Diverse discutii

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Încuiat
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

Nu e prima data cind vad ca spui ca esti neplatit pentru ceea ce moderezi . Dar de ce o mai faci ....??? Sau daca iti place voluntariatul fa-o ca lumea , ca in seara aia cind patronul a luat foc ca l-am jignit ...si tu nu ai moderat ... Cat timp exista clone permise si unele nepermise care scriu orice fata de oricine ... in protectia anonimatului .... esti de vina ! Si tu si patronul , dar la tine am pretentii . Patronul de mult este dedublat de personalitate si nici macar el nu mai stie cind si ce scrie si sub ce nume ...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de gabi1 »

Val scrie:Nu e prima data cind vad ca spui ca esti neplatit pentru ceea ce moderezi . Dar de ce o mai faci ....??? Sau daca iti place voluntariatul fa-o ca lumea , ca in seara aia cind patronul a luat foc ca l-am jignit ...si tu nu ai moderat ... Cat timp exiata clone permise si unele nepermise care scriu orice fata de oricine ... in protectia anonimatului .... esti de vina ! Si tu si patronul , dar la tine am pretentii . Patronul de mult este dedublat de personalitate si nici macar el nu mai stie cind si ce scrie si sub ce nume ...
La care clone te referi, daca faci referire la useri de acum 4-5 ani inseamna ca si tu esti clona....ce zici???
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de gor965 »

Val scrie:Nu e prima data cind vad ca spui ca esti neplatit pentru ceea ce moderezi . Dar de ce o mai faci ....??? Sau daca iti place voluntariatul fa-o ca lumea , ca in seara aia cind patronul a luat foc ca l-am jignit ...si tu nu ai moderat ... Cat timp exista clone permise si unele nepermise care scriu orice fata de oricine ... in protectia anonimatului .... esti de vina ! Si tu si patronul , dar la tine am pretentii . Patronul de mult este dedublat de personalitate si nici macar el nu mai stie cind si ce scrie si sub ce nume ...
Val, eu sunt Moderator nu Admin ! Nu poti sa pui in carca unui Moderator lucruri pe care doar un Admin le poate face. Eu nu vad IP-urile si nu pot stabili cine clona cui este. M-am imprastiat pe mai multe sit-uri iar in momentul in care timpul s-a diminuat, a inceput lumea sa acuze ... ca de ce am sters una, ca de ce n-am sters alta, etc. Mie nu asta imi pare problema principala ci faptul ca inaite sa acuzati un moderator, ar trebui sa dati dovada de bun simt, decenta, respect ... si alte "jeguri" din astea dupa care tipati cand v-i se sterg kkt-urile debitate pe forum ! A fost o vreme cand era frumos sa moderezi un forum ... acum e un chin ... sunt multe postari, oamenii s-au inrait, sar repede la scandal, nu mai au un dram de respect fata de nimeni si nimic, gasesc tapi ispasitori doar in cei cu care intra in conflict, etc., etc.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

gor965 scrie:
Val scrie:Nu e prima data cind vad ca spui ca esti neplatit pentru ceea ce moderezi . Dar de ce o mai faci ....??? Sau daca iti place voluntariatul fa-o ca lumea , ca in seara aia cind patronul a luat foc ca l-am jignit ...si tu nu ai moderat ... Cat timp exista clone permise si unele nepermise care scriu orice fata de oricine ... in protectia anonimatului .... esti de vina ! Si tu si patronul , dar la tine am pretentii . Patronul de mult este dedublat de personalitate si nici macar el nu mai stie cind si ce scrie si sub ce nume ...
Val, eu sunt Moderator nu Admin ! Nu poti sa pui in carca unui Moderator lucruri pe care doar un Admin le poate face. Eu nu vad IP-urile si nu pot stabili cine clona cui este. M-am imprastiat pe mai multe sit-uri iar in momentul in care timpul s-a diminuat, a inceput lumea sa acuze ... ca de ce am sters una, ca de ce n-am sters alta, etc. Mie nu asta imi pare problema principala ci faptul ca inaite sa acuzati un moderator, ar trebui sa dati dovada de bun simt, decenta, respect ... si alte "jeguri" din astea dupa care tipati cand v-i se sterg kkt-urile debitate pe forum ! A fost o vreme cand era frumos sa moderezi un forum ... acum e un chin ... sunt multe postari, oamenii s-au inrait, sar repede la scandal, nu mai au un dram de respect fata de nimeni si nimic, gasesc tapi ispasitori doar in cei cu care intra in conflict, etc., etc.
Ma bucur ca observi si tu .... Importat este ce vrei sa moderezi .... aici se pare ca patronul asta vrea ... si cind unul sau altul mai rabufnim imptriva patronatului suntem carne de tun ... ca el Maria Sa e sef ...si s-a ocupat de atita vreme sa aiba un pachet de carti de joc numite clone , pe care le pune pe masa cind si cum vrea p...a lui .... dupa cum bate vintul . ... Eu unul nu mai accept aceasta situatie si imi pare rau ca buni prieteni de-ai mei o accepta vizavi de persoana mea .... fara sa aiba nici macar o replica .... se pare ca le este frica rau de tot de patron ...nu stiu cu ce i-o avea la mina ..... pe mine unul nu ma are cu nimic , basca l-am ajutat mereu .... si era umil si distins .
Pesemne de asta imi si permit acest dialog . La fel ca si cu prietenia ... nu ma poti vedea mereu si sa ma pupi pe obraz si imi reafirmi distinctia si aprecierea ta si cind cineva ma scuipa in obraz ...te faci ca ploua ...... Patetic . Si m-ai m-am lamurit si eu cu ocazia asta ...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de gabi1 »

Pangica, te crezi vreun Adonis sa faca lumea pasiune pentru tine ?? :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

gabi1 scrie:Pangica, te crezi vreun Adonis sa faca lumea pasiune pentru tine ?? :lol: :lol:
Draga clona , nu ma cred nimic , decit o reminiscenta a vechilor principii ... dar in care vad ca am ramas singur . Ma doare ....dar asta este . Mai bine singur si curat decit plin de prieteni si nimic . Se cern lucrurile usor - usor .

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de gabi1 »

Ma doare ....dar asta este .
....te doare, te-ai visat un geniu neanteles, gravitatia te-a ajutat sa cazi din pat si sa te trezesti din somn....se intampla, stiu ca este neplacut si te compatimesc.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

gabi1 scrie:
Ma doare ....dar asta este .
....te doare, te-ai visat un geniu neanteles, gravitatia te-a ajutat sa cazi din pat si sa te trezesti din somn....se intampla, stiu ca este neplacut si te compatimesc.
Geniu neinteles ))))))))))))))) bai tu esti chiar prost ... si mai esti clona ... sa sti ca ma trezesc din somn pe matase si cu micul dejun la pat ... Nu ma compatimi ca imi este bine ))))

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Anti FRPS »

Val scrie:Draga clona , nu ma cred nimic , decit o reminiscenta a vechilor principii ... dar in care vad ca am ramas singur . Ma doare ....dar asta este . Mai bine singur si curat decit plin de prieteni si nimic . Se cern lucrurile usor - usor .
Nu esti decat un atarnator obosit cu pretentia de omniscient in pescuit . Si tu si ala care isi vinde sufletul pe 3000 de lei unui parvenit
Ar trebui sa va fie scarba de voi ca existati !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de gabi1 »

Val scrie:
gabi1 scrie:
Ma doare ....dar asta este .
....te doare, te-ai visat un geniu neanteles, gravitatia te-a ajutat sa cazi din pat si sa te trezesti din somn....se intampla, stiu ca este neplacut si te compatimesc.
Geniu neinteles ))))))))))))))) bai tu esti chiar prost ... si mai esti clona ... sa sti ca ma trezesc din somn pe matase si cu micul dejun la pat ... Nu ma compatimi ca imi este bine ))))
Te trezesti buimac.....pe covor de iuta, las-o dracu de matase nu ai tu atatia duzi incat sa cresti viermi de mata-se si nici bona de la Paris nu ai avut, te-a smecherit mostenirea cu Autogara insa si aia sa dus la vale....
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”