FONDURILE PRIVATE ALE APCR

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Viorel Olteanu
Mesaje: 42
Membru din: Mie Noi 16, 2005 14:06
Puncte: 0
Localitate: Pache Protopescu 128, Bucuresti
Contact:

FONDURILE PRIVATE ALE APCR

Mesaj de Viorel Olteanu »

Prima data cand am auzit de asta a fost la putina vreme dupa sedinta de la Rustic:cum ca asa s-a hotarit acolo ca toate incasarile din calificari merg pentru echipa nationala si ca premiile sunt de la APCR.Am spus ca eu nu stiu sa se fi hotarat asa ceva acolo-dovada si procesul verbal-si nu am mai dat importanta la zvonuri si vorbe ca ,deh,la asta puhoi!Dar citesc in ultimul numar din ALP exact acelasi lucru:ca toate incasarile merg ptr.echipa nationala si cele 9 premii in bani sunt asigurate din fondurile private APCR!! Cred ca se impune un punct de vedere OFICIAL si fara nici un echivoc,in conformitate cu hotaririle SEDINTEI CONSULTATIVE ptr.calificarile la CM.
PESCUITUL TREBUIE SA FIE NUMAI BUCURIE SI RELAXARE!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Eu nu am participat la aceea sedinta dar inca cred ca trebuiesc facute anumite lamuriri cu privire la cum si cine plateste premiile si unde merg banii concurentilor din campionatul national. E pacat sa planeze vreo umbra de mister asupra unei excelente si costisitoare initiative a APCR .

Cornele , ai cuvintul !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Da, m-am lamurit si eu despre ce era vorba.
La sedinta din 21 Ianuarie s-a hotarit organizarea primului concurs national de pescuit la crap in urma caruia se stabileste si lotul national.
Banii incasati de la concurenti vor constitui un fond de solidaritate pt. completarea bugetului necesar participarii la campionatul mondial.
In final 9 din cele 18 finaliste vor fii premiate pt. eliminarea noncombatului. ACESTE PREMII VOR FII ASIGURATE DIN FONDURILE APCR
Precizez ca aceste lucruri s-au hotarit in cadrul sedintei, si vor fii respectate.

Nelamurirea a plecat de la Articolul aparut in AVP care probabil dintr-o greseala regretabila (dar neintentionata) spunea ca premiile vor fii asigurate din Fondurile PRIVATE ale APCR.

Viorel a sesizat corect ca o asociatie nonprofit nu poate avea Fonduri PRIVATE, ci fondurile asociatiei.

Ca presedinte al APCR sper ca am reusit sa lamuresc lucrurile.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Viorel Olteanu
Mesaje: 42
Membru din: Mie Noi 16, 2005 14:06
Puncte: 0
Localitate: Pache Protopescu 128, Bucuresti
Contact:

Mesaj de Viorel Olteanu »

Asa Cornele,acum e clar si fara echivoc.Mai avem doar de adaugat asta si in hotaririle sedintei din procesul verbal postat pe site pentru ca am omis sa le trecem .Roaga-l tu pe Val sa adauge, daca nu e deranjul prea mare.In alta ordine de idei,cred ca nu este o idee foarte rea crearea unei sectiuni aparte sub genericul COMUNICATE OFICIALE APCR unde sa fie postate numai variantele finale si oficiale(sub semnatura presedintelui)si care sa fie legatura cu MEDIA sau OFICIALITATI.
PESCUITUL TREBUIE SA FIE NUMAI BUCURIE SI RELAXARE!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”