PLUMBI PUFOSIENII

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, Cristi Matei

Încuiat
Avatar utilizator
carpxpert
Mesaje: 200
Membru din: Lun Mai 27, 2013 16:01
Puncte: 0
Localitate: Carei, SM

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de carpxpert »

Am primit azi plumbii...... Ma surprinde calitatea finisajului. Mi se par incredibil de buni plumbii. Recomand cu caldura!
Perfect...just like me!

Avatar utilizator
kalux
Mesaje: 456
Membru din: Mar Iul 19, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de kalux »

carpxpert scrie:Am primit azi plumbii...... Ma surprinde calitatea finisajului. Mi se par incredibil de buni plumbii. Recomand cu caldura!
Va multumesc.

Astept reactia dvs. dupa prima partida facuta cu ei.

O seara buna.

Avatar utilizator
kalux
Mesaje: 456
Membru din: Mar Iul 19, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de kalux »

:wink:

Avatar utilizator
kalux
Mesaje: 456
Membru din: Mar Iul 19, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de kalux »

Duminica sunt pe balta.
Sa vad cum lucreaza si aroma de usturoi :?:

silviu toma
Mesaje: 14
Membru din: Vin Sep 18, 2009 11:04
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de silviu toma »

danielcotoz scrie:
danielcotoz scrie:Parerile sunt impartite, nu ramane decat sa auziti reactia celor care au pescuit cu acesti plumbi si nu sunt putini.
daca e ceva ce noi nu stim....impartaseste cu noi acest lucru insa si argumenteaza nu doar asa. sa te credem doar ca tu spui? nu e logica treaba.
care e diferenta fata de alti plumbi "pufosi". din fotografie vad ca sunt cam sclipitori si cei "foarte pufosi" sunt mati. deci ....? cum e treaba?
Pai sa impartasim din cunostinte.
Vopseaua pt pufosenii este pe baza de granule (Plastifiant camuflaj 1000g(2 litri)
Culori Folosite:verde, maro si negru
Se pot face intre 500-1000 plumbi.

Se incalzeste plumbul in cuptor cca 10 min, apoi se tavaleste prin plastifiant.Se reintroduce in cuptor cca. 1 minut, pentru uniformizare.

Plastifiantul este facut din granule de plastic, nu are miros si nu este vopsea clasica.
Imbraca blumbul intr-o camasa de plastic extrem de rezistenta la lovituri.
Alte avantaje ar fi acelea ca ofera plumbului o culoare care il camufleaza
)

Aproape orice aroma buna de pe piata fiind una de sinteza se va impregna in anumita masura pe orice material.
Problema in folosire se pune la dozaj.
Pasta de boilies nu poate fi inlocuita pt.ca ea nu este purtatoare doar de aroma.
NU doresc sa stric preturile dar en-gros preturile sunt intre 2.2 si 3.2 lei 60-130 gr.
Scuze de interventie dar realitatea este alta
C.S.Green Lake

Avatar utilizator
kalux
Mesaje: 456
Membru din: Mar Iul 19, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de kalux »

silviu toma scrie:
danielcotoz scrie:
danielcotoz scrie:Parerile sunt impartite, nu ramane decat sa auziti reactia celor care au pescuit cu acesti plumbi si nu sunt putini.
daca e ceva ce noi nu stim....impartaseste cu noi acest lucru insa si argumenteaza nu doar asa. sa te credem doar ca tu spui? nu e logica treaba.
care e diferenta fata de alti plumbi "pufosi". din fotografie vad ca sunt cam sclipitori si cei "foarte pufosi" sunt mati. deci ....? cum e treaba?
Pai sa impartasim din cunostinte.
Vopseaua pt pufosenii este pe baza de granule (Plastifiant camuflaj 1000g(2 litri)
Culori Folosite:verde, maro si negru
Se pot face intre 500-1000 plumbi.

Se incalzeste plumbul in cuptor cca 10 min, apoi se tavaleste prin plastifiant.Se reintroduce in cuptor cca. 1 minut, pentru uniformizare.

Plastifiantul este facut din granule de plastic, nu are miros si nu este vopsea clasica.
Imbraca blumbul intr-o camasa de plastic extrem de rezistenta la lovituri.
Alte avantaje ar fi acelea ca ofera plumbului o culoare care il camufleaza
)

Aproape orice aroma buna de pe piata fiind una de sinteza se va impregna in anumita masura pe orice material.
Problema in folosire se pune la dozaj.
Pasta de boilies nu poate fi inlocuita pt.ca ea nu este purtatoare doar de aroma.
NU doresc sa stric preturile dar en-gros preturile sunt intre 2.2 si 3.2 lei 60-130 gr.
Scuze de interventie dar realitatea este alta
Buna ziua,

Aveti perfecta dreptate in privinta vopselei si a modului de vopsire ( vopsirea celor luciosi )nu a celor pufosi.
Cat despre inlocuirea pastei , eu nu cred ca am mentionat undeva ca eliminam pasta prin intermediul plumbilor ci putem reduce cantitatea folosita, acest aspect fiind probat .
Referitor la preturi, eu consider ca sunt de bun gust tinand cont de munca depusa pentru a face acesti plumbi.
Va multumesc pentru interventie, va doresc o zi buna.

Avatar utilizator
Matei Marin
Veteran
Mesaje: 7473
Membru din: Lun Mai 23, 2011 20:27

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de Matei Marin »

matei.m scrie:Am folosit la acest concurs acesti plumbi si rezultatul a fost pe masura.
Locul I - plus cel mai mare crap din concurs (am facut economie de pasta in proportie de 50 %).
Felicitari Ionut !!!!!!!
Salut,
m-ar interesa si pe mine 25 buc de 96 gr, plumb pierdut, vopsiti poros.

Avatar utilizator
kalux
Mesaje: 456
Membru din: Mar Iul 19, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de kalux »

matei.m scrie:
matei.m scrie:Am folosit la acest concurs acesti plumbi si rezultatul a fost pe masura.
Locul I - plus cel mai mare crap din concurs (am facut economie de pasta in proportie de 50 %).
Felicitari Ionut !!!!!!!
Salut,
m-ar interesa si pe mine 25 buc de 96 gr, plumb pierdut, vopsiti poros.
Va salut,
In aceasta seara vor fi livrati.

flopy80
Mesaje: 85
Membru din: Dum Iun 24, 2012 23:33
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de flopy80 »

Salut,
vreau si eu te rog 30 buc de 108 g, plumb pierdut vopsit pufos, daca se poate pana la data de 12.07.2013.
Multumesc frumos,
o zi buna !

Avatar utilizator
Matei Marin
Veteran
Mesaje: 7473
Membru din: Lun Mai 23, 2011 20:27

Re: PLUMBI PUFOSIENII

Mesaj de Matei Marin »

kalux scrie:
matei.m scrie:
matei.m scrie:Am folosit la acest concurs acesti plumbi si rezultatul a fost pe masura.
Locul I - plus cel mai mare crap din concurs (am facut economie de pasta in proportie de 50 %).
Felicitari Ionut !!!!!!!
Salut,
m-ar interesa si pe mine 25 buc de 96 gr, plumb pierdut, vopsiti poros.
Va salut,
In aceasta seara vor fi livrati.


Felicitari pentru calitatea plumbilor ( cu siguranta voi apela cat de curand ptr. o noua comanda ).
De asemenea iti doresc mult succes si super-vanzari in continuare.
Cu stima !!!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA BAZAR”