POVESTIRE DE LA HOBAIA

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Gabi, intre A si B nu este foarte mare distanta, cam 100 de metri !
Toni, am sondat apa cu ancora vreo 20 de minute cu barca, totul parea ok.
Se pare ca stuful, care a stat sub apa, a putrezit de tot. Vom mai sonda apa si vom mai cauta agatatura.
Oricum, ce preferati, un sector C cu putina agatatura, dar cu peste sau un sector C vizavi de B unde nu prea s-a prins peste ? Plus ca va reduce si din nr de pesti prinsi pe B !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Cu C-ul pus vizavi de B se lasa cu injuraturi pe zona ingusta a baltii, plus ca daca iti porcaie unul locul se duc draku cinci standuri. Eu unul prefer in agatatura, mai pierzi peste dar mai pui si pe mal, activitate sa fie.

O rugaminte, pe care i-am mentionat-o si lui Andrei deja, ar fi ca standurile, mai ales cele noi, sa fie cosite inainte de concurs, ca la ce iarba creste acolo iti ridica cortul in aer :D

Daca peste weekend (asta sau celalalt) aveti nevoie de o mana de ajutor, eu merg oricum la teren in Mihailesti, e la o zvarlitura de bat, just let me know.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

mci frumos, vladut.
daca ati sondat apa si zici ca e relativ ok, atunci si mie mi se pare super ideea cu amplasarea sectorului C.

cu cat mai aerisit, cu atat mai bine...

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ vladut

mi-am pus ochelarii, m-am spalat si pe ochi, iar monitorul fiicei mele e foarte mare si performant...dar nimic ... cornel aqua are dreptate, nu se vede nimic :lol: :lol: :lol: noroc ca am inteles cat de cat din discutiile voastre, si din ce mi-ai spus tu la telefon...oricum eu as vrea sa cad pe C, asa salbatic cum zici ca este si chiar cu agatatura, ca acolo sta crapul, nu?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Viorel Olteanu
Mesaje: 42
Membru din: Mie Noi 16, 2005 14:06
Puncte: 0
Localitate: Pache Protopescu 128, Bucuresti
Contact:

Poate asta va ajuta cu ceva

Mesaj de Viorel Olteanu »

Scuze pentru postul anterior ... rog un administrator sa il stearga, acesta e cel corect:


Mai jos exista un link catre o imagine de ansamblu a comunei hobaia cu balta de langa ea:

Imagine


O vedere de ansamblu a baltii:

Imagine


Si cea mai detaliata imagine pe care am putut-o obtine pe Google Earth:

Imagine
PESCUITUL TREBUIE SA FIE NUMAI BUCURIE SI RELAXARE!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ARHIVA”