Lucruri de facut !

Moderator: andrei vladeanu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Lucruri de facut !

Mesaj de EX-UL »

Acum dupa o perioada foarte zbuciumata , dar care a fost concluzionata prin anumite hotariri legale luate de AGVPS si APCR , cred ca este cazul sa trecem la efectiva organizare a CN .
Pentru asta sunt multe lucruri de facut si sunt sigur ca APCR le cunoaste , dar vreau numai sa le evidentiez , pentru buna regula :

- regulementul de desfasurare al CN - in baza celui aprobat de Consiliul AGVPS , pe baza FIPS ( trebuie sa ajunga la cele 12 asociatii si multiplicate )
- elaborarea unui caiet de sarcini pentru organizatorii de etape , in virtutea acestui regulament si a cerintelor lui - astfel incit sa se stie foarte bine cum si in ce fel trebuie amenajata balta si ce raspunderi are fiecare ( dimensiuni de stand , acces , samd )
- coagularea timpurire a acelui corp de arbitrii voluntari , pe care promit sa ii testez si sa incerc sa le explic cerintele Comisiei de competitii la crap a AGVPS fata de viitoarea lor prestatie , pe balta .
- problema vestelor de concurs , arbitraj , capitan de echipa , oficiali , samd - dimensiuni , text , loc pentru sponsori , samd
- coagularea unor sponsori si prezentarea posibilitatilor de a face reclama oricui , prin diferite forme media , pe care APCR le poate pune la dispozitie - TV , radio , scris , echipament , nume de turneu , samd , samd .
- publicarea acelui algoritm de punctare a loturilor incepind din etapa 3 - clar si concis ( varianta Piticu )
- expunerea pe un topic separat a unei noi propunerii a lui Claudiu Cozma ( OJPS Brasov ) .
- publicarea oficiala a derogarilor de la regulamentul CIPS votate in Comisia de Competitii a APCR
samd , samd

Vreau numai sa spun ca este multa treaba de facut si , prin optica mea de a vedea lucrurile , cred ca de acum este cazul sa ne apucam de treaba si sa nu mai pierdem timpul cu alte probleme colaterale , ale unora care pur si simplu nu vor sa faca parte din sistemul adoptat . Asa cum spunea un clasic in viata , nu ne-am strins in 2010 "sa plecam din tara" si de aceea afirm ca si 2011 este un an bun pentru a angaja orice alt lot in CN , statutar si legal . De multe ori , o perioada de ragaz , iti cristalizeaza ideile si le poti exprima coerent .

Proiectul nostru este generos si aduce la startul competitiei un numar de 108 pescari ! Ne trebuie organizare timpurie pentru o asa competitie .

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

Val , propunerea mea se vrea o tranzitie intre un cn si altul , convingerea mea este ca lucrurile expuse de mine elimina in mare masura eventualele inconveniente ce pot aparea in viitor , si de asemenea cred ca o constructie de durata se bazeaza si pe , perspectiva viitoare pentru a crea un lucru serios .
am vrut sa i-ti trimit aseara schita de proiect si tie , dar din pacate ai mesageria dezactivata :(
as dori sa stiu parerea ta despre acest proiect .
<°))))))><
><((((((°>

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de EX-UL »

Dragul meu , pararerea mea este lipsita de vot . Strict personal ... vorbim . Sincer ma bucur ca vad efervescenta in tara si propuneri de calitate , care merita sa fie discutate de toate cele 12 asociatii membre ale APCR . Asta inseamna progres .... si PUTEM MAI MULT decit atit ! Si ar mai exista citeva propuneri , dintre care una exprimata d dl Bentu , dar exista vreme sa le discutam pe toate pentru CN 2011 . Avem viitorul in fata si incercam sa facem treaba buna si zau ca de acum , trebuie sa ne concentram pe ce avem de facut si nu pe cine mai convingem .....
Am constatat cu necaz ca nimeni nu a priceput nimic , iar orgoliile sunt maxime in tara noastra . Un pic de pauza nu strica nimanui , persoane sau personalitati care si-au ales alta cale de distrugere si nu de constructie in folosul general acceptat . PIna la urma si 2011 e un an bun pentru calificare ....

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

Val Pangica jr scrie:Dragul meu , pararerea mea este lipsita de vot . Strict personal ... vorbim . Sincer ma bucur ca vad efervescenta in tara si propuneri de calitate , care merita sa fie discutate de toate cele 12 asociatii membre ale APCR . Asta inseamna progres .... si PUTEM MAI MULT decit atit !
cu vot sau fara vot , eu cred ca ai tot dreptul sa i-ti dai cu parerea , din acesta cauza ti-am adresat personal intrebarea , avand in vedere ca restul cluburilor i-si pot exprima parerea prin vot , sincer chiar vroiam sa stiu parerea ta , in rest de acord cu tine .
<°))))))><
><((((((°>

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de Buhac »

Lucruri de facut;
Trebuie sa anuntati data cand reprezentantul Asociatiei ACVILA va trage din urna Grupa din care va face parte !
Rog sa fie de fata reprezentanti de la toate cluburile sa nu creada cineva ca se vor face .....
Cred ca cu cat este mai devreme cu atat avem si noi timp sa studiem locatia .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de EX-UL »

Ok Costele . Cred ca nu ai scris pe crapmania in toata viata ta , cit ai scris in ultima saptamina ... Nu se mai poate - CHIAR NU INTELEGI ?

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de Buhac »

Daca cineva anunta data eu nu mai avea rost sa intreb .
Daca Vicepresedintele Epure Mircea nu dezinforma membri CZ acum erau inscrisi si nu stateau la vara acasa :lol: :lol: :lol:
Mircea nici nu iti dai seama ce serviciu ai facut pentru obiectivul meu.
Ai scris ca imputernicirea a fost ANULATA baieti au pus BOTUL :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de EX-UL »

@Costel

sa mor daca nu lungim o discutie super aiurea - ce dracu nu e clar mai Costele ? Zau asa opreste-te .... Cit mai ai din concediu ? :lol:

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de Buhac »

Val
Au plecat finii !
Te intreb omeneste are cineva ceva daca particip la calificari ?
Tu ai citit procesul verbal incheiat intre Buhac si Mircea Epure ?
Ce nu am respectat eu acolo ?
A cerut cineva alte lamuriri la mine si nu am putut sa le prezint ?
Am vrut sa ia si demisia mea dar Mircea a zis ca nu este necesar .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lucruri de facut !

Mesaj de EX-UL »

Am sa-ti explic odata ce presupune calitatea de membru fondator si ce demersuri trebuie sa faci ca sa scapi de chestia asta ... oricum nu demisia asta a ta , pe o coala de hartie .. avem timp . Esti in greseala la acest moment , pentru ca nu esti informat corespunzator , dar mai stai un pic si iti explic .... ( acum am venit de la inchiderea cu consiliul la mistret si sunt sleit de puteri - 11 bucati ! :lol: )

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”