ANUNT IMPORTANT - ECHIPA NATIONALA

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

Val,

Gata,s-a facut ! Cu revizia cred ca nu e o problema,cunosc eu pe cineva,pescar de crap :wink: , care are un service valabil si poate sa pregateasca masina de drum...
La fel si la celelalte puncte subscriu...si inca ceva : cand ajungem noi la Munchen e in plina desfasurare celebrul festival al berii Oktoberfest :shock: :shock: :shock:
I-am spus deja lui Vladeanu ca noi o sa mai intarziem un pic,dar pana la urma ajungem noi :lol: :lol: :lol:
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Legat de invitatia in Belgia , chiar vreau sa fac niste precizari .

- am primit o invitatie , ca jurnalist , care ma onoreaza si imi ridica stacheta profesioanala . Promit sa nu dezamagesc vizitatorii forumului , echipa nationala , etc ! Ma bazez pe o experienta de vreo 5 ani in publicistica din Romania , pe cele 6 limbi straine vorbite , pe sarm si capacitatea de a ma face placut , pe stiinta analitica de afla chiar si ce nu vor unii sa spuna , etc . Fara modestie dar fur bomboana din gura oricarui occidental si la nivel de discutie sunt putini in Romania care imi fac fata ca ritm , argumente si imbarligare .
- din pacate invitatia vine pe fondul unor dispute majore cu un membru al echipei calificate . Disputa am rezolvat-o barbateste pina la urma ( telefonic ) si nu sunt motive de ura remanenta ci doar de stress de competitie . Am regretat amindoi cearta iscata si ne-am propus o discutie lamuritoare in max 2 satapmini .
- acest fapt poate avea interpretari pur romanesti - "te-au cumparat ca sa mergi in Belgia si nu vei scrie rau despre nimeni de acolo ( trebuie sa-ti justifici banul )" sau "te-au ales pentru ca esti obiectiv si nu ai mama si tata si spui ce vezi !"
M-ar onora ca vizitatorii mei sa aleaga ultima varianta . Pentru ca , nu-i asa!? , un reportaj considerat apriori materialist , nu va avea nici un impact asupra publicului iubitor de crap din Romania . Si cum situl meu il consider cel mai bun in materie de COMPETITIE la crap , si nu o legenda sau un repertoar despre pescuitul crapului la motz ce c...t , vreai ca oamenii sa creada in tine si in comentariile tale .
Ultima oară modificat Vin Iul 08, 2005 20:36 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Administrator scrie: Deci dragi prieteni , merg sau nu merg in Belgia - depinde de voi si de postarile voastre !!
Val,
ce-ti veni?? Te-au invitat baietii, du-te!!!!
Reciteste postarile atat din timpul WCC cat si din timpul calificarilor, pardon si Maconka, tie nu ti se pare ca tot omul si-ar fi dorit sa afle cat mai multe despre evolutia concursului? Un clasament la final nu-ti spune mare lucru, interesante sunt detaliile despre cum evolueaza clasamentul, la ce se pescuieste, apa, adancimi, echipe participante, sectoare, cine cu cine sa bate pe sector, etc. Daca reusesti sa ne dai informatii macar de doua ori pe zi, eventual dupa cantarirea de dimineata si aia de seara tot e bine.
Gandeste-te ca nu e ca la fotbal, TV on, o bere rece si te uiti la meci. La concursurile de crap n-ai "obectu' muncii", adica echipa cu care tii, toate aceste detalii tin locul TV-ului la care ai urmari in mod normal meciul.
La Maconka mie putin mi-a lipsit sa nu dau o fuga pana acolo, da-n Belgia, da-o incolo, sigur nu ma duc :lol:

Si sa-ti mai spun ceva, sunt probabil o multime de useri care nu posteaza dar sigur urmaresc forumul si sunt interesati de acest gen de informatii.

Fir intins, Romania!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Frate eu nu ma indoiesc de capacitatrea mea profesionala de a oferi reportaje traznet din nimic . ci doar de credibilitatea acestor reportaje in rindul vostru . De aceea cer sustinerea publicului , pentru ca asa merita si stii pentru ce muncesti pina la urma . Adica nu am un dor nebun de Belgia - o tara de ........ in opinia mea , tata merge de 5 ori pe an la Bruxelles si injura de fiecare data cind se intoarce . Important esta ca aventura sa se concretize intr-un pionierat romanesc - prima transmisie urmarita de intreg publicul din Romania , de la o competitie mondiala de crap . Asa ceva isi doreste orice jurnalist si mi-as da o mina pentru treaba asta !!!!!!!!!

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

@Val

Da, da, da, trebuie sa mergi si am sa raspund punctual:
- ai primit o invitatie: este onoranta si inca o data bravo celor care au lansat-o, Andrei & Senzor, adica Echipa Nationala a Romaniei
- ai avut o disputa cu unul din membrii echipei nationale: mie mi se pare ca ati rezolvat-o intr-un mod elegant, cum era si normal, si nu mai este cazul sa se discute pe acest subiect!
- ti-e teama ca nu vei fi considerat impartial: nici o problema, oricum trebuie sa tii cu ai nostri :lol:. Scrie de rau despre englezi, ca si asa si-au cam luat lumea in cap, de-as cam da cu senzorii dupa ei :lol:
Acum, serios vorbind, eu sunt deja convins ca vor face tot ce pot sa se claseze pe locul I, asa ca si problema asta poti s-o consideri rezolvata!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

[quote="Administrator"]Adica nu am un dor nebun de Belgia - o tara de ........ in opinia mea , tata merge de 5 ori pe an la Bruxelles si injura de fiecare data cind se intoarce .[/quote]

val. in 15 ani de navigatie am fost de nenumarate ori la antwerpen. am fost si la bruxel, bruge, blankenberg... zi-mi si mie ca sunt curios, de ce e injurata belgia de tatal tau (si... de tine) ??? poate s-a schimbat ceva din anii 80-90 (in rau) si eu nu stiu. eu am fost (si aunt) indragostit de 'tarile de jos'...

cat despre calatoria spre belgia, eu sa fiu in locul tau asi merge. dar caragiale e cu noi :lol: ... pupat piata independentei :lol: curat murdar coane fanica... :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Frate Vesa ,

si tata a navigat , basca a fost coleg cu Basescu vreo 10 ani . Dupa ce s-a lasat de mare si a mers in minister , l-a numit , impreuna cu Horia Alexanderescu , pe Basescu atasat in Belgia . Stie bine locurile . Eu nu am fost - trebuie sa recunosc . M-am oprit la Amsterdam ca lumina rosie mi-a luat privirea :lol: :lol:
Asta batrinul e om de viata si mi-a spus ca viata e super Ok - dar la nivel de petrecere si distractie sunt zero . Au super locuri si o istorie bogata din pacate tara e locuita de oameni blazati . Cam asta e !
Asta cu curat murdar nu prea o inteleg ?! Adica ce murdar - ca am fost invitat de echipa nationala sa fac pe corespondentul de presa ? Crezi ca port discutiile astea de dragul a ceva ascuns ? Vreau sa stiu ca daca scriu lumea imi acorda credit si este intersata de corespondenta mea . Voi merge in Belgia si am sa scriu zilnic de acolo . Important este sa fiu credibil in tara . Daca nu existau niste discutii de data recenta si daca nu ocupam locul pe care l-am ocupat , nu imi faceam atitea probleme .
Asta e tot - si justifica munca - pentru ca voua vi se pare simplu dar un articol pe net imi ia 2 ore de munca in HTML . Si sa stii ca japoneza e inteligibila vizavi de limbajul HTML :lol: :lol: :lol:
Eu sper ca avea alta conotatie remarca ta , pentru ca nu-i asa - vorba lui Adigogo - acolo nu poti tine decit cu o singura echipa - echipa Nationala - si depinde de priceperea ta de jurnalist sa faci lumea sa trepideze in tara la recenziile zilnice din concurs . Plus ca voi fi coleg cu Sorin Dragoi si Gigi Stefan , oameni de presa cu o deosebita experienta de la care intodeauna ai de invatat ceva .

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

@val,

da, si eu l-am cunoscut pe basescu cand era la antwerpen, ca in flota nu ne-am intalnit. el era la tancuri si eu la cargouri mici (4800 twd - soveja, sovata, tarnaveni...). amsterdam, mmmmm, roterdam, ce orase... sa vezi flisingen (flushing) la intrarea pe schelde, zici ca acolo ai vrea sa te nasti a 2-a oara...
petreceri si distractii zero ??? poate acum. sa-ti spun niste nume de discoteci si baruri de prin 83-87 ??? e hai ca zice lumea ca traiesc din amintiri :lol: dar sincer, m-am simtit excelent acolo. daca tata nu era ofiter (de aviatie) ramaneam in belgia in 83 CLAR. dar m-am gandit la el, ca il dadeau afara ca pe-o masea stricata cu cativa ani inainte de pensie.
acum imi da mana sa spun (scriu), dar atunci... :lol: :wink:
oameni blazari ? SINCER nu mi s-a parut, cel putin la antwerpen sunt foarte calzi si primitori (nu primitivi :lol: ). am legat o prietenie super cu un chief tallyman de la antigon (dana unde descarcam), nu mai zic de fete :lol: :wink:
scuze, a venit in continuare... nu e cazul pentru asta sa ma iei la "oficial"... scuze din nou, si sa stie toata lumea de pe forum ca NU ARE NICI O CONOTATIE. asta e purul adevar. doar am spus ca si eu sa fiu in locul tau asi merge. si chiar e nevoie, ai vazut si tu ce info intarziate primeam din usa. mai un tel la maestru' rosioru (toata stima si scuze pentru roaming :lol: ), mai un sms...

s-auzim de bine,
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Vali draga da si tu niste adrese ceva - sa nu pierd vremea cautind aiurea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ma faci curios si Doamne ajuta !

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

[quote="Administrator"]Vali draga da si tu niste adrese ceva - sa nu pierd vremea cautind aiurea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ma faci curios si Doamne ajuta ![/quote]
@val,

ai raspunsul pe "liber la discutii"
:lol: :lol: :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”