Vand multe mulinete crap

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Vand multe mulinete crap

Mesaj de osc1or »

Am o gramada de mulinete pe acasa si nu mai stiu pe care sa le pastrez si pe care sa le vand. Asa ca le scot pe toate la vanzare pana raman cu 5 bucati (de cate am nevoie defapt).
Deci avem asa:
1. 2 mulinete banax helicon 5600 nf folosite 2 sezoane. (sunt proaspat unse/gresate + revizie completa la Coco Carpdiscound- m-a asigurat ca mulinetele mai functioneaza fara nici o problema inca 2 ani lejer) - 170lei/buc (manerele manivelei sunt zgariate, decojite dar in rest nu au alte probleme)
2. 1 mulineta banax helicon 5600 nf folosita 3 partide - arata impecabil - 200 lei
3. 1 mulineta attack fr 8000 folosita 3-5 partide - arata impecabil - 200 lei
4. 2 mulinete okuma spector st65a - folosite 2 sezoane (desi nu mai arata ca la prima tinerete functioneaza impecabil) - au si frana rapida montata - 200 lei buc
5. 6 bucati okuma axeon v2 - 80 folosite 2 partide - arata absolut impecabil, nici o zgarietura.. nimic nimic 210 lei/buc

p.s. cine vrea mai mult de 1 bucata, discutam la pret
p.s. 2. revin cu foto diseara pt fiecare mulineta
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pokemonu
pescar de competitie
Mesaje: 1173
Membru din: Lun Oct 08, 2012 21:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de pokemonu »

Bisnitareala?
http://www.crapmania.ro/forum/marele-ba ... 21136.html

Ai luat lansetele si mulinetele aseara de aici, vinde omul black widow cu 1 mil bucata, le cumperi, vezi ca ma intereseaza si dupa aceea imi dai mesaj daca vreau 2 cu 2 mil bucata
Acum vad ca vinzi si mulinetele luate cu 1,5 mil sau poate mai putin cu 2,1 mil

Jenant
"Când ești mort, nu știi că ești mort. Pentru ceilalti e trist. La fel și când ești prost..." Philippe Geluck

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de osc1or »

Si care ar fi problema ta?
Omul avea acele preturi decat in cazul in care cineva venea si cumpara tot pachetul, nu pe bucata pentru ca avea mare nevoie de bani.
Unde iei tu okuma axeon v2 noua cu mai putin de 150 lei?
Vezi-ti de treaba ta te rog!
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pokemonu
pescar de competitie
Mesaje: 1173
Membru din: Lun Oct 08, 2012 21:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de pokemonu »

Poate am exagerat putin...m-am suparat ca am pierdut lansetele..si poate ai dreptate in legatura cu pretul la pachet, dar nu dublu(ma refer la lansete). Bafta la vanzare, daca mai scazi la lansete ceva mai mult si vrei sa scapi de 2...si nu ai oferta buna, cauta-ma
"Când ești mort, nu știi că ești mort. Pentru ceilalti e trist. La fel și când ești prost..." Philippe Geluck

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de osc1or »

Nu e problema. Fa-mi o oferta si discutam.
Critic echilibrat

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de darius123 »

De ce le-ai cumparat daca nu ai avut nevoie de ele?Mai bine lasai pe cineva interesat sa le cumpere, sa se bucure de echipament.Daca chiar nu mai ai nevoie de ele, ar fi frumos sa le vinzi cu cat le-ai cumparat ieri, daca nu ai ganduri ,,murdare'' de bisnitareala.Spor la vanzare...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de osc1or »

Pretul pus de el era pt tot pachetul nu la bucata.
Daca esti interesat de vreun produs fa-mi o oferta. Daca esti interesat de tot "pachetul" fa-mi o oferta.

p.s. eram hotarat sa pastrez mulinetele axeon v2 80 si sa imi vand arsenalul mai vechi, dar intre timp m-am hotarat sa pun tot la vanzare si sa raman cu tot ce nu se vinde.

Dar pana la urma nu inteleg de ce trebuie sa dau explicatii. Produsele se pot vedea live in Buc, ce conteaza de unde le am, de cand, de ce le-am cumparat si de ce le vand? Preturile sunt de bun simt, sunt preturile pietei, nimic exagerat.
p.s. Avand in vedere ca suntem la Marele Bazar fiecare are dreptul sa vinda/cumpere tot ce crede de cuvinta la ce preturi doreste.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de osc1or »

Critic echilibrat

Doru Voican
Mesaje: 138
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de Doru Voican »

Daca nu faci bisnita scrie in felul urmator: le-am luat cu atat si le vand tot cu atat deoarece m-am grabit cu achizitia si nu sunt pe gustul meu sau orice alt motiv.
Insa din primul tau post nu reiese decat o bisnita nemascata.
Nume utilizator schimbat din Doctorul in Doru Voican

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vand multe mulinete crap

Mesaj de osc1or »

up
Critic echilibrat

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA”