CNPC 2006 - proces verbal de sedinta

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

adrian z,
ma mira faptul ca ai uitat ca floraru' sustinea ca arbitrii la cupa cupelor cantareau cizmele lui coco!?!
in fine, sunt primul care recunosc ca acest concurs nu a fost super corect. dar acum pentru faptul ca mary zarguzon a scos singura un ten, in timp ce dumneata si partenerul erati plecati din stand, trebuie sa blamam intreg concursul? sa fim seriosi...

inca o data. sunt mai multe chestii interpretabile pe care le vor clarifica inca de la inceput cei inscrisi!
The One Team

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Mesaj de Zarguzon Adi »

Andrei, cel putin pe Mari a vazut-o o balta intreaga ca a scos un peste fata de altii care au scos o suta de kg intr-o noapte si nu i-a vazut nimeni. Sa inteleg ca singura neregula din acel concurs a fost ca a scos Mari un ten?!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

ha,ha
adriane, esti mik copil!
a mai fost cineva care a scos o suta de kile intr-o noapte. da' nu ca nu l-a vazut nimeni, n-a mai vazut nimeni nici pestele a doua zi! :D :D
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

scuze, adrian.
am uitat sa-ti raspund la intrebare
raspuns: DA!
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Adi & Andrei

Va fac un topic separat ? Un separeu , o icra mai neagra , o vodca mica , etc ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@dan
Polonicul cu maner si lingura de nadit ?
Nu intra nici la catapulte si nici la rachete !
Mereu au fost discutii pe aceasta tema, dar nu s-a stabilit niciodata ceva concret !
Poate acum !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Domnu Zarcuson, problemele tale personale nu ne intereseaza pe noi.
Daca simti nevoia scrie o carte in care sa refulezi, sau apucate de sapat in curte !
Eu o sa-ti raspund la misto de acum la orice vei intreba, sa te vad cum nu-mi permiti !
Daca nu stii de gkuma si de misto, lasa-te baietas.
Am un an de cand scriu pe forumu asta si crede-ma ca am ajuns sa cunosc multi oameni ca pescari dupa cum scriu.Te stiu ca ai probleme psihice si parca si cu alcolul(la Hobaia tu cu partenerul faceai ture de balta cu masina beti morti) dar nu e cazul sa-ti scrii frustrarile aici.
Vezi ca l-ai suparat pe Fane ! Dobitocule !

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vladut,
Uite ce cred eu.
CATAPULTS = termen care in regulamentul CIPS defineste o categorie in care ei incadreaza si prastia.
Traducerea regulamentului insa face o delimitare intre ele.
Probabil ca de aici apare confuzia.
Contactati CIPS si cereti lamuriri.
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Problema este destul de simplu de rezolvat . Confuzia vine din traducerea textului din engleza in romana - moment in care termenul englezesc catapult - este tradus de noi in romanescul "catapulta" .
De fapt traducerea corecta din dictionar este de prastie sau catapulta . Nu exista in engleza termeni distincti asa cum exista in romaneste . Chiar si prastiile se vind la magazinele de afara sub denumiri de genul " Catapult, Swinghead Particle ; Catapult, Powergrip Particle & Parts ; Catapult, Ground Bait " - asta ca sa citez numai din gama Fox .
In mod normal trebuie interzisa orice nadire facuta cu catapulta ( mare ) sau cu prastia , pe timp de noapte .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Corect Val.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”