chiroiu 4

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
pate florin
Mesaje: 655
Membru din: Vin Iul 23, 2010 20:18
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: chiroiu 4

Mesaj de pate florin »

EU SUNT DISPUS AM PROPUS AICI PE FORUM SI PROPUNERA NU ESTE VALABIL NUMAI PENTRU DOMNUL CATALIN ESTE VALABIL PENTRU CEI CARE TOT SPUN TOT FELUL DE VORBE
EXACT CUM SPUNE SI FLORIN DACA PRINZI PESTE PE CHIROIU CHIAR POTI SPUNE CA ESTI PESCAR
LANGA MINE A PESCUIT UN NENE DE JOI DIMINEATA PANA VINERI SEARA NU A PRINS NIMIC NU GRESA NIMIC DAR NU DADEA UNDE TREBUI VINERI IAM SPUS UNDE SA ARUNCE SI VINERI NOAPTEA A VUT 4 TRASATURI DENTRE CARE 3 PESTI SCOSI PE SALTEA
ASA CA NU TREBUI DOAR SA ARUNCI MOMEALA N APA SI TREBUI SA STII UNDE SA ARUNCI :shock: :?:
vicecampion national
2014

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de Lao »

Tu si cu fratele arsinel mi-ar fi rusine sa mai zic ceva de chiroiu la cat il periati pe nentu victor. La ce mai va laudati cu green lake si mai si sunteti membrii daca pescuiti pe mv2? Faceti-va clubul de crap mv2 si gata. :P
Am curaj sa fac pariu cu voi eu am mai multe partide de pescuit pe chiroiu decat voi doi la un loc. Si asta cu mauru grasu ca martor.:lol:

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: chiroiu 4

Mesaj de cata grasu »

nu am nimic cu baietii ca periaza in dreapta si stanga, de, e criza. dar macar sa nu mai induca lumea in eroare cu balta fantastica, cu 10 pesti in ea. poate il intrebi pe mauru de paznicul stelica daca vreti sa vedeti unde sunt pestii de chiroiu, ce bine au dus-o unii pe banii lui nea valer, nu ? si ce usor este sa periezi, ca doar nu de pomana !
SREVNI ETSETIC !

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: chiroiu 4

Mesaj de florin pocris »

Lao scrie:Tu si cu fratele arsinel mi-ar fi rusine sa mai zic ceva de chiroiu la cat il periati pe nentu victor. La ce mai va laudati cu green lake si mai si sunteti membrii daca pescuiti pe mv2? Faceti-va clubul de crap mv2 si gata. :P
Am curaj sa fac pariu cu voi eu am mai multe partide de pescuit pe chiroiu decat voi doi la un loc. Si asta cu mauru grasu ca martor.:lol:
daca sunt membru GL nu am voie sa pescuiesc pe alta balta?trebuie numai pe hiroiu4 sa merg?daca ma duc si la mv2 si pescuiesc e vreo problema?ai impresia ca "perii"pe Nea Victorash??ramai cu impresia!!!
Cat despre chiroiu 4 crezi ce vrei,spui ce vrei..poate VENITI TOTI CU DOVEZI CLARE SI CONCRETE IN SUSTINEREA AFIRMATIILOR CA SA FURAT PESTE DIN CHIROIU 4!!!

si cata grasu..nu am "periat"pe nimeni,si cu "pomana"nici atat...am pescuit mereu ca toti ceilalti pe mv2!!!
asa ca nu mai inventati toti tot felul de subiecte si presupuneri!!!

Ps

ma bucur k ,CHIROIU4, CLUBUL GREEN LAKE, EU,ARSINEL Si TOTI MEMBRII GL..suntem in "atentia" voastra...ma bucur ca ne urmariti..partidele,postarile,rezultatele,si tot ce tine de realizarile si actiunile noastre.
Asta inseamna ca SUNTEM BUNI IN CEEA CE FACEM SI MAI ALES SUNTEM UN CLUB UNIT SI CU O BUNA ORGANIZARE INTERNA,mai pe intelesul celor ce nu inteleg...SUNTEM O MARE FAMILIE.

seara buna!!!

ps.In curand anunt cand voi pescui din nou pe mv2!!!sa priviti camerele!!
iar la chiroiu4 cand ajung sper sa va gasesc pe acolo pe toti care "comentati"..

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: chiroiu 4

Mesaj de florin pocris »

NB !!

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de arsinel »

lulupescar scrie:
Lao scrie:


Ps

ma bucur k ,CHIROIU4, CLUBUL GREEN LAKE, EU,ARSINEL Si TOTI MEMBRII GL..suntem in "atentia" voastra...ma bucur ca ne urmariti..partidele,postarile,rezultatele,si tot ce tine de realizarile si actiunile noastre.
Asta inseamna ca SUNTEM BUNI IN CEEA CE FACEM SI MAI ALES SUNTEM UN CLUB UNIT SI CU O BUNA ORGANIZARE INTERNA,mai pe intelesul celor ce nu inteleg...SUNTEM O MARE FAMILIE.


ps.In curand anunt cand voi pescui din nou pe mv2!!!sa priviti camerele!!
.
LIVE VINERI SEARA :lol:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: chiroiu 4

Mesaj de petre iulian »

sa lamurim niste aspecte
Paznicul Stelica nu mai este de cel putin 2 ani pt. ca a `bagat mana prea mult .
Nu exista balta unde nu se fura peste si doar poti incerca sa limitezi cat mai mult furtul .
Balta nu este buna pentru pescarii obisnuiti sa vina in rucsac cu 4 monturi si 5 plumbi + 10 bile ....si nici nu recomand partide de 12 ore . Pana inveti ``mersul baltii poti face cateva partide fara sa vezi nici un tzac .Este o balta destul de grea si nu se adreseaza `incepatorilor care sunt obisnuiti cu balti gen acvariu unde arunci la orice momeala si orice distanta si prinzi in orice `pozitie . :wink: Nu este o balta care sa prinzi sute de kg dar muncesti sa prinzi 20 kg cat pentru cateva sute :wink:
Eu personal l/am rugat pe patronul baltii sa lase taxa de 50 ron /24 ore C&R pentru ca mi se pare un pret corect fara a taxa insotitorul ,fara a taxa pontonul cu casuta pe el ,fara a taxa aerul respirat :lol: ,fara a taxa etc etc etc

ps. Membrii clubului nu pescuiesc `moca cum se scrie dar au o taxa preferentiala de 30 ron/24 ore
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: chiroiu 4

Mesaj de Lao »

Lulupescar, nu te-am acuzat ca ai furat peste, ai inteles gresit.
Sunt putin dezamagit ca sunteti membrii acelui club si in consecinta aveti taxe promotionale, dar nu veniti sa pescuiti in chiroiu, sa va aduceti aportul la administarea acelei balti. Din acest motiv Rus a jonglat cu regulamentul sa faca ceva incasari si in consecinta au aparut tot felul de specimene ciudate (pescari cocalaro-manelisti) pe acolo.
Iaca, se fac aproape 5 ani de cand rup bucsele si pivotii pe acolo si rar am vazut ca pescuiesc membrii clubului in afara de concursuri. Singurul fidel era Trofim, saracul....:(
In concluzie, tu si cu arsinel duceti-va si pescuiti la mv2, probabil chiroiu nu va prieste, nu puteti pune pe saltea douj de crapi in 12 ore. E mai greuceanu pescuitul pe chiroiu si rupeti si pivotii de la skoda sau sa va prinda vreo ploaie.
Duceti-va live si bagati si pe feisbuc, ca da bine. :lol:

Pescari de duminica cu veleitati de profesionisti. :mrgreen:

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: chiroiu 4

Mesaj de Dan Serban »

lulupescar scrie: daca sunt membru GL nu am voie sa pescuiesc pe alta balta?trebuie numai pe hiroiu4 sa merg?daca ma duc si la mv2 si pescuiesc e vreo problema?ai impresia ca "perii"pe Nea Victorash??ramai cu impresia!!!
Cat despre chiroiu 4 crezi ce vrei,spui ce vrei..poate VENITI TOTI CU DOVEZI CLARE SI CONCRETE IN SUSTINEREA AFIRMATIILOR CA SA FURAT PESTE DIN CHIROIU 4!!!

si cata grasu..nu am "periat"pe nimeni,si cu "pomana"nici atat...am pescuit mereu ca toti ceilalti pe mv2!!!
asa ca nu mai inventati toti tot felul de subiecte si presupuneri!!!

Ps

ma bucur k ,CHIROIU4, CLUBUL GREEN LAKE, EU,ARSINEL Si TOTI MEMBRII GL..suntem in "atentia" voastra...ma bucur ca ne urmariti..partidele,postarile,rezultatele,si tot ce tine de realizarile si actiunile noastre.
Asta inseamna ca SUNTEM BUNI IN CEEA CE FACEM SI MAI ALES SUNTEM UN CLUB UNIT SI CU O BUNA ORGANIZARE INTERNA,mai pe intelesul celor ce nu inteleg...SUNTEM O MARE FAMILIE.

seara buna!!!

ps.In curand anunt cand voi pescui din nou pe mv2!!!sa priviti camerele!!
iar la chiroiu4 cand ajung sper sa va gasesc pe acolo pe toti care "comentati"..
Lulule, maine imi iau concediu varule, sa te urmaresc cu o mai mare atentie. :lol: :lol:
Stai parcat ca ti-ai luat avant.
Pescar de rând

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: chiroiu 4

Mesaj de cata grasu »

petre iulian scrie:sa lamurim niste aspecte
Paznicul Stelica nu mai este de cel putin 2 ani pt. ca a `bagat mana prea mult .
Nu exista balta unde nu se fura peste si doar poti incerca sa limitezi cat mai mult furtul .
Balta nu este buna pentru pescarii obisnuiti sa vina in rucsac cu 4 monturi si 5 plumbi + 10 bile ....si nici nu recomand partide de 12 ore . Pana inveti ``mersul baltii poti face cateva partide fara sa vezi nici un tzac .Este o balta destul de grea si nu se adreseaza `incepatorilor care sunt obisnuiti cu balti gen acvariu unde arunci la orice momeala si orice distanta si prinzi in orice `pozitie . :wink: Nu este o balta care sa prinzi sute de kg dar muncesti sa prinzi 20 kg cat pentru cateva sute :wink:
Eu personal l/am rugat pe patronul baltii sa lase taxa de 50 ron /24 ore C&R pentru ca mi se pare un pret corect fara a taxa insotitorul ,fara a taxa pontonul cu casuta pe el ,fara a taxa aerul respirat :lol: ,fara a taxa etc etc etc

ps. Membrii clubului nu pescuiesc `moca cum se scrie dar au o taxa preferentiala de 30 ron/24 ore
nu este frumos sa consideri "acvariu" o balta ca Moara Vlasiei, doar pentru ca acolo toata lumea prinde peste ! daca patronul de la Chiroiu nu are bani sa bage peste (logic intr-un fel la cati il mulg si la ce taxa mica este si 1-2 pescari pe zi) nu inseamna ca trebuie sa dea cu pietre in balti bine populate ca Moara, Magura sau Greaca Cercani.
si vad ca te deranjeaza si ca la Moara se plateste pontunul in plus, si lumea tot se inghesuie. nu pescuiesti moca, atunci inseamna ca poti sa postezi o chitanta in cursul zilei de azi.
SREVNI ETSETIC !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”