Sa "f...m" LEGAL

Moderator: andrei vladeanu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Val »

Deja aceasta sintagma - a f..e legal - s-a transformat intr-o piesa gea de rezistenta impotriva APCR . Eu stiu cum am scris-o si in ce context si ce a vrut sa exprime - oricum altceva decit ce inteleg distinsii nostri colegi din opozitie . Nici macar nu s-a intimplat asa ceva .... din partea mea , dar asta nu scuza postarea . Eu nu vreau sa scuz postarea , oricum total iesita din context , ci doar vreau sa explic o campanie timpita a unui sef de atelier , care a avut un mare merit .... a pacalit prin misiunea lui patronul site-ului si ne manjeste acum public prin postari facute PRIVAT !
Dar cum vorba bate curul , hai sa explicam secventa ! Si sa nu se supere Pasa sau altii ca el , dar devine strict legat de ceea ce anticipau colegii din APCR si eu cautam sa ii combat , drept imposibil de intimplat la AGVPS . Dovada - demisia mea de la AGVPS ! S-a intimplat demisia , dar postatea a ramas scoasa din context !

1. am avut ideea proasta , dar la fel de legala , de a imagina ca si AVPS-urile isi pot imagina echipe care sa participe fara sa faca parte din APCR , la CN
2. am ajutat pe Costel Buhac sa isi faca echipa legala - stie el detaliile si nu mai dezvolt . Daca citeste va recunoaste . Chiar daca asta nu ma lauda in fata colegilor din APCR , sunt mindru ca am facut ceea ce trebuie pentru legalitate si corectitudine vz de dreptul de participare .
3. mi-a sarit in cap tot APCR-ul si nu nejustificat , cum se va vedea la mansa 1 si ulterior , ca am bagat in ecuatie niste echipe care nu vor putea fi arbitrare NORMAL ci MEREU vor avea variante de atac la orice abatare de la regulamet
4. am indraznit sa ii asigur ca si daca se va intimpla asa ceva , nu vor atita tupeu si sustinere sa nu le gasim ceva legal ( prin regulament ) - adica sa ii "..... legal" - dar LEGAL , si sa nu cadem de prosti in fata sistemului .
5. postarea mea a devenit publica si afacut ISTORIE , degeaba !; in ciuda recomandarilor mele la prima etapa , s-a ales Planet direct mansa 3 - revine Soimul ( deh - Pasa ! ) , samd
6. mi-am dat demisia si am plecat prin tari straine .

In esenta , daca traduci in context postarea mea , era o asigurare fata de teama EXPRIMATA PUBLIC a celor din APCR ca odata cu sosirea AVPS vor fii arsi la arbitraj si nu le va pasa nimanui de ei . Am scris aiurea atunci - eu am plecat , ei au fost arsi ....si acum tot APCR e de vina !! Nu APCR a promovat si nu a votat calificarea Soimului in etapa 2 -a ! Sigur ca vor exista replici , dar cind inclusiv reprezentantul tau voteaza impotriva regulamerntului si propune - ceva de genul 40- 50 kg , ce dracu mai dorim sa promovam . Influenta ...Congres ... samd

Si cind refuzi sa intelegi ca parte implicata isi permite o postare facuta un pic aspru , dar in sustinerea celor care te-au propus prin care ii asiguri ca atit cit poti vei fi de partea lor si nu a sistemului agvps-ist , ce dracu sa mai intelegi ??????? Mai faci si atita tam - tam .... Pacat - roata se invarte si striveste pe oricine indiferent ca stai in MIlitari sau prin judetul Calarasi .

FARA CUVINTE TRIVIALE-ADMIN

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sa "....." LEGAL

Mesaj de Val »

Si ca sa fiu bine inteles . Absenta mea decisa fara cale de intors din a ma mai implica in orice discutie decizionala concreta fata de viitoarele CN , se datoreaza datoriei morale pe care o am fata de colegii din APCR , carora le-am facut multe necazuri prin ideile mele de prea multa indecenta din partea unora . Imi cer scuze inca o data .
Precizez asta ca sa nu inteleaga altcineva , stiu ei care , ca am vreo jena morala sau vreo frica fata de mai stiu eu cine . Am gresit o singura data si mereu voi spune ca imi pare rau , pentru ca realmente am fost magar . Dar asta nu avea legatura cu pescuitul . ......

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de carpmaster »

Val scrie:Deja aceasta sintagma - a f..e legal - s-a transformat intr-o piesa gea de rezistenta impotriva APCR . Eu stiu cum am scris-o si in ce context si ce a vrut sa exprime - oricum altceva decit ce inteleg distinsii nostri colegi din opozitie . Nici macar nu s-a intimplat asa ceva .... din partea mea , dar asta nu scuza postarea . Eu nu vreau sa scuz postarea , oricum total iesita din context , ci doar vreau sa explic o campanie timpita a unui sef de atelier , care a avut un mare merit .... a pacalit prin misiunea lui patronul site-ului si ne manjeste acum public prin postari facute PRIVAT !
Dar cum vorba bate curul , hai sa explicam secventa ! Si sa nu se supere Pasa sau altii ca el , dar devine strict legat de ceea ce anticipau colegii din APCR si eu cautam sa ii combat , drept imposibil de intimplat la AGVPS . Dovada - demisia mea de la AGVPS ! S-a intimplat demisia , dar postatea a ramas scoasa din context !

1. am avut ideea proasta , dar la fel de legala , de a imagina ca si AVPS-urile isi pot imagina echipe care sa participe fara sa faca parte din APCR , la CN
2. am ajutat pe Costel Buhac sa isi faca echipa legala - stie el detaliile si nu mai dezvolt . Daca citeste va recunoaste . Chiar daca asta nu ma lauda in fata colegilor din APCR , sunt mindru ca am facut ceea ce trebuie pentru legalitate si corectitudine vz de dreptul de participare .
3. mi-a sarit in cap tot APCR-ul si nu nejustificat , cum se va vedea la mansa 1 si ulterior , ca am bagat in ecuatie niste echipe care nu vor putea fi arbitrare NORMAL ci MEREU vor avea variante de atac la orice abatare de la regulamet
4. am indraznit sa ii asigur ca si daca se va intimpla asa ceva , nu vor atita tupeu si sustinere sa nu le gasim ceva legal ( prin regulament ) - adica sa ii "..... legal" - dar LEGAL , si sa nu cadem de prosti in fata sistemului .
5. postarea mea a devenit publica si afacut ISTORIE , degeaba !; in ciuda recomandarilor mele la prima etapa , s-a ales Planet direct mansa 3 - revine Soimul ( deh - Pasa ! ) , samd
6. mi-am dat demisia si am plecat prin tari straine .

In esenta , daca traduci in context postarea mea , era o asigurare fata de teama EXPRIMATA PUBLIC a celor din APCR ca odata cu sosirea AVPS vor fii arsi la arbitraj si nu le va pasa nimanui de ei . Am scris aiurea atunci - eu am plecat , ei au fost arsi ....si acum tot APCR e de vina !! Nu APCR a promovat si nu a votat calificarea Soimului in etapa 2 -a ! Sigur ca vor exista replici , dar cind inclusiv reprezentantul tau voteaza impotriva regulamerntului si propune - ceva de genul 40- 50 kg , ce dracu mai dorim sa promovam . Influenta ...Congres ... samd

Si cind refuzi sa intelegi ca parte implicata isi permite o postare facuta un pic aspru , dar in sustinerea celor care te-au propus prin care ii asiguri ca atit cit poti vei fi de partea lor si nu a sistemului agvps-ist , ce dracu sa mai intelegi ??????? Mai faci si atita tam - tam .... Pacat - roata se invarte si striveste pe oricine indiferent ca stai in MIlitari sau prin judetul Calarasi .

FARA CUVINTE TRIVIALE-ADMIN
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: Sa "....." LEGAL

Mesaj de buhac constantin »

Draga FRATE
Pentru functia pe care o aveai nu ai facut altceva decat sa ma sfatuiesti cum pot sa ajung sa pescuiesc legal la Campionatul National .Consider ca trebuia sa ma sfatuiesti ca si eu daca eram in locul tau ii ajutam pe toti sa ajunga sa pescuiasca pentru a creste bugetul si numarul participantilor .Cred ca singurul motiv a fost ca eu eram neutru , nu cunosteam modul de aderarela AGVPS si nu vroiam sa supar pe nimeni neaderand la APCR nici la Liga .Eu am adus multumiri publice la momentul respectiv !
Ce pot sa spun eu la momentul de fata este ca pentru 2011 si Asociatia Acvila din care fac parte a depus o solicitare pentru incredintarea organizarii Calificarilor Campionatului National in urma solicitarii Cluburilor din Liga Romana de Crap ,Asociatiei Soimul si Clubului Carping toate membre AGVPS-Romania .
Acum asteptam sedinta APCR-ului si vom vedea cine va depune proiectul cel mai bun !
Indiferent cine va organiza nu trebuie decat sa traduca LEGAL regulamentul CIPS-FIPS care sa fie respectat cu sfintenie si astfel sper ca vom obtine rezultatul scontat si anume ca cei mai buni sa castige si sa reprezinte cat mai bine Romania la Campionatul Mondial !
Nu cred ca este nevoie sa mai rascolim trecutul .Hai ajuta pentru bunul viitor ca ai experienta !

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sa "....." LEGAL

Mesaj de Val »

buhac constantin scrie:Draga FRATE
Pentru functia pe care o aveai nu ai facut altceva decat sa ma sfatuiesti cum pot sa ajung sa pescuiesc legal la Campionatul National .Consider ca trebuia sa ma sfatuiesti ca si eu daca eram in locul tau ii ajutam pe toti sa ajunga sa pescuiasca pentru a creste bugetul si numarul participantilor .Cred ca singurul motiv a fost ca eu eram neutru , nu cunosteam modul de aderarela AGVPS si nu vroiam sa supar pe nimeni neaderand la APCR nici la Liga .Eu am adus multumiri publice la momentul respectiv !
Ce pot sa spun eu la momentul de fata este ca pentru 2011 si Asociatia Acvila din care fac parte a depus o solicitare pentru incredintarea organizarii Calificarilor Campionatului National in urma solicitarii Cluburilor din Liga Romana de Crap ,Asociatiei Soimul si Clubului Carping toate membre AGVPS-Romania .
Acum asteptam sedinta APCR-ului si vom vedea cine va depune proiectul cel mai bun !
Indiferent cine va organiza nu trebuie decat sa traduca LEGAL regulamentul CIPS-FIPS care sa fie respectat cu sfintenie si astfel sper ca vom obtine rezultatul scontat si anume ca cei mai buni sa castige si sa reprezinte cat mai bine Romania la Campionatul Mondial !
Nu cred ca este nevoie sa mai rascolim trecutul .Hai ajuta pentru bunul viitor ca ai experienta !
Costele este bine ca se intimpla asa ceva acum . Dar daca unii isi sustin proiectul scupind pe trecut .... e pacat ! Cu asta nu sunt de acord si cind vad postari de astea porcesti ... nu pot sa trec cu vederea . Nu stiu cite din postarile mele de aici ajung la AGVPS , sincer cred ca nici una si altele nu am facut ! ... dar macar pescarii sa fie bine informati si sa stie cind s-a ales , de ce s-a ales ceva . Si sa stii ca atunci cind te-am ajutat , te-am ajutat sincer . Cu toate riscurile si reprosurile ulterioare , care uite ca acum imi ies prin piele . Dar daca ma pui din nou in aceeasi situatie , o fac la fel , pentru ca era ceva corect .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

Costica, te-ai bagat pe un drum gresit. Altii se folosesc de tine si de inima ta buna ca sa isi vada de vendetele personale. Nu uita ca APCR are sigla CAMPIONATUL NATIONAL DE PESCUIT CRAP inregistrata la OSIM, deci poti pe viitor sa ti cont de acest aspect.
Iti urez minte limpede, asta este cel mai greu de gasit in ultima vreme... :D si nu din cauza crizei ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie:Costica, te-ai bagat pe un drum gresit. Altii se folosesc de tine si de inima ta buna ca sa isi vada de vendetele personale. Nu uita ca APCR are sigla CAMPIONATUL NATIONAL DE PESCUIT CRAP inregistrata la OSIM, deci poti pe viitor sa ti cont de acest aspect.
Iti urez minte limpede, asta este cel mai greu de gasit in ultima vreme... :D si nu din cauza crizei ! :wink:
da, dar nu e de ajuns...nu face nici 10% pe langa dreptul agvps de a inscrie echipa la cm :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Costica, te-ai bagat pe un drum gresit. Altii se folosesc de tine si de inima ta buna ca sa isi vada de vendetele personale. Nu uita ca APCR are sigla CAMPIONATUL NATIONAL DE PESCUIT CRAP inregistrata la OSIM, deci poti pe viitor sa ti cont de acest aspect.
Iti urez minte limpede, asta este cel mai greu de gasit in ultima vreme... :D si nu din cauza crizei ! :wink:
da, dar nu e de ajuns...nu face nici 10% pe langa dreptul agvps de a inscrie echipa la cm :wink:
V-ati prins tirziu Cornele .....

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:V-ati prins tirziu Cornele .....
nu conteaza, era doar o remarca pentru a mai calma entuziasmul unora :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sa "f...m" LEGAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cornel, cat ca iti convine sau nu, APCR are dreptul de a organiza CN. Si de a inscrie echipa la CM.
Datorita unor lideri inteligenti din partea voastra, a "opozitiei", s-ar putea sa existe deschidere si din partea noastra ptr a face un CN reusit.
Dar, cu elemente genul CLONIS si alti frustrati, nu putem sa ne intelegem..... Discutiile le pot avea doar pescarii ! Si sti bine ca pescarii nu se nasc peste noapte, mai ales pe internet ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”