Balta "La sina" Sarulesti

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Balta "La sina" Sarulesti

Mesaj de dancalinescu »

Poate oferi cineva ceva informatii de actualitate despre aceasta balta?

Nu prea are prezenta on-line si pe pagina de facebook nu prea sunt cine stie ce informatii din partea pescarilor.

alexdaniel
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mai 24, 2016 17:46

Re: Balta "La sina" Sarulesti

Mesaj de alexdaniel »

in ultimele 2 partide pe care le-am facut acolo n-am vazut nici macar o trasatura (8 bete la fiecare iesire) si 2 nade total diferite pt fiecare partida. ceilalti prezenti pe balta (minim 15 la ultima iesire au prins cativa carasi si raci la greu)
zice patronul ca se mai prind din cand in cand exemplare de 7, 8 ,14kg
eu nu le am vazut si nu prea il cred

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta "La sina" Sarulesti

Mesaj de dancalinescu »

Dupa postarea mea de mai sus am fost si eu cu 3 prietenei (fiecare cu taxa proprie platita).
Din toti 4, unul din baieti a prins un crap viu dar plin de paraziti (si pe afara si inauntru) si alt baiat a prins 2 novaci marisori la minciog de pe mal.
Da, asa cum ai citit, i-a prins la minciog, nu la lanseta. Cred ca erau bolnavi cei doi novaci ca in cateva minute erau tepeni.
Eram peste 10 pescari pe balta si nu am vazut nici un tzac la sculele de pe balta, indiferent de pescar. De altfel, peisajul era pur si simplu mirific.
WC-urile erau vreo doua pe toata balta (de alea cu groapa sub ele, total insalubre) dar cel de langa noi era inchis cu lacat. :))))
De bon fiscal nu s-a pus problema. A venit un nene cu fii-su cu un Duster, a luat banii si a plecat mai departe.
Daca nu era peisajul frumos, as fi dat 0/10 ca nota locatiei.
Nu recomand.

Avatar utilizator
pokemonu
pescar de competitie
Mesaje: 1173
Membru din: Lun Oct 08, 2012 21:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta "La sina" Sarulesti

Mesaj de pokemonu »

Acum 2-3 ani am avut cateva partide frumoase pe aceasta balta, dar, de anul trecut, nu mai merge nimic. Pe pagina lor de facebook posteaza poze cu populari si capturi, dar e prosteala pe fata. In dreptul casei lui au un tarc imprejmuit din care vand peste, mai scot de acolo, au clientii lor care fac poze cu pestii intinsi pe iarba si cam atat
Am avut 2 partide anul asta...zero trasaturi...plus ca incearca sa vanda balta...
"Când ești mort, nu știi că ești mort. Pentru ceilalti e trist. La fel și când ești prost..." Philippe Geluck

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta "La sina" Sarulesti

Mesaj de dancalinescu »

Balta e marisoara si peisajul e foarte frumos. Totusi, noi pescarii nu mergem la pescuit pentru peisaj.
M-a deranjat si faza cu parazitii la pesti. Fiind in cantitatea admisa de retinere cf. regulamentului lor, colegul l-a luat acasa si cand a dat sa il curate, era plin de viermi si inauntru. A fost un miracol ca pestele era totusi viu.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”