, si pe care nu pregetati sa-l jigniti in orice ocazie, apostrofandu-l puscarie? de asemenea, va pot spune unde-l gasiti pt. a-i putea aplica o corectie fizica, atat de draga d-voastra.

credeti ca nu s-a respectat contractul pe care l-am semnat? puteti sa actionati apcr in judecata.

sau cel mai bine, sa ma bateti si pe mine.

faceti intr-un fel, dar terminati circul, panarama si tiganiile. va rog frumos.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”