Carptrotter

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de Florin Pata »

popescu59 scrie:Domnilor subiectul este super ok fara cuvinte , dar eu as veni cu o intrebare simpla si la obiect , citi dintre cei care criticam pe aici ne permitem un pescuit de citeva zile pe acele minuni din pozele afisate ??? Hai acum sa va vad care doreste sa dea 1000- 1500 de euro nu lei pentru 4 zile de pescuit pe o astfel de minune???Findca aici bat cheltuielile pentru a pescui 4 zile pe acele lacuri pentru noi .Va spun eu undeva la 2-3 la suta isi pot permite sa arunce acesti bani pe fereastra , in conjunctura cind cu banii astia iti poti face 2-3 abonamente anuale pe cele mai bune balti de la noi , chiar daca nu poti pescuii cind doresti tot esti in avantaj.Asa ca cele expuse au fost si ramin doar vise pentru majoritatea dintre noi .E bine ca este iarna si putem visa frumos, si uite asa a mai trecut 1 luna din iarna mai avem cam 50-60 de zile si ne revedem pe balta .

Dl. Popescu,2 remarci :
- cat costa un concurs de pescuit in Romania?
- am rugamintea sa studiati statistica privind bugetul familiilor pentru miniconcedii/excursii in strainatate precum si procentul %

Multumesc,

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Carptrotter

Mesaj de popescu59 »

nit_matias

Deci vrei sa imi spui ca un pescuit pe o astfel de balta pentru NOI ROAMANII costa mai putin sau cum???
S-au noi ne uitam la poze si ne teleportam pe balata ??
Transport cazare masa nada momeala etc nu costa ?? S-au pe noi ne intereseaza sa polemizam cu Mv2 ,Tincabesti sau alta balta de la noi ?
S-au tu crezi ca nu stie toata lumea ca noi avem cele mai mari taxe la pescuit din europa?
Daca tu ai crezut ca lumea nu stie asta te inseli , dar realitatea ca noi sa ajungem sa pescuim pe minunile alea din poze ne costa destul exact cum am scris mai sus .Si hai sa vedem citi dintre noi ne putem permite sa pescuim pe baltile de vis din poze ?

Avatar utilizator
govo
pescar de competitie
Mesaje: 2080
Membru din: Dum Dec 26, 2010 14:07
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Carptrotter

Mesaj de govo »

Pescuiti.... Pentru celalalte exista MasterCard

:)
C.S. Friends Carp Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Carptrotter

Mesaj de gor965 »

RSC scrie:Ce mai conteaza subiectul, mey Gor? Oricum, i-a pierit farmecul...
Conteaza !...am ramas cu impresia ca lumea plange dupa "alt ceva ... la misto" ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de nit_matias »

popescu59 scrie:nit_matias

Deci vrei sa imi spui ca un pescuit pe o astfel de balta pentru NOI ROAMANII costa mai putin sau cum???
S-au noi ne uitam la poze si ne teleportam pe balata ??
Transport cazare masa nada momeala etc nu costa ?? S-au pe noi ne intereseaza sa polemizam cu Mv2 ,Tincabesti sau alta balta de la noi ?
S-au tu crezi ca nu stie toata lumea ca noi avem cele mai mari taxe la pescuit din europa?
Daca tu ai crezut ca lumea nu stie asta te inseli , dar realitatea ca noi sa ajungem sa pescuim pe minunile alea din poze ne costa destul exact cum am scris mai sus .Si hai sa vedem citi dintre noi ne putem permite sa pescuim pe baltile de vis din poze ?
Cred ca dumneata faci parte dintre cei care cumpara adidasi falsi din piata la pret de original. Se poate face un weekend in afara sub 1000 de eur, cu 500 faci partida in ungaria de sta mata in coada. Si in banii asta intra si mancare si nada si ce vrei tu. Nu e ideea de bani ci mult mai mult este vorba de a da un pret correct pentru ceea ce iti este oferit
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

popescu59 scrie:nit_matias
...Si hai sa vedem citi dintre noi ne putem permite sa pescuim pe baltile de vis din poze ?
Popescule, de ce nu lasi oamenii sa viseze?...Care-i problema ta? Daca despre baltile din Romania nu putem discuta decat din postura de aplaudaci, de ce nu lasi oamenii sa viseze putin?
Ultima oară modificat Vin Feb 01, 2013 14:14 de către RSC, modificat 1 dată în total.
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

Popescule, cred ca daca vii la un concurs cu "pescarii" astia din poze, tot pe ultimul loc iesi...
Fişiere ataşate
normal_clubhuis-1.jpg
normal_clubhuis-1.jpg (28.72 KiB) Vizualizat de 968 ori
DSC_0399a.jpg
DSC_0399a.jpg (20.19 KiB) Vizualizat de 968 ori
normal_DSC_0386a.jpg
normal_DSC_0386a.jpg (27.97 KiB) Vizualizat de 968 ori
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de Florin Pata »

Cred ca "diferendul" se poate rezolva foarte usor :

1)Pentru topicul platit al dlui. Petcu :
- sa fie destinat celor care au opinii strict pozitive(sa fie inscris in titlu)
- orice comentariu negativ sa fie sters fara "somatie"(prin regulament)

2) In Carptrotter sa poata posta si cei mai putin multumiti :
- sa-si exprime opiniile in mod decent,bazate strict pe argumente si fara atacuri la persoana
- orice injurii,jigniri si limbaj murdar sa fie sterse fara "somatie"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

gor965 scrie:
RSC scrie:Ce mai conteaza subiectul, mey Gor? Oricum, i-a pierit farmecul...
Conteaza !...am ramas cu impresia ca lumea plange dupa "alt ceva ... la misto" ! :D
"Nu intotdeauna e ceea ce pare..."
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carptrotter

Mesaj de ionut72 »

masa nada momeala etc nu costa ??
Nae, pai p'astea de ce le pui la socoteala? In Romania nu costa? Cazarea in Romania nu costa (doar ca nu e oferita ca facilitate decat in foarte putine cazuri)? Singurul lucru care e in plus e transportul. Altfel nu e obligatoriu sa ajungi pana in Olanda sau Franta. Uite aici (la 650- 700km) Nagykallo.

Deci drumul inseamna cam 100 euro. Taxa e de 75 de eur/zi, deci, la o partida de 6 zile, mai inseamna inca 450 euro. In total 550 de euro. Impartit la 3 persoane (3 pescari e cel mai bine, poti imparti foarte bine perioadele de pescuit si timpul de odihna) inseamna cam 180 de euro/persoana 6 zile (timp berechet pentru o strategie complexa si schimbarea ei in caz ca nu da rezultate si fara teama ca vecinu' arunca un munte de porumb uscat la cativa m de monturile tale), adica cca. 130 de lei/24h/pescar!! Pentru care primesti: balta (cu diverse structuri) si peisaje super, stand-uri (cu ponton, barca, saltea de primire si umbra) indeajuns de "aerisite" (cca.80 m intre standuri), intimitate maxima (nici nu vezi nici nu auzi nici vecinii si nici paznicii), casuta cu 4 paturi suprapuse (elimini din bagaj cortul si paturile), frigider, cuptor cu microunde, terasa acoperita de cca.11 m. patrati, (cum iti place tie :lol: ), dusuri, bufet, 6 lansete pe stand si, mai ales, peste mult si mare (nu sunt crapi mai mici de 5 kg si sunt destule capturi over20 pe sezon)!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”