Carptrotter

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Carptrotter

Mesaj de gabi1 »

popescu59 scrie:Mamaaaaaaaaaa dai naiba ca e niste prosti astia :lol: :lol:
Asa educatie mai zic si eu frumos de 100 de ori frumos , astia cred ca nu au auzit de mers la muzee si la opera cum ne duceau pe noi.
Fara cuvinte inca o data frumos.
Mare dreptate ai Nae, cand mergeam noi la Muzeul Taranului Roman si la Muzeul Antipa pe Soseaua Kiseleff....ce vremuri !! :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de Albert »

RSC scrie:Team building pentru baietii de liceu...sponsor Shimano
Ehe..aici ajungem la alta belea a pietei romanesti de profil.Ati auzit de vreun importator al firmelor celebre care sa face ceva ca sa devina vizibil?Ceva...orice..oricat de mic :lol:
Poate Arrow da' si aia slabut, pe la concursuri si..atat.Normark e o gluma proasta iar de restul..nici nu stii cine-i importatorul direct :)

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

Dupa cum se vede si in film, sponsorizarea Shimano a fost "simbolica": fire si alte "nimicuri", dar sa va uitati cand isi descarca baietii bagajele cate cumparaturi s-au facut pentru aceasta iesire. O sa vedeti paturi noi, cu eticheta pe ele, scule, etc. Sa zicem ca la intoarcere multi le-au vandut, dar cativa tot au ramas "cu microbul"...deci "industria" oricum "a castigat" cativa "consumatori" de pescuit. Lacul si-a facut reclama (fara polemici pe subforuri inchiriate ), firma de turism/transport la fel, Shimano de asemenea, baietii s-au distrat , au invatat si au prins gustul vacantelor de pescuit in Franta. Pentru genul acesta de vacanta "tematica" elevul plateste din buzunar intre 50 si 100 de euro, restul plateste scoala care se ocupa si de eventualele sponsorizari. Fiecare clasa de liceu are in fiecare an cate un asemenea team building, cu diferite teme, binenteles.
"Keep it simple!"

Vlad Dracu
Mesaje: 7
Membru din: Vin Feb 01, 2013 0:23

Re: Carptrotter

Mesaj de Vlad Dracu »

popescu59 scrie:Mamaaaaaaaaaa dai naiba ca e niste prosti astia :lol: :lol:
Asa educatie mai zic si eu frumos de 100 de ori frumos , astia cred ca nu au auzit de mers la muzee si la opera cum ne duceau pe noi.
Fara cuvinte inca o data frumos.
Nae,asta e un misto cu iz de intelectualitate ? :roll: Dupa ce ti-am citit postarile sunt confuz...nu imi dau seama daca e o gluma sau ai facut iar N greseli gramaticale... :)
Ca sa nu mai zic ca postarea si imaginea nu au nici o legatura cu Ministerul Culturii...sau incercai sa ne spui ca ai cheltuit si cativa bani pe cultura nu doar pe conditii de campare ? :twisted:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Carptrotter

Mesaj de popescu59 »

Am mai imbatrinit si eu aici pe forum si am cautat sa invat din sfaturile celor mai batrini , unul dintre sfaturi a fost sa invat sa citesc printre rinduri si uite ca acum dau si eu lectii.Da oricum dai naibi ca astia chiar e prosti :oops: , nu stiu sa faca educatie la copii , duc copii pe girla in loc sa ii duca la muzeu si la opera Inca o data foarte frumos merita toate laudele, as vrea sa vad si la noi asa ceva oare pe cind ar putea fi asa ceva ? Cred ca in anul 3035.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

Vlad Dracu scrie:
popescu59 scrie:Mamaaaaaaaaaa dai naiba ca e niste prosti astia :lol: :lol:
Asa educatie mai zic si eu frumos de 100 de ori frumos , astia cred ca nu au auzit de mers la muzee si la opera cum ne duceau pe noi.
Fara cuvinte inca o data frumos.
Nae,asta e un misto cu iz de intelectualitate ? :roll: Dupa ce ti-am citit postarile sunt confuz...nu imi dau seama daca e o gluma sau ai facut iar N greseli gramaticale... :)
Ca sa nu mai zic ca postarea si imaginea nu au nici o legatura cu Ministerul Culturii...sau incercai sa ne spui ca ai cheltuit si cativa bani pe cultura nu doar pe conditii de campare ? :twisted:
Clone din abundenta...tre sa-mi fac si eu vreo 20, ca sa fie...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

Locatie: Franta - are 2 ha luciu de apa, o cabana pentru 4 persoane dintre care 3 pot sa pescuiasca. Inchiriere lac + cabana costa 750 euro / saptamana pentru lunile octombrie - aprilie si 1000 euro / saptamana in lunile mai-septembrie. Pe langa crapi de +20 kg mai are stiuca si lin. Apa este "cristal" si nu are agataturi, cu adancimea intre 1,2 si 7 m.
Fişiere ataşate
fr9.jpg
fr9.jpg (66.92 KiB) Vizualizat de 1549 ori
meer3.jpg
meer3.jpg (78.75 KiB) Vizualizat de 1549 ori
fr8.jpg
fr8.jpg (101.31 KiB) Vizualizat de 1549 ori
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: Carptrotter

Mesaj de Ovidiu Oancea »

RSC scrie:Locatie: Franta - are 2 ha luciu de apa, o cabana pentru 4 persoane dintre care 3 pot sa pescuiasca. Inchiriere lac + cabana costa 750 euro / saptamana pentru lunile octombrie - aprilie si 1000 euro / saptamana in lunile mai-septembrie. Pe langa crapi de +20 kg mai are stiuca si lin. Apa este "cristal" si nu are agataturi, cu adancimea intre 1,2 si 7 m.

Trimiti si tu un link cu locatia asta pe privat ceva? Arata chiar bine :D Merci

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

...
Fişiere ataşate
fr1.jpg
fr1.jpg (49.21 KiB) Vizualizat de 1547 ori
161.jpg
161.jpg (91.03 KiB) Vizualizat de 1547 ori
fr7.jpg
fr7.jpg (80.56 KiB) Vizualizat de 1547 ori
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

...
Fişiere ataşate
9.jpg
9.jpg (25.5 KiB) Vizualizat de 1546 ori
fr.jpg
fr.jpg (87.57 KiB) Vizualizat de 1546 ori
260.jpg
260.jpg (99.25 KiB) Vizualizat de 1546 ori
"Keep it simple!"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”