Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Încuiat
Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

DumiD scrie:Pana si popescu ar fi invidios pe o asa idee geniala: sa-ti dai clientii nemultumiti in judecata! Asta da "new direction".
ce concluzie inteligenta ai tras !

Daca un nebun face fel de fel de acuzatii la adresa oricarei firme, in primul rand trebuiesc aduse dovezi clare ! Daca el nu aduce, imi prejudiciaza imaginea ND in romania. E simplu ! Trebuie sa plateasca ptr asta, daca nu aduce dovezi clare. Ba mai mult, un om retard gandeste asa: nu imi dai banii , iti fac reclama negativa! stiind ca acel produs este in garantie !
Cine stie ca nu functioneaza bine ? sau ca functioneaza bine ? EL ! Eu nu ! Ptr ca nu am avut ocazia sa constat daca e ok sau nu...

Petcu Mihai
Mesaje: 6
Membru din: Vin Sep 04, 2015 11:37

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Petcu Mihai »

New Direction scrie:ptr cele enumerate mai sus, fara dovezi, ptr ca mi-ai prejudiciat imaginea mea si a firmei New Direction, am vorbit cu furnizorul, o sa te dau in judecata ! Iti promit ca cel tarziu luni iti depunem actiunea in instanta ! Asta daca nu iti ceri scuze public... iar daca un senzor are o problema, il poti trimite in service !
Dar nu cum ai facut cu setul ce l-ai trimis inapoi , dupa 2 luni, cu ramburs ! Desi am insistat sa nu il pui cu ramburs, ptr ca trebuie facuta fisa de service si constatare !
Numai in Romania poti sa fii jignit pe banii tai...

In primul rand Sorin nu mi-ai mai raspuns la telefon si deci nu aveai cum sa-mi spui in ce fel sa ti-l trimit. Mi-ai raspuns la telefon doar dupa ce am facut plangere la OPC si mi-ai inchis imediat, cu mentiunea ca ma vei suna inapoi (lucru care nu s-a intamplat). Daca ai promis ca vei returna banii de ce mai vorbim de service?
De ce nu ai solicitat returnare pentru constatare in momentul in care m-ai pus sa scriu si la producator in China cu tine in Cc si sa-i expun problemele? Iti spun eu de ce, pentru ca motivul a fost sa iti recuperezi banii (asa cum mi-ai afirmat), lucru care probabil nu s-a intamplat iar tu mai departe ai "uitat" de promisiunea si intelegerea care ai avut-o cu Lucaks Claudiu. Tu l-ai sunat initial sa-ti vinzi produsul nu te-am sunat noi...
OPC-ului i-ai promis ca o vei rezolva amiabil si vei returna banii (sau si reprezentantul oficial minte si abereaza?), dupa care te-ai razgandit.

Optez pentru a nu-ti mai raspunde deoarece, consider ca abordarea ta ca si vanzator nu este cea corecta; mai departe fiecare face ce crede de cuviinta...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de gabi1 »

New Direction scrie:cum pot spala imaginea negativa facuta de autorul acestui topic ? Trebuie dat in judecata,...sa aduca dovezi, iar daca a gresit, sa plateasca ! nu e corect asa ?
Contactati un avocat bun in spete civile, vedeti ce va sfatuieste(parera mea este ca transportati apa cu ciurul) si anuntati-ma si pe mine...poate aflati lucruri noi. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

ai probleme GRAVE de memorie ! Grave ! EU l-am sunat ? pai de unde ?! voi m-ati sunat sa luati 2 seturi... si ti.am facut o oferta : daca iei 2 seturi , iti dau bateriile gratis ! a doua zi mi-ai spus ca vrei numai un set... la care ti-am dat bateriile gratis..., desi nu trebuia.

Referitor la returnarea contravalorii, se facea daca era in termenul legal, de 10 zile.

Alexandru.B
Mesaje: 94
Membru din: Dum Aug 30, 2015 10:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Alexandru.B »

New Direction scrie:
gabi1 scrie:Dl Sorin,
Ce inseamna in acceptiunea dv. sintagma "service", aveti un atelier autorizat sau vorbim despre niste "Dorei" care presteaza ca salcia dupa cum bate vantul ?
pe langa aceste produse , eu fac import din 2005 de sisteme de securitate( alarme, camere, automatizari, etc). Sunt ing. electronist si mai am inca 2 ingineri . Pe langa acestia, avem inca 4 ptr instalari( toate persoanele sunt clificate, avizate de IGPR, SRI)..
Daca erati un jucator impotant in domeniu nu v-ati fi conplicat cu firmituri(senzori), lasati-o balta. Asta cu IGPR-SRI da bine la naivi.
If time is money, I'll spend my money on time.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de DumiD »

Dom'ne, tu inca nu intelegi ca din balacareala asta numai tu ai de pierdut? 90% din parerile de pe forum sunt subiective, d-aia nu mai vinde shimano,mitranescu sau cine vrei tu, ca vine unul sau altul si fac reclama negativa...singura reclama negativa care o vad eu aici e facuta de tine, ca n-ai habar sa gestionezi o situatie....senzori defecti,lansete rupte si corturi in care ploua o sa mai fie, reprezentant de firma care ameninta cu tribunalul forumistii o sa fie garantat doar unul...

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

Alexandru.B scrie:
New Direction scrie:
gabi1 scrie:Dl Sorin,
Ce inseamna in acceptiunea dv. sintagma "service", aveti un atelier autorizat sau vorbim despre niste "Dorei" care presteaza ca salcia dupa cum bate vantul ?
pe langa aceste produse , eu fac import din 2005 de sisteme de securitate( alarme, camere, automatizari, etc). Sunt ing. electronist si mai am inca 2 ingineri . Pe langa acestia, avem inca 4 ptr instalari( toate persoanele sunt clificate, avizate de IGPR, SRI)..
Daca erati un jucator impotant in domeniu nu v-ati fi conplicat cu firmituri(senzori), lasati-o balta. Asta cu IGPR-SRI da bine la naivi.
laso moale...prietene !
http://www.interfoane-automatizari.ro/despre.htm
Licenta emisa de IGPR....fara avizarea SRI nu se poate. Habar nu ai despre ce e vorba.
Aduc senzori de pescuit, swingere...ce tine tot de electric...nu am adus lansete, mulinete. Aduc ceva la care ma pricep !
la Contact , ai si nr meu de tel: 0721170866.
http://www.interfoane-automatizari.ro/contact.htm

dupa cum am mai zis, cei care nu stiu despre ce e vb... e mai bine sa se abtina

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de claudiubv »

Fratilor omu e manglitor....ne minte de 3 luni....
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

Alexandru.B
Mesaje: 94
Membru din: Dum Aug 30, 2015 10:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Alexandru.B »

New Direction scrie: laso moale...prietene !
Las-o ... :oops: prietene, unde ai absolvit cursul primar?
If time is money, I'll spend my money on time.

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

consider ca e mai bine sa ma retrag din aceasta discutie. NU are rost sa lungesc topicul ...ptr o chestiune care nu are relevanta, dat fiind natura ei si din partea cui a venit...

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”