ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Încuiat
Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

dajackal scrie:
Martin scrie:1000 euro înseamnă 72 de partide a 12 ore C&R, respectiv o partidă din 5 în 5 zile pe parcursul unui an calendaristic.
Nu-i rău deloc.
esti constient ca nu poti sa pescuisti la fiecare 5 zile calendaristice? :) Ma rog, ar fi un mic record ...
DOMNILOR NU VA MAI BATETI CAPUL CU SOCOTELILE!!!!! ZAU,NU ARE NICI UN ROST!!!!! SA VA SPUN DE CE? PENTRU CA EU NU SUNT ADEPTUL ABONAMENTELOR,CUM NU SUNT NICI ADEPTUL CONCURSURILOR!!!!! ABONAMENTELE LE FAC LA RUGAMINTEA UNOR CLIENTI FIDELI AI BALTII M.V.2 SI A UNOR PRIETENI,PE CARE AI TOT AMIN DE 3-4 ANI!!!!! ORICUM O SA FIE CAM 30 DE ABONAMENTE IN TOTAL!!!! 5 ABONAMENTE AU FOS DEJA PLATITE!!!!! PRIMUL ABONAMENT A FOST PLATIT CU PONTON INCLUS (PONTONUL CARE VA AVEA NR. 8 SI CARE SE VA CONSTRUI IN INTERIORUL PADURII)!!!!!! PRIMELE 6 PONTOANE SE CONSTRUIESC CUM AM MAI SPUS IN ZONA UNDE NU S-A PESCUIT DECIT LA CONCURSURI!!!!!!UNDE SE CONSTRUIESTE PONTONUL NR 8 (IN PADURE) NU S-A PESCUIT NICIODATA!!!!O SA FIE DESTUI CLIENTI CARE OR SA DORESCA CA SA LE INCHIRIEZE!!!!!! :wink: ASA CA VA DISTRUGETI MINTEA DEGEABA!!!!!! :lol:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Lao »

Bine ca ai inceput cu jignirile daca nu suntem de acord cu tine si nu iti ridicam osanale pt preturile imense la abonamente.
Cum adica? ne distrugem mintea degeaba ca facem un calcul cat ar costa o partida ? Pai nu e normal sa facem calcule? ce vrei sa iti platim tie orbeste banii fara sa facem o socoteala? ce ai fi vrut sa spunem? vaaai petcule ce baiat bun esti tu ca ai facut 1000 de euro un abonament! si pe deasupra trebuie sa suport mizeriile si mirosurile paznicilor analfabeti si needucati care se trag cu noi de bracinari?
I-a mai scuteste-ne cu fitele astea ca nu e singura balta cu peste din zona. Sunt destule cu personal civilizat si preturi modeste.
daca nu a inteles, aici e un forum sa ne spunem parerea nu sedinta de partid sa aducem omagii conducatorului iubit.
Nu esti adeptul concursurilor? Pai sa facem o socoteala cate au fost anul asta...
Nu esti adeptul abonamentelor? Nu trebuia sa le faci. Ce spui tu ca e pt prieteni e vrajeala. Daca era asa nu faceai publicitate pe toate forumurile de pescuit. Le spuneai in particular amicilor de preturi la abonamente si gata.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Lao scrie:Bine ca ai inceput cu jignirile daca nu suntem de acord cu tine si nu iti ridicam osanale pt preturile imense la abonamente.
Cum adica? ne distrugem mintea degeaba ca facem un calcul cat ar costa o partida ? Pai nu e normal sa facem calcule? ce vrei sa iti platim tie orbeste banii fara sa facem o socoteala? ce ai fi vrut sa spunem? vaaai petcule ce baiat bun esti tu ca ai facut 1000 de euro un abonament! si pe deasupra trebuie sa suport mizeriile si mirosurile paznicilor analfabeti si needucati care se trag cu noi de bracinari?
I-a mai scuteste-ne cu fitele astea ca nu e singura balta cu peste din zona. Sunt destule cu personal civilizat si preturi modeste.
daca nu a inteles, aici e un forum sa ne spunem parerea nu sedinta de partid sa aducem omagii conducatorului iubit.
STI CEVA?UN ABONAMENT ITI REPET SI CRED CA NU AI CAPUL PATRAI COSTA 700 DE EURO!!!!! DACA CINEVA (SI SUNT DESTUI)ISI PERMITE SA AIBE PONTON REZERVAT,MAI PLATESTE 300 DE EURO!!!!!! DACA NU ELIBERAM DECIT ABONAMENTE CU PONTON INCLUS AI FI AVUT DREPTATE,DAR DIN MOMENT CE NU SINT DECIT 8 ABONAMENTE CU PONTON INCLUS NU STIU DE CE FACI ATIT PE DESTEPTUL!!!!!! NU TE OBLIGA NIMENI SA VI PE M.V.2 SI IN PRIVINTA PAZNICILOR ,MAI CITESTE SI O SA VEZI CA STIT TIMP CIT RESPECTI REGULAMENTUL BALTII,NIMENI NU TE DERANJAZA!!!!ASA CA MERGI UNGR VREI SI LASA-NE!!!!!! :D
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Lao »

Eu am impresia ca ori te faci ca nu stii ori nu stii ce fac paznicii tai pe balta. Dar cred ca nu stii. Ti-ai pus intrebarea de ce nu mai e balta ta plina decat la sfarsitul saptamanii si in rest doar cativa pescari?
Daca nu stii iti spun eu: din cauza paznicilor, ca peste si conditii sunt slava domnului.
mai treci pe acolo si vezi de Raul care se crede patronul baltii, si seful de tura (nu stiu cum il cheama) un neam prost si needucat. Ti-ai pierdut o gramada de clienti seriosi din cauza lor ca nu stiu sa comunice cu pescarii.
Si daca asa consideri tu ca iti tratezi clientii, te inseli si nu o sa iti vad un viitor fericit. Vezi Hobaia....si altele renumite...
Si nu mai scrie cu caps lock, ca aia micii, ca intelegem ce vrei sa zici. :wink:

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Lao scrie:Bine ca ai inceput cu jignirile daca nu suntem de acord cu tine si nu iti ridicam osanale pt preturile imense la abonamente.
Cum adica? ne distrugem mintea degeaba ca facem un calcul cat ar costa o partida ? Pai nu e normal sa facem calcule? ce vrei sa iti platim tie orbeste banii fara sa facem o socoteala? ce ai fi vrut sa spunem? vaaai petcule ce baiat bun esti tu ca ai facut 1000 de euro un abonament! si pe deasupra trebuie sa suport mizeriile si mirosurile paznicilor analfabeti si needucati care se trag cu noi de bracinari?
I-a mai scuteste-ne cu fitele astea ca nu e singura balta cu peste din zona. Sunt destule cu personal civilizat si preturi modeste.
daca nu a inteles, aici e un forum sa ne spunem parerea nu sedinta de partid sa aducem omagii conducatorului iubit.
Nu esti adeptul concursurilor? Pai sa facem o socoteala cate au fost anul asta...
Nu esti adeptul abonamentelor? Nu trebuia sa le faci. Ce spui tu ca e pt prieteni e vrajeala. Daca era asa nu faceai publicitate pe toate forumurile de pescuit. Le spuneai in particular amicilor de preturi la abonamente si gata.

"Nu esti adeptul concursurilor? Pai sa facem o socoteala cate au fost anul asta..."

5 (CINCI),DIN CARE UNUL A FOST "FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE PESCUIT LA CRAP 2010" UNDE S-A STABILIT SI NOUL RECORD NATIONAL =1218 KG CRAP IN 72 ORE!!!!!!
PE M.V.2 NU O SA SE DESFASOARE MAI MULT DE 5 (CINCI) CONCURSURI PE AN,DINTRE CARE MINIM 2(DOUA) SE VOR DESFASURA IN CURSUL SAPTAMINII!!!!


"Nu esti adeptul abonamentelor? Nu trebuia sa le faci. Ce spui tu ca e pt prieteni e vrajeala. Daca era asa nu faceai publicitate pe toate forumurile de pescuit. Le spuneai in particular amicilor de preturi la abonamente si gata."

ASTA ESTE PAREREA TA !!!!! EU NU AM PUTUT SA PROCEDEZ ASA,PENTRU CA AM RESPECT PENTRU TOTI PESCARII CARE VIN SA PESCUIASCA PE M.V.2!!!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

[quote="Lao"]Nu-i rau?! E japca pe fata!! Mai trebuie sa inarmeze .....paznicii cu pusca si tacamul e complet. :lol:
Dar no problemo, orice suis are si un coboras. Si se pare ca s-a inceput coborasul...

IN CEEA CE MA PRIVESTE NU AI DREPTATE!!!!!! HAI SA O LUAM "BABESTE"!!!!!!!

700 EURO = 3100 LEI

1 SEDINTA PESCUIT 24 ORE C&R =120 LEI

8-9 LUNI SEZON DE PESCUIT = 32-36 SAPTAMINI

1 SEDINTA DE PESCUIT/SAPTAMINA = 32- SEDINTE APROXIMATIV (CA SA NU MAI SPUN CA MAJORITATEA CELOR CARE VOR AVEA ABONAMENTE,TE ASIGUR CA VOR PESCUII DE VINERI PINA DUMINICA!!!!!! IN FINE..........)

32 SEDINTE DE PESCUIT X 120 LEI = 3840 LEI

CUM TI SE PARE?
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Lao scrie:Eu am impresia ca ori te faci ca nu stii ori nu stii ce fac paznicii tai pe balta. Dar cred ca nu stii. Ti-ai pus intrebarea de ce nu mai e balta ta plina decat la sfarsitul saptamanii si in rest doar cativa pescari?
Daca nu stii iti spun eu: din cauza paznicilor, ca peste si conditii sunt slava domnului.
mai treci pe acolo si vezi de Raul care se crede patronul baltii, si seful de tura (nu stiu cum il cheama) un neam prost si needucat. Ti-ai pierdut o gramada de clienti seriosi din cauza lor ca nu stiu sa comunice cu pescarii.
Si daca asa consideri tu ca iti tratezi clientii, te inseli si nu o sa iti vad un viitor fericit. Vezi Hobaia....si altele renumite...
Si nu mai scrie cu caps lock, ca aia micii, ca intelegem ce vrei sa zici. :wink:
MULTUMESC PENTRU INFORMATIE!!!!!AI DREPTATE, ACEL RAUL A FOST DAT AFARA ACUM REI LUNI DE ZILE, PENTRU COMPOTTAMENTUL SAU FATA DE PESCARI!!!! SEFUL DE TURA A PRIMIT AVERTISMENT SI DACA NU ISI VA SCHIMBA COMPORTAMENTUL,IL VA URMA PE RAUL........!!!!!
LA ANUL IN 2011,VOI POSTA UN BANER LA INTRAREA PE BALTA,PRIN CARE AI VOI RUGA PE PESCARI SA MA ANUNTE LE TELEFON IMEDIAT CE UN PAZNIC VA AVEA UN COMPORTAMENT NECIVILIZAT!!!!! ORICUM IN ANUL 2011 PE M.V.2 VOR FI MULTE SCHIMBARI IN BINE,INCEPIND DE LA COMPORTAMENTUL PAZNICILOR!!!!!













1
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Lao »

E, daca e asa nu pot decat sa ma bucur ca s-au luat masuri, am colegi de pe forum care au fost martori la obraznicia lor si nu o data ci de mai multe ori, eu fiind adeptul respectului total, indiferent de varsta, natie, stare sociala si politica. Din ziua aceea nu am mai calcat pe MV2 nici macar ca simplu spectator la concursuri. Si nici alti pescari.
Sper ca de la anul, noi pescarii, sa fim tratati ca niste clienti nu ca golani.
In privinta abonamentelor, fiecare cu socoteala lui, nu mai comentez.
In viitor se vor vedea rezultatele.
Spor la treaba.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Lao scrie:E, daca e asa nu pot decat sa ma bucur ca s-au luat masuri, am colegi de pe forum care au fost martori la obraznicia lor si nu o data ci de mai multe ori, eu fiind adeptul respectului total, indiferent de varsta, natie, stare sociala si politica. Din ziua aceea nu am mai calcat pe MV2 nici macar ca simplu spectator la concursuri. Si nici alti pescari.
Sper ca de la anul, noi pescarii, sa fim tratati ca niste clienti nu ca golani.
In privinta abonamentelor, fiecare cu socoteala lui, nu mai comentez.
In viitor se vor vedea rezultatele.
Spor la treaba.
Imi cer scuze fata de acei pescari,fata de care paznicii baltii au avut un comportament necivilizat!!!!!! In anul 2011,paznicii vor avea un comportament civilizat fata de toti pescarii care vor pescuii pe M.V.2!!!!! Multumesc pentru intelegere!!!!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Lao scrie:E, daca e asa nu pot decat sa ma bucur ca s-au luat masuri, am colegi de pe forum care au fost martori la obraznicia lor si nu o data ci de mai multe ori, eu fiind adeptul respectului total, indiferent de varsta, natie, stare sociala si politica. Din ziua aceea nu am mai calcat pe MV2 nici macar ca simplu spectator la concursuri. Si nici alti pescari.
Sper ca de la anul, noi pescarii, sa fim tratati ca niste clienti nu ca golani.
In privinta abonamentelor, fiecare cu socoteala lui, nu mai comentez.
In viitor se vor vedea rezultatele.
Spor la treaba.
PENTRU ANUL 2011,M-AM GINDIT SI LA ACEI PESCARI FARA ABONAMENT,CARE VOR DEVENII CLIENTI FIDELI AI BALTII M.V.2 !!!!!
ACEI PESCARI,VOR FI TRECUTI INTR-O AGENDA SI INCEPIND CU A PATRA SEDINTA DE PESCUIT PE M.V.2, VOR BENEFICIA DE O REDUCERE DE APROXIMATIV 15 % LA FIECARE SEDINTA DE PESCUIT !!!!!

CE PARERE AVETI ?
Victoras Petcu

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “APCR-asociatia veche”