BALTA SANPAUL C&R - jud. Harghita

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1319
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de gimi_mures »

Frumosi pesti Aline! Incepe sa ti placa balta!
Hangerele sunt super! Au si cate un nume ? :) :lol:
C&R

atb333atb
Mesaje: 208
Membru din: Lun Noi 12, 2012 19:05
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de atb333atb »

Si daca din cei doi pescai numai unul are abonament celalat plateste tot 50?
Cam ce grosime ai folosit la partida asta? m-as putea descurca cu 0.255 undeva pe balta sau trebe musai mai grosute?
Ps foarte frumoasa si partinda nr 2 :)
Flaviu Zapartan. Virusat recent de pescuit.

briche
Mesaje: 196
Membru din: Mar Mai 04, 2010 23:31
Puncte: 0
Localitate: Medias, jud. Sibiu

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de briche »

Felicitari Aline! Am fost si eu in weekend, exact in acelasi loc am stat. Am prins vreo 14-15 pesti, au intrat la toate combinatiile de bile, nu sunt deloc lamurit la ce ar merge mai bine, sa imi formez o idee. Tu la ce ai dat? Pacat de iarba aia ca iti fura toata placerea drilului cu niste pesti frumosi si salbatici, tragi de lansete si de fire de le innebunesti, de multe ori nici nu imi dadeam seama dc mai am sau nu peste in carlig.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de robyvan »

atb333atb scrie:Si daca din cei doi pescai numai unul are abonament celalat plateste tot 50?
Cam ce grosime ai folosit la partida asta? m-as putea descurca cu 0.255 undeva pe balta sau trebe musai mai grosute?
Ps foarte frumoasa si partinda nr 2 :)
fiindca este foarte multa iarba, in drill aduci kile intregi din balta, pererea mea este ca un fir mai gros n-ar strica.... :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
alin pitters
Mesaje: 223
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 16:48
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de alin pitters »

robyvan scrie:
atb333atb scrie:Si daca din cei doi pescai numai unul are abonament celalat plateste tot 50?
Cam ce grosime ai folosit la partida asta? m-as putea descurca cu 0.255 undeva pe balta sau trebe musai mai grosute?
Ps foarte frumoasa si partinda nr 2 :)
fiindca este foarte multa iarba, in drill aduci kile intregi din balta, pererea mea este ca un fir mai gros n-ar strica.... :wink:
Asa cum a spus si Roby si eu iti recomand un fir de 0,35 pe linie pentru a putea pescui linistit.
De asemenea la forfac un minim 25 lb.

Am inteles ca in cazul in care pescuiesc 2 pescari pe stand taxa ar fi de saptamana asta 200 lei/24 ore, dar mai bine-i contactezi pe ei pentru detalii, ai numar de tel la ei pe site

Avatar utilizator
alin pitters
Mesaje: 223
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 16:48
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de alin pitters »

briche scrie:Felicitari Aline! Am fost si eu in weekend, exact in acelasi loc am stat. Am prins vreo 14-15 pesti, au intrat la toate combinatiile de bile, nu sunt deloc lamurit la ce ar merge mai bine, sa imi formez o idee. Tu la ce ai dat? Pacat de iarba aia ca iti fura toata placerea drilului cu niste pesti frumosi si salbatici, tragi de lansete si de fire de le innebunesti, de multe ori nici nu imi dadeam seama dc mai am sau nu peste in carlig.
Felicitari si tie! 10-15 pesti nu e rau de loc, mai ales ca nu sunt mici deloc si foarte frumosi.
Ai dreptate, de multe ori trebuia sa caut un crap de 10 kg prin iarba adusa odata cu montura la mal.
In privinta nadei si eu am incercat si birdfood-uri si fishmeal-uri, arome diverse, nu am vazut sa aiba vre-o preferinta.
Sunt pesti adusi din crescatoriile lor, astia mananca orce, inca nu s-au smecherit, si la ce densitate e acolo e mare si competitia pentru hrana.
Daca dispare si iarba o sa fie delir balta asta.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dar cate hectare are balta ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

MihneaBV
Mesaje: 141
Membru din: Joi Mai 03, 2012 17:21
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de MihneaBV »

17
Buia Mihnea

Avatar utilizator
alin pitters
Mesaje: 223
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 16:48
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de alin pitters »

Eu am inteles din discutia cu administratorii ca daca vor considera ca e o afacere profitabila se vor muta pestii de la anul pe o alta balta de 54 de hectare, aceea e si mai frumoasa.
Claudiu e mai la curent cu planurile celor de la Sanpaul.

atb333atb
Mesaje: 208
Membru din: Lun Noi 12, 2012 19:05
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: BALTA SANPAUL C&R BRASOV

Mesaj de atb333atb »

Din cat am observat din google-maps locul in care acum e bata nu era acoperit capa? Cam care este adancimea medie sau poate a fost mai demult un lac si cand au facut astia poza cu satelitul era in curs de amenajare?
Flaviu Zapartan. Virusat recent de pescuit.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”