UN MEMBRU APCR PROPUS PT. EXCLUDERE

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

UN MEMBRU APCR PROPUS PT. EXCLUDERE

Mesaj de andrei vladeanu »

consiliul director APCR s-a intrunit azi in sedinta extraordinara. presedintele Cornel Rosioru a propus excluderea din APCR a lui Radu Badica pt grave prejudicii aduse imaginii asociatiei. s-a votat un ultim avertisment.
The One Team

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Nu exista decat un singur Radu Badica si acesta nu poate fi exclus din asociatie nici cu vot unanim....Forzzzza Radu 8)

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

Bogdan, bravo, iai cu usurinta si gluma problemele care de fapt ne strica imagina tuturor, nu numai al asociatia respectiva..bravo, tot inainte asa, urmatorul sar putea sa fi tu. numai bine
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

ps. Andrei, merci ca cineva sa gandit sa propuna ceva, va multumesc.
Punctul este ca trebuia espulsat 3 ani de la tuturor concursuri, cum a propus dom.le Matasar care a fost de fata, sa fie de exemplu pentru toti: noi crapari trebuie sa dam exemplu de sportivitate si de fair play si nu de mediocritate si de ignoranta.
In rest felicitari la Dom.le Rosuoru si la cine a contribuiat la organizare la acest concurs reusit. Numai Bine. Adriano
RESPECT, Musaro Adriano

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

orice om merita o a doua sansa...

Intrebarea este de ce Radu Badica i-a ales tocmai pe Adriano si pe Cotelici...
de ce nu s-a confruntat cu altcineva...sa fi facut el aiurea treaba asta?

Radule daca ai ceva de spus in apararea ta fa-o ca sa nu se creada ca bati oameni fara motive...asta eu nu o halesc...

E o simpla opinie, nu am nici un interes..sint doar iute la manie de fel si stiu ca sint situatii cand nervii trec de limita controlabila...e foarte adevarat ca discernamantul dispare s cand nervii sint combinati cu ALCOHOL...dar asta nu e o circumstanta atenuanta...

bine ca nu a fost mai nasol...nu mai era mult!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@adriano
Dom' Matasar, cum ii zici tu, a plecat dintre noi de cateva luni, Dumnezeu sa-l ierte ! De accea APCR a infiintat premiul "Virgil Matasaru", in memoria lui.

In alta ordine de idei, cred ca jumatate de sector A, daca ar fi avut ocazia l-ar fi aruncat in apa pe partenerul tau ! Sa zica mersi ca n-a intrat pe mainile lui Tatae, pe care l-a acuzat de FURT de nenumarate ori, inclusiv la acest concurs.
Si sa nu uitam ca ,la acest concurs la care am picat unii langa altii, cand scorul la crapi era de 20 la 1 in favoarea noastra , partenerul tau pe nume cotelici dan, a gasit de cuvinta sa faca contestatie pe motiv ca ne aduce inginerul piscicol de pe balta pesti noaptea !!! No comment !!
Si multe altele ! Cu asemenea elemente pe langa tine, scuza-ma dar cred ca se vor mai intampla multe ! E ca si cum te-ai plimba in curul gol prin fata unei parade a homosexualilor ! :wink: :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

1. n-as vrea sa transformam acest topik pe care l-am dorit f. serios intr-un circ!

2. bogdan, ai grija ce postezi. du-te la concert la "50 cent" si fa acolo remarci de genu' asta. sau la meci. asta e site-ul asociatiei din care (inca) faci si tu parte si asta e problema serioasa. nemernicule...

3. pe ceilalti ii rog sa se abtina sa comenteze si intrebe "de ce?" "cum?" "de ce tocmai lor", etc.
sigur ca are si vladut dreptate in tot ceea ce zice. asa este. sa nu uitam insa un singur lucru si am sa dau un exemplu din sport. adversarul poate sa te injure si sa te sicaneze tot meciul. sa-ti sopteasca la ureche despre mama si decedatii din familia ei. sa-l minta pe arbitru ca l-ai scuipat si asa mai departe. in momentul in care ai cedat nervos, l-ai lovit si te-a vazut arbitrul, AI LUAT CARTONAS ROSU!
face parte din joc...
The One Team

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vladut,
Nu am facut nici o contestatie.Am vazut o masina care a venit de pe coada baltii si a stationat o ora in dreptul standului vostru.Nu aveam de unde sa stiu cine este respectivul pentru ca nu pescuiesc pe Hobaia.Cand arbitrii mi-au spus despre cine este vorba le-am atras atentia, tocmai pentru a se evita discutiile ca e bine sa-i comunice Dlui respectiv sa nu mai stationeze noaptea in standul concurentilor.Am precizat clar ca nu este o contestatie dar nu e normal sa se mai repete.Daca era vorba de vreo contestatie aceasta ar fi fost facuta in scris.Mai departe nu vreau sa descriu eu ce s-a intamplat pentru ca o sa ma acuzati de subiectivism insa am fost foarte norocosi ca totul s-a intamplat sub ochii arbitrului si al fiului sau care se aflau la noi in stand.Dl.Rosioru si Dl.Pasat au discutat amandoi cu acest arbitru si s-au lamurit.Am crezut ca ca dupa discutiile cu voi si cu Tataie atmosfera s-a detensionat dar observ ca tu nu doresti de fapt asta.Chiar simt un ton de multumire si incurajare a unui astfel de comportament.Inventezi personaje si acuzatii tocmai pentru a mentine in continuare atmosfera tensionata.Nici pe Tatae nici pe voi nu va acuzat nimeni de nimic la acest concurs.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

dan si adriano
va rog inca o data sa nu mai polemizam pe seama acestui incident. s-a consumat, am discutat acolo pe seama lui, ne-am lamurit. APCR a luat o decizie pe seama atitudinii lui radu badica. este problema noastra, a APCR-ului.
va multumesc
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: UN MEMBRU APCR PROPUS PT. EXCLUDERE

Mesaj de EX-UL »

andrei vladeanu scrie:consiliul director APCR s-a intrunit azi in sedinta extraordinara. presedintele Cornel Rosioru a propus excluderea din APCR a lui Radu Badica pt grave prejudicii aduse imaginii asociatiei. s-a votat un ultim avertisment.
Eu cred ca ati procedat bine . Nu conteaza impotriva cui a facut Radu gestul sau , conteza atitudinea lui pe balta . Cred ca acest ultim avertisment ii va da de gandit si pe viitor nu vom mai avea de-a face cu astfel de iesiri , scuzabile partial pe fond de alcool , dar neadmisibile intr-o asociatie elitista . Asta cu atit mai mult cu cit Radu este unul din pescarii exponentiali ai asociatiei noastre .

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA”