Documentare

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Roger, am fost si eu pe 32 k garantati, dar ma conectam foarte bine si am tras muzica si filme stiva. Vezi sa nu fie altceva.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Roger scrie:florine trebuie teava groasa pentru dc++.eu cu 32k garantati nici nu ma pot conecta la dc++ :( ..pot sa ma conectez la alte surse p2p dar la dc++...ba
:D
Sincer, nu stiu ce inseamna 32 K garantati! Daca ai conexiune prin cablu ar trebui sa te poti conecta fara probleme la DC++, prin dial-up este ceva mai greu cu download-ul, dar nu am auzit sa nu se poata conecta. Putem discuta pe privat despre asta.
mirceaef scrie:Florine, eu am conexiune dar nu stiu de ce nu ma pot conecta, e vreo setare ceva???

Multam,
Ti-am dat un mesaj pe privat, hai sa discutam asa, sa nu plictisim lumea pe aici!

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

Roger scrie:florine trebuie teava groasa pentru dc++.eu cu 32k garantati nici nu ma pot conecta la dc++ :( ..pot sa ma conectez la alte surse p2p dar la dc++...ba
am un progr.-warez pentru muzichie si alte chestii de astea dar n-are saracu fishing..

daca stii si alte surse care accepta conexiuni mai slabe..si au asa ceva..

multzumesc inca o data :D
Roger, problema nu este legata de viteza ci de spatiul pe care il pui la dispozitie pentru sharing. Fiecare admin defineste un minim necesar. Citeste ce spune cel unde nu te poti conecta si fa share la un director de dimensiunea respectiva.

Mai mananci saramura? :lol:

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Partea intai

Stiu chestia cu share-ul.Nu e cazul.Daca nu faci share cat trebuie iti da un mesaj de eroare.Aici pur si simplu dupa ce selectezi un hub, iti arata userii , selectezi unul si ii dai "get file list".La mine aici crapa.Incepe un sir nesfarsit de (tentative)conectari , time-out-uri...etc..Din cate am aflat asta e buba..Daca stii sigur ca , conexiunea nu poate fi de vina o sa fac share la mai mult...acum am share cam...400m..Stiu ca unii cer si mai mult , dar ,repet,daca nu ai cat vor ei nu te poti conecta la hub*ul respectiv..

Partea a doua

Intai de toate ai cuvantul meu ca prima saramura din viatza mea am facut-o cu reteta ta in mana. :D Si a iesit...yummy..(singurul ingredient pe care nu l-am avut a fost busuiocul)
Dupa prima au mai urmat vreo...But who's counting??...Am dat saramura la toata agenda de telefoane.. :D :D
E putzin nasol cu fumul de la tabla(pun sare mare din belsug!)dar...MERITA

Saru mana mult !!

P.S.Bine ca s-a inventat Metro ca daca era dupa ce prind eu...Mancam saramura de hamsii :D :D
Alexandru Marcu

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Roger scrie:Partea intai

.Aici pur si simplu dupa ce selectezi un hub, iti arata userii , selectezi unul si ii dai "get file list".La mine aici crapa.Incepe un sir nesfarsit de (tentative)conectari , time-out-uri...etc..Din cate am aflat asta e buba..Daca stii sigur ca , conexiunea nu poate fi de vina o sa fac share la mai mult...acum am share cam...400m..Stiu ca unii cer si mai mult , dar ,repet,daca nu ai cat vor ei nu te poti conecta la hub*ul respectiv..

:D
Incearca sa dai un search dupa "fishing" sau "carp" pe huburile care ti le-am dat mai sus, dupa care vezi cine are sloturi libere.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”