CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns

BALTA NR 1

GREACA
7
3%
PERIS HERMES
95
42%
MOARA VLASIEI
39
17%
TANCABESTI
20
9%
MAGURA 9
11
5%
SARULESTI
28
12%
ALTELE(PUTETI DA SI NUME)
27
12%
 
Voturi totale: 227

Avatar utilizator
Andrei Kusitchi
Mesaje: 72
Membru din: Joi Mai 15, 2014 14:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei Kusitchi »

Din pacate in perioada in care Tancabestiul era carpodrom eu pescuiam doar pe Dunare .Anul asta am fost pentru prima oara si pe Tancabesti si pe Varlaam.
Nu contest spusele tale dar tinand cont ca eu nu pescuiesc 12 h pentru nimic in lume am avut tendita sa generalizez luand in calcul doar partidele ce depasesc 24 de ore.Stima!
Dacă nu mergi la pescuit pentru că ai crezut că o să plouă, nu o să mergi la pescuit niciodată.

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de Decebalus »

HERMES numarul 1 -aici ma simt cel mai bine

Pe moara nu mai calc in viata mea :
Taxa de ponton-inghesuiala-noaptea pe ponton nu te lasa cu partener nici macar daca il lasi in cort pe mal beat:))
In schimb te lasa cu nevasta si copii noaptea pe ponton :lol:
SpritZCarp

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de gabi1 »

The Special One:HERMES.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2762
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de PallBogdan »

Decebalus scrie:HERMES numarul 1 -aici ma simt cel mai bine

Pe moara nu mai calc in viata mea :
Taxa de ponton-inghesuiala-noaptea pe ponton nu te lasa cu partener nici macar daca il lasi in cort pe mal beat:))
In schimb te lasa cu nevasta si copii noaptea pe ponton :lol:
Pai si nu e bine?! Uite asa devin nevestele pescarite si nu mai iese scandal cu evadarea pe balta!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de popescu59 »

( consider ca Hermes Peris este pe primul loc .Am sa si argumentez prin a spune ca standurile sunt degajate , esti lasat sa pescuiesti in liniste ,populatia piscicola este pe masura.)

Domnilor vad ca ati evitat sa mentionati balta Teiu Arges . O sa motivati ca nu este chiar atit de aproape de Bucuresti . Domnilor este la aceasi distanta de Bucuresti ca si Greaca si vad ca ,Greaca este mentionata pe aici .
Dl Andrei ati mentionat mai sus niste criterii pe care va bazati , nu stiu daca ati pescuit pe Teiu dar va asigur ca , concureaza cu Perisul fara probleme. O balta de 31 ha luciu de apa care are 16 locuri de pescuit cred ca e dorita de orice pescar de crap .Sa nu mai vorbim despre peste care este mult si mare .Care pescar de crap nu doreste sa pescuiasca pe o balta care are intre standurile de pescuit minim 100 m ? Si ca sa va convingeti de cit de mult peste este urmariti ultimul concurs de saptamina trecuta pe Teiu si vedeti ca sa prins peste 3 tone peste la 13 echipe .Deci o clasare la aceasta ora ar fi Peris , Teiu , Mv2 si altele .

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de Decebalus »

HERMES suna mai frumos pentru nevasta mea
plus ca il gasesti pe Badica mai mereu cu cate un berbecut.Mai devreme l.am vazut la Chicken Stuff si ma batea gandul sa-i cer un selfie si asa il urmareste nevastamea pe Facebook
SpritZCarp

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de arsinel »

popescu59 scrie:( consider ca Hermes Peris este pe primul loc .Am sa si argumentez prin a spune ca standurile sunt degajate , esti lasat sa pescuiesti in liniste ,populatia piscicola este pe masura.)

Domnilor vad ca ati evitat sa mentionati balta Teiu Arges . O sa motivati ca nu este chiar atit de aproape de Bucuresti . Domnilor este la aceasi distanta de Bucuresti ca si Greaca si vad ca ,Greaca este mentionata pe aici .
Dl Andrei ati mentionat mai sus niste criterii pe care va bazati , nu stiu daca ati pescuit pe Teiu dar va asigur ca , concureaza cu Perisul fara probleme. O balta de 31 ha luciu de apa care are 16 locuri de pescuit cred ca e dorita de orice pescar de crap .Sa nu mai vorbim despre peste care este mult si mare .Care pescar de crap nu doreste sa pescuiasca pe o balta care are intre standurile de pescuit minim 100 m ? Si ca sa va convingeti de cit de mult peste este urmariti ultimul concurs de saptamina trecuta pe Teiu si vedeti ca sa prins peste 3 tone peste la 13 echipe .Deci o clasare la aceasta ora ar fi Peris , Teiu , Mv2 si altele .
Ai lasat celebra balta Lazar si te-ai mutat pe Teiu? :) :)
Sa inteleg ca nu mai servesti Mv2 ca a ajuns pe locul 3,4 in preferintele tale? :) :) :) Saracul Nea Gica cred ca o se tavaleasca prin zapada cand o sa auda. :) :) :) :)
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de gabi1 »

Ai lasat celebra balta Lazar si te-ai mutat pe Teiu? :) :)
Sa inteleg ca nu mai servesti Mv2 ca a ajuns pe locul 3,4 in preferintele tale? :) :) :) Saracul Nea Gica cred ca o se tavaleasca prin zapada cand o sa auda. :) :) :) :)
Asa sunt "comunitarii" de pripas, muta bobu' dupa cum bate vantul.
Are domiciliu fortat pe OCL.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2762
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de PallBogdan »

Trebuie sa ajung pe Lazar...sa inteleg de ce nu mai e in topuri!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de popescu59 »

Ce legatura are unde pescuiam eu si balta Teiu ? Am ajuns pe Teiu am pescuit aici si am vazut ca totul este super , locuri de pescuit amenajate , la fiecare loc de pescuit este construit cite un foisor , distanta intre standuri este de peste 100 m si pe mal si in apa iar peste este mult si mare si se prinde ca odinoara pe MV2.
E foarte simplu sa denigrezi fara sa fi pescuit vreodata pe o balta . Sper cind vei ajunge la Teiu sa iti dai si tu cu parerea si mai sper ca iti vei cere scuze . Din cite te cunosc stiu ca ai obraz fin.

Bogdaneeeeeeeeeeeeee pina la Lazar sunt vre-o 100 de km daca 100 de km nu e distanta mare si ajunge aproape de Bucuresti atunci si Lazar e in top.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”