Statul APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Statul APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie:
Vladut Mateianu scrie:o singura intrebare mai am si inchei.

CE SE VA INTAMPLA DACA, IN URMA CONTROLULUI DE SFARSIT DE AN, SE VOR DESCOPERI FACTURI UMFLATE SAU BAGATE DIN BURTA ?

APCR IL VA ACTIONA IN JUDECATA PE CEL CE SE FACE VINOVAT DE HOTIE ? SAU VA RAMANE CA IN CAZUL ROSIORU, ADICA MUSAMALIZARE SI FARA RECUPERARE DE BANI ? :roll:
iti reamintesc ca in cazul rosioru (pe care cu atata patos il tot pomenesti) apcr-ul (la vremea respectiva asociatie de persoane fizice) in sedinta de la NEST (la care onor ai participat si d-ta) nu a avut nici macar un membru care sa ceara trimiterea in judecata. sa nu mai vorbesc de majoritate.
mai mult, s-a decis atunci gasirea de solutii pt. recuperarea sumei lipsa si suspendarea lui cornel rosioru din viata publica crapista pe 2 ani, daca nu ma insel.

aplombul cu care rostesti acum cuvantul HOTIE nu l-am vazut si atunci la nest, dar ma rog, asta-i alta poveste si tine de ipocrizie.

bref, executia bugetului (cu documente justificative) se va supune atentiei Adunarii Generale, iar deciziile si actiunile conducerii trebuie sa respecte - in primul rand - legile tarii.
Poti sa fi mai concret si sa-mi raspunzi direct la intrebare ?

Facturi umflate sau pe servicii inventate se pot obtine foarte usor...... :wink: mai ales de catre tatal hotilor pe care il ti in brate !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Statul APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie: Poti sa fi mai concret si sa-mi raspunzi direct la intrebare ?
mai concret decat atat nu pot sa fiu, imi pare rau.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Statul APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

bine. este de ajuns. nu mai am nevoie de raspunsuri.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Statul APCR

Mesaj de Val »

Am sa mai fac si eu niste precizari ... dar mai spre toamna , dupa raportarea bugetului . Pina atunci nu am ce discuta - am vazut , am fost acolo , astept socoteli puse pe hartie .
Ca o singura idee - suntem departe ca organizare de ceea ce inseamna pescuitul mare , la competitii mondiale .
Am avut ceva idei chiar si soferul meu de pe duba a fost pus la punct cind spunea de unde e mai ieftin si mai bine ... deh omul sarac cu banii se organizeaza si stie mai bine ca noi toti , dar mi s-a spus ca pe linie sportiva pot vorbi ce vreau :wink: :!: dar pe linie de organizare fac ce imi spune seful delegatiei . Asta am si facut . In schimb PE GARLA - 08.00 - 19.00 PM , sau mai tirziu , nu l-am vazut vreodata sa ma intrebe daca am mincat ceva ????
Succes .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Statul APCR

Mesaj de Val »

Contrapartida vizavi de echipa noastra nationala - la fel de bogata ca numar de pescari ( sau "bagatori de seama" ca mine ) , cu Africa de Sud . Stateam mereu ori pe balta ori la cortul unde se tineau sedintele capitanilor . Dar in FIECARE ZI , la ora 13.00 - venea microbuzul echipei RSA cu toti "observatorii" de pe garla - ramineau numai pescarii de pe standuri activi si toti astia veniti cu microbuzul MINCAU la linia de autoservire - orice dadea D-zeu ! la linie , la rind . Du Preez , din cite mi s-a spus are bani pentru 2 vieti - minca fix de acolo si nu conta daca ii place sau nu - era in program .
Cit timp mancau astia , un alt baiat , pesemne sofer , lua 6 meniuri intr-o cutie de carton si le plasa la pescarii de pe stand . Cind se intorcea el - pleca delegatia inapoi pe sectoare ... Impresionant ... Si atentie , astia din RSA nu erau niste capriori , persoane la peste 40 ani TOATE ! Unii trecuti chiar de 60 ani .

Dar STIAU ORGANIZARE si chiar aveau fetze de campioni mondiali . :wink: :wink: Va spun sincer nu ii ajungem nici in 20 ani .... NU ma credeti poate , dar o sa ii vedeti si voi la anul ... si vorbim dupa . Astia au schimbat monturile de fund pe alea de zig-rig in 20 minute - noua ne-a luat 36 ore si asa nu stiam daca facem bine ...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Statul APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, imi pare rau ca nu ai vazut la lucru delegatia Romaniei in "era" Senzor, sunt sigur ca ti-ar fi placut daruirea si coordonarea lotului...... si tine cont ca au fost vremuri cand suplimentam toti bugetul din banii personali, altfel nu ne ajungeau.....

Era unitate, toti eram egali, fara vedete, mofturi, talente sau ...orgolii prostesti..... Aveam mare respect ptr cei care culeageau informatiile de pe balta, din timpul competitiei, rezultatele erau filtrate apoi schimbam (sau nu) tactica din mers. Si asa au aparut si rezultatele.

Mai aveam si pe atunci probleme cu "disparitii de fonduri", dar macar "inculpatul" ii facea singur banii, din sponsorizari de la prietenii lui, nu din taxele pescarilor...... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Statul APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Val, imi pare rau ca nu ai vazut la lucru delegatia Romaniei in "era" Senzor,:
o vedea degeaba pentru ca

"rezultatele si experienta lui de pescar nu ii dau dreptul sa judece pescarii"
si
"se baga in seama dandu-si cu parerea despre pescari (mai mult ca o refulare a frustrarilor sale interioare)"

(mi-am permis sa citez dintr-o postare a ta la adresa lui pangica facuta cu putin timp in urma.)

in fine, val a avut ocazia sa-l vada la lucru, ulterior perioadei senzor, pe un membru marcant al acestei echipe care a trecut la conducerea altui club - senior. probabil ca a vazut prea multe pt. ca s-a carat repede de acolo.

dar, nu-i asa?, val

"a fost este si va fi fi DOAR un sponsor de care se foloseste lumea cand are nevoie ! ATAT !"
(caracterizare facuta tot de tine la adresa lui pangica in acelasi post)

se pare ca acum ai tu nevoie de el.

P.S. restul afirmatiilor pe care le faci (mincinoase si ipocrite - gen adus bani de acasa, respect, mofturi, talente, disparitii de fonduri, etc) nu le comentez pentru ca as comite indiscretii care nu-mi stau in caracter.
The One Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Statul APCR

Mesaj de Andrei I »

andrei vladeanu scrie:.............. indiscretii care nu-mi stau in caracter.
:lol: ne leshi... :D
Milionar excentric

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Statul APCR

Mesaj de Val »

Stati usor mai baieti ca nu e vorba de mine aici . M-am invatat cu postari ca astea subliniate de Andrei .
Am vrut sa scot in evidenta un singur lucru - exista la CM echipe super organizate si experimentate . Nu seamana un CM cu nici unul din concursurile la care am participat eu pina acum . Poate e vina mea ca nu am fost si la alte concursuri gen WCC . Oricum ca o concluzie Mitch Smith spunea ca experienta si organizarea mai mare a RSA a facut ca anul asta sa le sufle titlul . Si o spune un manager care are multe CM la activ .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Statul APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

Andrei I scrie:
andrei vladeanu scrie:.............. indiscretii care nu-mi stau in caracter.
:lol: ne leshi... :D
nu.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”