Politia boilesurilor - ALP aprilie 2005

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Mesaj de danr »

val nu te certa cu mine ca n-ai de ce, nu ai ce sa ma convingi, eu ti-am dat dreptate
eu acum nu stiu pe ce balti te duci, dar daca te duci pe 90 % din baltile de langa bucuresti - asta gasesti
asta inseamna " majoritatea zdrobitoare " cum am formulat eu, si evident nu se refera la cele cateva sute de pescari ( maxim ) care frecventeaza site-urile de crap, citesc o revista sau au o anumita atitudine

si oricum ceea ce scrisesem era o gluma cu tenta ironica, am pus iconite acolo dar nu le-ai copiat, si uneori o afirmatie rupta din context poate fi interpretata tareee gresit :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Draga Dane , chiar nu ma cert cu tine . De data asta ai avut o pozitie laudabila vizavi de pescarii de crap . Incerc sa iti spun tie aici , poate spui tu mai departe - ca sa nu scriu eu pe situl tau ! Nu vreau polemica si stii bine ca nu vreau sa ma mai bag pe alte situri - nu din motive de protectie pentru ale mele ci din cauza ca sunt acauzat de tot soiul de lucruri ! Mie mi-a placut pozitia ta si te felicit .

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Mesaj de danr »

val asta este realitatea si cred cu tarie ceea ce am sustinut
eu, chiar daca am facut doar vreo 10 partide la crap in ultimii 3 ani, sunt pe net de cand au aparut site-urile de pescuit si am urmarit cu destula atentie ce s-a discutat in ultimii ani, ca atare sunt oarecum la curent cu evolutia pescuitului la crap, si mai mult decat atat am asistat la formarea acestor comunitati virtuale de pescari adevarati de crap
asa ca dpdv. teoretic am oarecare idee despre ce se intampla

am spus chestia asta pentru ca eu cred ca numai necunoasterea a dus la aceste discutii, deci cred ca pozitiile mai "radicale " s-au datorat fie ignorantei fie snobismului
unii au pierdut contactul de mult cu pescuitul crapului, si poate cred ca el se rezuma in continuare la pescuit pe baza de mamaliga si noroc, restul fiind gargara

din nefericire insa pescarii sportivi de calitate sunt o minoritate, atat la crap cat si la rapitor.....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”