Impresii Balotesti-Fieni

Moderator: Stefan Mehedintu

Avatar utilizator
a1mer
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Mar 17, 2007 2:31
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Impresii Balotesti-Fieni

Mesaj de a1mer »

Am deschis acest topic in ideea ca sunt foarte multi pescari care se plang ca e o balta "naspa".Eu am fost acolo si am prins crap,nu mult,frumos la porumb.Am vazut ca si altii prindeau.Voi ce parere aveti de aceasta balta?
Trofim Cristian

CS Green Lake

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

Balta are mare potential :!: Pacat ca se poate pescui doar pe 75% din suprafata ei :idea: Eu unul personal , L-AM STRIMBAT pe crap si ten acolo :!: Dar nimik mai mare de 12-13 kg bucata :wink: Este o balta cu toane, si crapii de acolo sint cam pretentiosi. Ca orice balta cu renume in pescuitul Crapului are si DEFECTELE EI :!: Doresc sa enumar cateva dintre ele ; JAPKA , la efectuarea platii ; Adika , daca pescuiesti noaptea . esti obligat sa platesti si taxa de zii chiar daca pe timpul zilei nu poti sta pe balta :!: Regulamentul prevede plantarea exclusiv cu vaporasul , dar mai nou , prietenii lui FANE [seful pazei], planteaza cu barcile pneumatice , si de aici seamana cu al 2-lea CISMIGIU :oops: P.S. Logica patronului este ; PLATESTE SI DACA POTI NU PRNDE NIMIK :!: Iar daca prinzi , [SIFOANELE SI INVIDIOSII ] SINT CU OCHII NUMAI PE TINE :wink:
CLUBUL PESCARILOR

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

La fel cum a spus Jujak, Balotesti Fieni este o balta cu toane........intr-o zii poti sa-l capacesti pe crap si ten , iar in alta zii poti sa te uiti ore in sir fara sa ai macar o trasatura. Cele mai bune locuri pe aceasta balta sunt capetele, la drum unde sunt cele 3 casutze sau in celelalt capat la centrala. Pe aceasta balta se prinde foarte bine la porumb .dar am prins foarte bine si la boilies (squid&octupus si strawberry). Media pestilor prinsi acolo este de la 2kg la 6 kg, dar din cand in cand mai vin si bucati de 10-11 kg crap romanesc sau 12-13 kg ten. Captura baltii a fost prinsa de un pescar din Ploiesti un scoicar la vreo 30 kg. Intr-adevar cel mai bine se prinde la plantat cu vaporashul sau cu barca (cine are pile :lol: ), dar un prieten a prins si la aruncate din mana langa stuf un romanesc la 6 kg la 5 m de mal :shock: . Problema cea mai mare pe aceasta balta este urmatoarea:
Foarte multa lume da la bomba si lasa foarte multe monturi in apa , nu de multe ori sa intamplat sa prind novac agatat de forfacul meu cu bomba in gura. Deci are si mult novac care manca chiar si porumb cu momitor, am prins novac de 7 kg cu acul meu in gura.
Cred ca toate cele spuse iti vor fii de folos. Fir intins. :wink:

Avatar utilizator
a1mer
Mesaje: 250
Membru din: Sâm Mar 17, 2007 2:31
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Fieni

Mesaj de a1mer »

Intradevar aveti dreptate amandoi in lkegatura cu balta..e pe toane.Dar in acelasi timp poti sa si prinzi foarte mult peste...jujak stie :roll: .Cel mai mare crap pe care l-am prins acolo a avut 9 kg si am mai scapat unul estimat la 11-12 kg....mi-a rupt aproape de mal :( .Am avut si zile cand am stat degeaba dar am observat ca mereu trage seara la ora 18 la una din cele 6 lansete..aproape mereu am patit asta.Mi-a tras si la o lanseta care a stat in apa 28 ore..plantata.Concluzia mea este ca e o balta buna dar cu toane.Sambata seara voi acolo pe metereze si stau 24 ore..chiar sunt curios sa vad ce o sa fac.Voi pune 2 lansete pe bile (S&O) si 4 lansete pe porumb cu saculetz solubil.Jujak ce zici faci un drum pe acolo? :D
Trofim Cristian

CS Green Lake

alinteodor79
Mesaje: 263
Membru din: Lun Iul 20, 2009 9:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Impresii Balotesti-Fieni

Mesaj de alinteodor79 »

Ceva noutati despre balta balotesti fieni ?

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Impresii Balotesti-Fieni

Mesaj de Ion Mironov »

jujak....cumva lacul pietrei? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: Impresii Balotesti-Fieni

Mesaj de Andrei Popescu »

Am avut cateva partide memorabile pe Balotesti din ce imi aduc aminte cel mai bine mergea la porumb inmuiat in capsuna de la Van der Eide.Este un loc unde se prinde si din mana . Cea mai memorabila partida avuta a fost atunci cand am mers cu 4 zile inainte si am aruncat un sac de porumb in apa.

Jurjak
Marin Halibut?
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii Balotesti-Fieni

Mesaj de andrei vladeanu »

jujak, iti atrag atentia sa vorbesti civilizat.
The One Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Impresii Balotesti-Fieni

Mesaj de gor965 »

andrei vladeanu scrie:jujak, iti atrag atentia sa vorbesti civilizat.
Dupa 3 ani (de la postare) s-o mai fi cizelat la scris ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Impresii Balotesti-Fieni

Mesaj de clabuc »

termenul de prescriptie extinctiva - 3 ani.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “BALOTESTI FIENI”