Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Moderator: andrei vladeanu

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

Vladut Mateianu scrie:
CLAUDIU COZMA scrie:........voi sunteti singuri din tara asta care vedeti lumina de la capatul tenelului dupa 20 de ani .
Pai ,tenul nu se puncteaza ! :D Deci nici tenelul.....
daca tot mai corectat de ce nu ai facut-o pana la capat :wink:
ce sa fac , mi-a jucat feste tastatura aseara :D
<°))))))><
><((((((°>

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de Buhac »

Domnule Presedinte APCR Costel Stanila

Un club care nu este afiliat la APCR din motivul ca MAJORITATEA membrilor si conducerea au votat democratic sa nu se afilieze .
MINORITATEA in frunte cu mine doreste sa participe la calificarile organizate de APCR.
Pot sa vin cu un lot de pescari membri CARP ZONE fara sa afiliez Clubul la APCR ? [ motivul de sus ]

1 Sa nu platim taxa de 900 RON -pentru ca nu suntem Club afiliat la APCR.[Hotararea Adunari Generale]
2 Nu am participat la intocmirea programului .
3 Nu am propus nici o balta .
4 Respectam programul anuntat de APCR.
5 Nu avem reprezentant cu drept de vot si vom respecta ce se va stabili de conducerea APCR.
6 Vom achita taxa de participare.

In anul 2009 au participat echipe care nu erau membre la nici un club .

Am incredere in conducerea APCR ca va da dovada prin hotararea care o va lua ca nu INGRADESTE dreptul de participare a pescarilor la CALIFICARILOR NATIONALE .

Astep un raspuns cat mai repede ca expira termenul de 7 zile .

Multumesc anticipat !

Avatar utilizator
Costel Stanila
Mesaje: 548
Membru din: Joi Mar 15, 2007 14:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de Costel Stanila »

D-le Buhac,

S-a postat de nenumarate ori pana acum procedura de participare a cluburilor sportive la CN-2010.Trebuia sa va informeze conducerea clubului Carpzone despre aceasta procedura.
Avand in vedere decizia clubului dvs. de a nu prezenta conducerii APCR intentia de aderare la APCR, cu parere de rau va informez ca nu puteti participa cu un lot din partea clubului Carpzone la CN-2010.
In orice structura democratica minoritatea se supune majoritatii;este un principiu de baza al democratiei.
Ingradirea de care pomeniti ar fi bine sa o cautati in curtea clubului din care faceti parte dvs, daca imi permiteti exprimarea.
Costel Stanila
A.P.C.R.

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de mirceaef »

Buhac scrie: Pot sa vin cu un lot de pescari membri CARP ZONE fara sa afiliez Clubul la APCR ?
Multumesc anticipat !
costica,

m-ai rugat (telefonic) sa-ti raspund, uite o fac, si imi cer scuze fata de costel pt ca intrebarea ii este adresata lui.

mai intai iti spun sincer, dar sincer, ca imi pare rau de ce ti se intampla. ca o culme a ironiei, aceste cluburi sportive au fost infiintate in primul rand in scopul participarii la CN! iar tu, ca membru fondator, te afli intr-o situatie de-a dreptul hilara, ti-ai facut club, alaturi de ceilalti, ca sa participi la cn, iar acum, datorita conducerii clubului tau, tu nu poti participa!

in fine. din pacate, oricat mi-as dori sa te pot ajuta, este imposibil. pt ca:
1. prevederea aderarii in scopul participarii la cn este statutara. ar trebui sa schimbam statutul apcr!
2. daca ar exista o posibilitate de participare, evitand aceasta aderare, eu unul n-as sustine aceasta varianta, pt ca dupa aceea n-as mai putea privi in ochi pe claudiu cozma, mircea fatulescu, alin rusu, etc, etc, etc ... este ca si cum ne-am bate joc de toti cei care au facut eforturi in acest sens, care au cheltuit bani, timp, energie samd. ce i-as mai putea spune lui prichici, de exemplu, omul care a taiat tara in doua de nu stiu cate ori ca sa adere la apcr, ca sa sustina acest proiect?!!!
3. stiu de la tine ca o sa aveti o sedinta. nu stiu cate putere de convingere ai dar poate reusesti sa le explici ca daca vrei sa joci in liga I-a, asta-i viata, iti place sau nu mecla lui mircea sandu, e musai sa fii membru al federatiei!

inca o data, imi pare rau, costica.

toate cele bune,
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de Zarguzon Adi »

@mirceaef : voi nu sunteti federatie sportiva. :evil: :evil: :evil:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de EX-UL »

O exprimare nefericita , dar ideea este aceeasi ! Nu APCR este federatie ci AGVPS are aceasta calitate , chiar daca nu se cheama asa .

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de mirceaef »

Zarguzon Adi scrie:@mirceaef : voi nu sunteti federatie sportiva. :evil: :evil: :evil:
adi, nici n-am vazut pe cineva sa afirme acest lucru. daca tu ai vazut pe cineva, arata-mi si mie.
dar lasand la o parte faptul ca tu exprimi rareori si puncte de vedere valide, logice, te incapatanezi in general in dificultatile lunetei aleia de o tot invarti expert in degete.

faptul ca nu suntem federatie, nu ne impiedica sa ne comportam ca una. daca vrem sa standardizam acest sport, daca vrem sa-i impunem niste criterii valorice minimale. daca vrem un sistem cat mai stabil, care sa nu se schimbe de la an la an. daca acceptam ca scopul participarii la cn nu e adunarea unei gloate cat mai numeroase de pescari veniti sa-si incerce norocul, ci a unor sportivi cat mai bine pregatiti pt un campionat mondial.
cred ca romania a avut pur si simplu nesansa sa castige foarte repede medaliile alea mondiale. argint, bronz, pauza, argint, pauza, pauza ... sunt absolut convins ca unul ca tine, si inclin sa cred ca sunt multi ca tine, crede ca a avut doar nesansa participarii la un cm, altfel cara cu roaba mediliile si cupele in tara.

daca nu esti membru cips/fips, nu participi la cm, daca nu esti membru apcr, nu participi la cn. sunt absolut convins ca cele 12 cluburi membre apcr, cu drept de vot, nu si-au dat seama ca nu sunt federatie, doar au tinut mortis sa-l scoata din pepeni pe adi zarguzon!

si mai am o convingere. ca din toate argumentele pe care am incercat sa le aduc in discutie, n-o sa ti se agate niciunul de faimoasa ta caciula. niciunul!

si imi pare rau ca te contrazic, val, exemplul meu e cat se poate de fericit! e dintr-un sport! putea fi oricare altul. ca de-aia agvps ne-a dat pe mana sectiunea competitii crap, nu sectiunea "barfe, shmenuri,shushanele", ca la asta sunt alti organizatori mult mai buni ca noi. :D :D
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

@buhac

Faptul ca doresti sa participi la CN este inbucurator. Dar faptul ca provi dintr-un club al carui scop principal a fost jignirea si defaimarea APCR-ului, ma face sa nu privesc cu ochi buni aceasta cerinta a ta.....Nu este un raspuns oficial, este doar parerea mea.Plus ca observ ca nu aveti(CZ) nici un pic de decenta, de ce veniti acum sa va rugati de cei pe care i-ati scuipat ? :evil:

PS In cazul in care conducerea APCR-ului va lua decizia de a ii primi pe acesti oameni a caror corectitudine in competitii lasa mult de dorit (!) , voi propune membrilor clubului din care fac parte sa ne retragem din CN 2010, neacceptand sa participam alaturi de pescari cu antecendente grave in competitiile de pescuit din tara..... :oops: :oops: :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de EX-UL »

@Vladut

hai sa nu vorbim despre pielea ursului din padure . Pina la acest moment nu exista pe adresa lui Costel Stanila nici un fel de documentatie depusa de cineva , pentru a fi primit in APCR . Cind si daca aceasta documentatie va fi primita in termenul stabilit in sedinta din 30 ianuarie 2010 ( nu o specific pentru ca am scris-o de atitea ori incit o recit si noaptea in somn ) , Consiliul Director al APCR o va analiza cu raspundere fata de competitie . Problema ca este greu ca prin astfel de comportamente de negare perpetua a evidentei , prin injurii si scenarii ca in cazul lui Gabi Sandu , samd - sa convinga cineva pe membrii APCR de bunele intentii viitoare ale celor care acum protesteaza la modul oficial , inclusiv cu memorii depuse la AGVPS .
Calitatea de membru APCR nu este un drept universal ci o virtute . Exista si alte metode de urmat , pentru a participa la CN , expuse aici , prin urmare APCR nu detine monopol cu privire la accesul la competitia nationala . AGVPS in schimb DA !

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Sedinta APCR din 30 ianuarie 2010 - CAMPIONAT NATIONAL 2010

Mesaj de Zarguzon Adi »

@mirceaef o sa standardizati voi pescuitul ca sport niciodata.


PS mai bine gasiti o strategie sa scapati de Vladeanu ca doar daca va plangeti pe la colturi ca de trei ani greseste strategia nu rezolvati nimic si lasati-ma pe mine.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”