C.N.2008

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Valpi la revolutzie avem 14 ani :))) Gheorgiu se facea la 18 :)))))))))


Si nu tre sa te aprinzi asa taty eu doar te-am felicitat (Bibu sigur poate mai mult!!!)


Radu Badica

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Domnul Laurentiu nu-l cunosc nu l-am vazut la calificari anul trecut.
Parerea dansului poate sa fie doar de suporter.


Radu Badica

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Radule ,vezi ca nu se mai zice suporter........
ACUM SE ZICE ...........''GINITOR IMBARLIGATOR '' :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@dinulaurentiu
Nu ai de unde sa cunosti varianta celor 6 atita timp cit nu a fost popularizata.
In timp ce APCR a afisat propunerea de desfasurare a CN pe site, ei s-au dus direct la AGVPS cu alta varianta, nesocotind protocolul dintre APCR si AGVPS. Ba mai mult au pretins ca reprezinta majoritatea pescarilor de competitie din RO.
Au incercat toate matrapaslicurile posibile (dezinformare, denigrare, amenintari, racolari, etc.), ca intr-un final sa ceara arbitrajul AGVPS.
L-au obtinut. (mai tirziu am inteles ca-mi intindeau o capcana.) Important e ca nu am pus botu, mi-am sustinut punctul de vedere, iar AGVPS a ajuns la concluzia ca varianta noastra e corecta si impartiala dind posibilitatea echipei mai bune sa reprezinte RO.
In mare asta e povestea.

Daca aveau demnitate se opreau aici.
Continua sa dezinformeze sa jigneasca si sa acuze gratuit.
Cu o saptamina in urma spuneau ca l-am mituit pe Dl. Bentu.
Acum ALP a ajuns "oficiosul APCR".
Miine pe cine mai cumparam? :lol: pe cine mai mituim :lol:

A, am uitat, acum au o noua problema. Costurile deplasarii.
Radule, poate va explicam cum sta treaba, dar voi ati hotarit sa boicotati CN. situatie in care inteleg cum duci tu un lot de 10 persoane cu 10.000 euro pina coalea in Africa de Sud, putin mai sus de cuca macai.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

luka
Mesaje: 76
Membru din: Joi Sep 22, 2005 19:59

Mesaj de luka »

Nea Cornele! eu am spus mereu ca reprezint interesele clubului.De informat ceilalti pescari daca nu ma insel cred ca am fost primul care a spus ce sa discutat acolo intre noi.Ce nu inteleg eu de ce se mai discuta pe aceasta tema?V-am urat drum bun si Fir Intins in Africa de Sud nu am mai comentat nimic....de participat la calificari nu participam pt.ca nu credem in sistem;asta este, nu toti gandim la fel.....asta nu inseamna ca am ceva personal cu APCR sau cu Clubul Senzor sau mai mult cu dumneata sau cu Vlad sau Andrei.Am fost criticat ,blamat sau mai stiu eu cum.....nu-i bai ,concursuri sunt nenumarate si nu se stie niciodata ce se va intampla.Razvan Dobrescu
SI maine este o zi

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Tot respectul pt. tine Razvane. Ai gindit barbateste si pt. asta te admir.
Numai ca discutia o continua cei din grupul vostru. Vrei nu vrei atita timp cit faci parte din G6 esti implicat. Eu niciodata nu am facut referire la persoane.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Busse scrie:Valpi la revolutzie avem 14 ani :))) Gheorgiu se facea la 18 :)))))))))


Si nu tre sa te aprinzi asa taty eu doar te-am felicitat (Bibu sigur poate mai mult!!!)


Radu Badica
Grasule esti dus , sa inebunesc ! :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@cornel serbu

Iata ce declarai in urma cu putin timp :

Trimis: Joi 12 20, 2007 7:01 am Titlul subiectului:


________________________________________
@ Andrei

Clubul pescarilor nu va mai organiza niciun concurs anul viitor, asa ca urarea ta e in van, cat priveste regulile stricte de care pomenesti, sper sa fie in limita bunului simt si sper deasemeni sa stai cat se poate de linistit, nu de alta, dar poate atunci ai sa-ntelegi si ce voiam eu sa spun, pina atunci, din cauza unei nelinisti care vad ca te-a cuprins pe timp de iarna, o sa elaboreezi niste reguli diabolice care impreuna cu cele emise de Dan Mitranescu vor revolutiona pescuitul la crap din Romania...se pare ca mai ai putin si vei propune mascati inarmati si cu veste antiglont la fiecare stand...fabulati, zau asa, si-mi pare rau sa sun despre tine c-ai inceput sa gandesti asa...stiam ca pui gandirea inaintea inversunarii, dar...insfarsit...faci cum crezi tu ca-i mai bine
_________________
Cornel Serbu - Clubul Pescarilor si atat.


....regulamentele sunt facute in general de organizatori si daca te uiti pe grila de programe a competitiilor de anul viitor, vei vedea ca apcr apare aproape ostentativ ca organizatoare la mai toate concursurile, iar la cele la care nu este organizatoare, este cel putin coorganizatoare...cred ca ar fi cazul de o alternativa, dar asta nu hotarasc eu sau tu, deci, deocamdata...asta este...ne ducem steagul si ascultam de partidul unic care face ce vrea.


daca vrei sa-mi raspunzi, te rog fa-o telefonic, fiindca din motive total diferite de cele pe care le-ar crede unii, n-am sa mai postez pe crapmania si te-as ruga si pe tine sa faci acelasi lucru, chiar daca nu e nici o pierdere pentru acest site.
_________________
Cornel Serbu - Clubul Pescarilor si atat.


Cine crezi ca mai crede ce spui ? :roll: :oops:
:lol: :lol: :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:n-am timp in momentul asta sa caut, dar iti promit ca am s-o fac

sa scriem noi in revista... chiar n-ai observat ca alp este oficiosul apcr ????

i-am dat telefon lui vezure si s-a spalat pe maini ca pilat din pont, dar mai urmeaza si altele...sper sa facem ca americanii si sa raspundem cu o lovitura dubla, dar nu in reviste si pe net ci acolo unde doare mai tare...
cateva pagini mai in spate, la acest topic, faceam urmatoarea postare:

"Atunci cand oamenii devotati ideologic descopera ca nu este posibil sa-si castige cauza intr-o lupta dreapta, cand stiu ca sunt intr-o pozitie lipsita de putere, folosesc o arma tactica numita TERORISMUL SINUCIGAS."
_________________
Andrei Vladeanu
SENZOR CARP TEAM -ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA
The One Team

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

[quote="andrei vladeanu"][quote="Zarguzon Adi"]In ultimii 4 ani au fost 4 sisteme de desfasurare:
2004 echipa de 2 pescari cu 3 manse de 72h; tenul s-a punctat;
2005 echipa de 6+2 pescari cu o singura mansa de 96h; tenul s-a punctat;
2006 echipa de 2 pescari cu mansa eliminatorie + 3 manse de 72h; fara ten;
2007 echipa de 6 pescari cu 3 manse de 72h; fara ten;
Rezultate s-au obtinut in toate cele 4 variante.Ar trebui stabilit un sistem de desfasurare care sa ramana cel putin 5 ani pentru ca pescarii sa stie ce au de facut (un lot de 2 sau de 6 sau 8...). Acelasi lucru e valabil si pt "ten" (daca se puncteaza sau nu).
In acest fel ar disparea discutiile si certurile din fiecare an.
Schimband sistemul mereu se da dovada de inconstanta si de faptul ca primeaza interesul de moment al organizatorilor.[/quote]

eu spun ca ai dreptate partial.
in multe sporturi sistemul competional sufera modificari de la an la an. sporturi de traditie, noi suntem la inceput...
iar ultima fraza nu este adevarata, sa nu zic tendentioasa.

in 2005, ORGANIZATORII au vrut calificari la individual. victor oana a fost, la vremea respectiva, un militant fervent al variantei pe echipe.
in final, s-a concurat pe echipe.
cum s-a materializat interesul de moment al organizatorilor?!?
:shock:[/quote]

ca sa mai destindem un pic situatia si totodata sa anulez tendentiozitatea ultimei fraze voi cita din scrisoarea deschisa adresata AGVPS-ului de catre Vladut in 2005:
http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic ... light=#765
Trimis: Lun 01 24, 2005 7:13 pm Titlul subiectului: SCRISOARE DESCHISA PENTRU AGVPS ROMANIA

--------------------------------------------------------------------------------

In numele celor care au votat pe 28 decembrie 2004 la Dalvari ,
CER DIZOLVAREA DE URGENTA A ACESTEI COMISII, din urmatoarele motive:
1. Consider ca aceasta comisie NU REPREZINTA INTERESELE PESCARILOR ROMANI, deoarece in urma intalnirii de la Dalvari pescarii au votat in proportie de 85 % pentru sistemul de anul trecut.
2. Aceasta decizie ingradeste dreptul multor pescari din tara, dar si din Bucuresti de a participa la calificari.Participarea oricarei echipe de 2 oameni, va depinde de gasirea altor 2 echipe cu care sa formeze echipa mare !
Acest lucru incalca statutul AGVPS care da dreptul oricarui cetatean roman sa participe la orice competitie interna !
Ce se intampla daca eu eram din Valenii de Munte si vroiam sa ma inscriu anul acesta la calificari ? Ma baga cineva in seama daca nu stiam pe nimeni ?
Domnule Selaru, domnule Bentu va rog sa luati masurile de rigoare pentru a avea o comisie care sa reprezinte interesele pescarilor si nu interesele personale ale unor oameni !




Vladut Mateianu,pescar
_________________

NO COMMENT!

P.S. se pare ca actualul sistem ingradeste participarea pescarilor la CAMPIONATUL NATIONAL DE PESCUIT !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”