Politia boilesurilor - ALP aprilie 2005

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Politia boilesurilor - ALP aprilie 2005

Mesaj de EX-UL »

Vreau sa-l felicit pe Vlad Pavlovici pentru acest excelent articol . Super misto scris si pe sufletul crapistilor !

Apropo !

Amicul care si-a vindut trusa de spinning ca sa-si ia rodpod - sper ca nu e Sorin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

CristiN
Mesaje: 13
Membru din: Mar Mar 22, 2005 23:45

Mesaj de CristiN »

Totusi, dupa rezultatele de anul trecut la Cupa Mondiala de la Sarulesti si Campionatul Mondial din Portugalia credeti ca jucam in Divizia B? Ca daca e sa luam in calcul si Sarulesti 2002 ani ma intreb in ce divizie joaca Anglia?!
CristiN

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari ptr. articol, Vlad ! Ma intreb daca vor intelege ceva persoanele in cauza !Mai bine le desenai ,ptr. ca cititul e cam greu.......
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

Articolul este meserie. Dar si editorialul lui Malin Musatescu merita toata lauda.
Dorin Cruceru
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
____________________________________________
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.
Sun Tzu

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »


Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Frustrare, ignoranta, aroganta...

Ordinea este pur aleatorie!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Mircea

hai ca le-am scris si eu cite ceva . Deocamdata discret - dar postez citeva din aprecierile distinsilor rapitori ca sa vada lumea , cum suntem priviti :

"Porcul" apelor romanesti nu este un peste atat de sensibil si "nobil" dupa cum unii vor sa-l faca ...Crapul este atat de "nesimtit" incat trece pe langa amncare si nu o simte sau nu o vede dac nu este sub nas. Se ingrasa ca un porc ... si devine insensibil

si cum n-a prins treaba cu spinningul s-a gandit ca e mai usor la crap, iti cumperi 2 kile de boiles-uri bune, faci un rig ca-n poza, le pui pe toate la un loc in balta si cica esti pescar de crap, nobilus extremus

nemaivorbind de faptul ca pe "marii" pescari de crap ii gasesti week-end de week-end pe acvarii bine populate cum ar fi Peris, Tancabesti, si daca-i intrebi cand au pris ultimul crap pe Dunare se fac ca nu te aud.....

dar asta nu inseamna ca majoritatea zdrobitoare a crapistilor nu este formata din "baboieri" cu pretentii de "crapari", cu berici, gratare, burti, ghiuluri si manele dupa ei

... "evoulat mult" ... cine pescarii ... sau "fenomenul"
... "sport" ...????????? ... se cheama asa acest pescuit dupa "porcul" raurilor, baltilor si lacurilor ????????
.... Dane ... daca venea de la altcineva taceam chitic ... dar asa nu am putut sa ma abtin ... ... eu nu cred ca "sportul" a evoluat ca nu avea ce sa evolueze ... doar stai si astepti ... si asteeeeeeeeeeeeeeepti si iara astepti ... mai faci un gratarel.... si mananci si bei ... si tragi si un pui de somn ... sau i-ti mai imbunatatesti "bronzul".



pt. Crap: daca ai echipamentul necesar, boilesurile potrivite si un "acvariu" ca Tancabesti sau Sarulesti cum zicea cineva aici, ce mai ai de facut, tu ca pescar? Cat depinde de tine rezultatul?

Mai sunt si altele dar nu am avut rabdare

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Mesaj de danr »

dar asta nu inseamna ca majoritatea zdrobitoare a crapistilor nu este formata din "baboieri" cu pretentii de "crapari", cu berici, gratare, burti, ghiuluri si manele dupa ei
aceasta afirmatie imi apartine, avea si iconite dupa ea care vad ca acum lipsesc
nu cred ca poti sa nu-mi dai dreptate val, daca te duci pe baltile din romania asta gasesti in mare majoritate

DD
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 12, 2005 16:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de DD »

Aere de Pipera. Mofturi, fumuri...
Este ca si cum ai face diferenta un pilot de raliu si unul de formula 1. Fiecare este bun pe masina si in cursa in care alearga, dar tot piloti raman.
Si apropo de "baboieri cu pretentii de "crapari", cu berici, gratare, burti, ghiuluri si manele dupa ei", se aplica principiul ca nu trebuie judecati oamenii dupa anturaj. Iuda avea o companie selecta si cu toate astea....
Dorin Cruceru
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
____________________________________________
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti.
Sun Tzu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Dane nu stiu ce balti uzitezi tu - pe alea pe care merg eu gasesti PESCARI ! Astia daca pestele maninca si trag de betze stau nemincati si 3 zile ! Drillul e hrana lor . Isi iau inapoi si aminoacizii , proteinele si carbohidratii din boilies , prin firele de care trag de crapi frumosi !

Ce vrei sa-ti spun ? Iti arat eu , pe casete video , pescari de stiuca care umplu sacii de rafie in februarie , pescari de salau care vind la restaurante sute de kg , sau muscarici care vind pastravi la colt de sosea ! Nu e apanajul crapistilor nesimtirea si braconajul ! Iar aia cu acvariu e metafora -aveti si voi Tataru , Gostilele , Sarulestiul la baraj , etc , locuri unde orice prost ( ca mine ! ) poate agatza niste rapitori . Intreaba-l pe Iliuta , ca a fost emisiune televizata , atunci cind am prins primii mei salai . Si salai frumosi de 2-4 kg fiecare - de nu prinde nimeni in ani de activitate . Am dat la locul potrivit - asta era secretul !!! Dar acolo dadeau unii ( veniti cu Paco ) care dadeau sute de EUR pe ziua de pescuit !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”