UN MEMBRU APCR PROPUS PT. EXCLUDERE

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Astazi am fost un pic ocupat si cind vin acasa ce vad?
Niste discutii fara sens in locul nepotrivit.
Mai baieti aici se discuta numai problemele asociatiei.
Aseara dupa sedinta, l-am rugat pe Andrei sa posteze hotarirea luata, pt. a informa in primul rind membrii APCR.
Am vrut sa fie o informare nu un subiect de discutie.
Va rog sa incheiati aceaste polemici, s-au mutati-va la liber la discutii.
Eu consider discutiile incheiate. Astept acelasi lucru si de la voi.
VA MULTUMESC.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie:@Adriano

ma bag si eu in vorba .
Este veche patima intre Dan si o parte din asociatia noastra , patima data de comportamentul lui ilogic si patimas . Nu vreau sa readuc in discutie comportamentul vostru de "organizatori" ai Cupei Pescari 4 Ever de anul trecut de pe Darvari ! De aceasta data nu a fost vorba de acelasi lucru - cu toate ca anumite radacini ale conflictului VOSTRU cu Radu Badica tin de acest aspect . Iti reamintesc ca anul trecut Radu Badica facea parte din echipa Big Fish si era unul din liderii acestei echipe ( poate singurul ! - sigur exceptindu-l de Mitzanu care a dovedit ca poate da clasa la multi ! ) . Nu ne bagati pe noi in aceasta ecuatie , pentru ca o anumita marfa a ramas neplatita , sau un angajament al tau a ramas neonorat , NU ESTE problema noastra ! Noi am penalizat comportamentul si atit !
Conflictul nu a avut la baza decit o problema personala , strict legata de tine , Dan si Radu , in care pentru a pastra echitatea si un prestigiu al Asociatiei noastre , am intervenit acordind un ultim avertisment unui coleg de-al nostru , pentru comportament nesportiv !
Nu incercati sa deviati acest subiect ca fiind unul 100 % al APCR , cit timp noi nu facem decit sa incercam sa aplanam anumite tensiuni aparute intre ADRIANO , COTELICI si RADU BADICA , un membru marcant al APCR .
Din punctul meu de vedere APCR si-a facut datoria si a rezolvat aceasta problema a asociatiei intr-un mod satisfacator , votaind un ultim avertisment la adresa lui Radu .
Daca voi vrei sa continuati conflictul la nivel de arme usoare , grenede de mina , AG-uri , cutite , baionete , etc - va rugam sa va spalati rufele in "familie" !!!!!

PS - draga Adriano - scapa repede de Cotelici - ca de cind te-ai facut coleg cu el prinzi numai cite 2 pesti / concurs ! Il felicit pe saracu Cezar care a facut echipa cu looserul asta vreo 2 ani de zile si culmea mai prindea si peste :lol: :lol: Eu ti-o spun - e paguba curata ca ii da Dumnezeu dupa suflet !
Au,au,au,cine se baga-n discutii.Mai ValPane tocmai matalica :?:
La concursul ala la care noi am fost 'organizatori" ai avut un super loc si ai luat-o in bot. :oops: Pe vremea aia erai ofiter de presa al acociatiei care organiza concursul.Dupa ce ne-ai facut de cacao ai recunoscut ca nu aveai de ce.
La Pelicanu ai picat "la balegar" si ai stabilit un nou record! BOT
:oops:
Acum la Hobaia ti-ai luat iar BOT. :oops:
Nici un sector nu a fost castigat de sponsorii tai.BOT :oops:
La Peris, partenerul tau traditional Adi Dulau a inceput in forta si nu a avut nici o problema cu vecinii de stand pana sa apari TU.Am vorbit cu el inainte de a incepe concursul si era increzator desi mi-a spus ca NIMENI NU SE OFERISE SA-L INSOTEASCA LA ACEST CONCURS.Ai venit tu dupa ce ai aflat ca prinde si ai rezolvat.DEFINITIV.O alta lectie oportunism!
Ti-am trimis pe PM-ul de la FORUMUL BIG FISH toate IP-urile de pe care a postat acest ReluB care pretinzi ca-i inventia noastra.Sunt dispus sa -ti arat din pagina Administrare ca sunt reale.Nu stim cine este.Daca ma crezi sau nu ...chiar nu are importanta.
Cu Tataie cred ca am incheiat conflictul dupa discutia pe care am avut-o in standul lui Andrei.Mi-a dovedit ca are caracter si pentru asta... RESPECT!
Daca sunt looser sau nu...timpul o sa o dovedeasca.M-am desprins dintr-un parteneriat pt ca am considerat ca trebuie sa am si eu un cuvant de spus.Rezultatul s-a vazut in toamna la C4E.Nu am cazut pe locuri unde altii au fost pe podium ca sa ma fac de cacao asa cum ai facut tu.Pana una alta, anul asta, am un loc 2 la general la un concurs la care tu ai venit in a doua zi si ai distrus tot ce a realizat coechipierul tau.
Pana una alta iti sugerez sa organizezi repede un concurs cu circuit inchis, sa zicem 8 echipe.Cantareste conform regulamentului prestabilit cu tot cu saltea si dupa aia daca nu-ti convine rezultatul contesta castigatorul ca a prins mai multi pesti ca tine si cantarirea cu tot cu saltea a viciat rezultatul.Daca nu merge ameninta-l pe patron.La asta te pricepi.Vei
reusi!
La finalul concursului de la Hobaia eu si Adriano am primit din partea APCR o diploma de Fair Play.Dupa toate cele scrise aici nu mai inteleg DE CE.Pentru mine si Adriano acest gest chiar a insemnat ceva :!: Consfintea un sfarsit sau un inceput.Ne-am inselat!Nici o problema, nu-i prima oara!
Nu-i mai da tu sfaturi lui Adriano ce are de facut! Te asigur ca nu are timp de pierdut si nici nevoie de bani.La concursul pentru copii de la Tancabesti am bagat din buzunarul nostru 30 milioane ca sa-i imbracam pe copii.Ne uneste altceva decat interesul dar asta e greu de inteles pentru UN MERCENAR.Vreau sa-ti aduc aminte ca anul trecut Dl.Radu Badica nu a participat la calificari alaturi de Mitzanu.Mitzanu daca imi aduc bine aminte a stabilit un nou record pe 72 de ore de care nu a pomenit nimeni.Parca 296 de kg vs.272 kg!De ce nu s-a mediatizat asta e de inteles.Era de la Big Fish.
La fel imi aduc aminte de intamplarile de anul trecut de la Cupa Cupelor cand impreuna cu Adriano am venit la premiere ca sa constatam ca jumatate din echipele concurente au trebuit sa suporte injuraturile unui personaj care, mort dee beat, se declara multumit ca a iesit peste echipa Senzor.Anul trecut era cu ailalti acu e cu noi!Cinste lui!Cinste lui!MERCENARULUI!
Acest topic trebuia sa fie doar un anunt si atat.Trebuia inchis de la inceput asa cu am inchis noi topicul lui ReluB de pe forumul Big Fish.Am impresia ca am intrat pe un sens unic ceea ce nu-i bine!
@APCR
Felicitari pt organizarea concursului, fir intrins la calificari si in Portugalia.Aduceti titlul si echipele Big Fish va asteapta cu covorul rosu la aeroport.Gasiti o solutie si pt. valpan ca-i e frica de avion.Un container europalet, ..ceva, ca merita dupa efortul depus.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@ Val, Dan si Adriano.

V-am rugat sa incheiati discutia asta idioata.
MULTUMESC.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Gata Maestre , am mutat subiectul si il las inchis . Dupa cum vezi nu ii mai raspund lui Dan si las lucrurile asa . Respect !

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA”