Lacul Darvari

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Lacul Darvari

Mesaj de nit_matias »

Salutari,

Ma adresez celor care au pescuit in anul 2014 pe Darvari, vreau sa aflu urmatoarele:

- rezultate
- conditii de camping
- daca se poate planta
- cantitati de nada folosite
- orice alte informatii utile legate de balta
- adancimi si zone pe care se prinde bine primavera

Cel mai mult m-ar interesa daca sunt exemplare mari, iar avand in vedere ca in majoritatea timpului ma duc singur as fi interesat si de siguranta pe malul lacului.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Lacul Darvari

Mesaj de gabi1 »

Contacteaza-l pe Victor Oana, este cel mai in masura sa-ti dea detalii.
ps. sau pe dr. Tranca. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Lacul Darvari

Mesaj de ionut72 »

- orice alte informatii utile legate de balta
O informatie utila, zic eu:

- http://www.crapmania.ro/forum/discutii- ... 36339.html :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Lacul Darvari

Mesaj de oanavictor »

ionut72 scrie:
- orice alte informatii utile legate de balta
O informatie utila, zic eu:

- http://www.crapmania.ro/forum/discutii- ... 36339.html :)

ce legatura este intre faptul ca eu caut un om pentru a ma degreva de anumite sarcini si a-mi crea mai mult timp liber si pescuitul de primavara la crap in siguranta !!!!!!!!!!!!
sunt destui pescari care pot raspunde destul de exact la ce intreaba omul fara sa-l bage in ceata .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Lacul Darvari

Mesaj de ionut72 »

oanavictor scrie:
ionut72 scrie:
- orice alte informatii utile legate de balta
O informatie utila, zic eu:

- http://www.crapmania.ro/forum/discutii- ... 36339.html :)

ce legatura este intre faptul ca eu caut un om pentru a ma degreva de anumite sarcini si a-mi crea mai mult timp liber si pescuitul de primavara la crap in siguranta !!!!!!!!!!!!
sunt destui pescari care pot raspunde destul de exact la ce intreaba omul fara sa-l bage in ceata .

Legatura e "usor" de vazut: un nou adminstrator inseamna sanse in plus ca situatia de la Darvari sa mearga spre bine! Inclusiv din punctul de vedere al sigurantei.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Lacul Darvari

Mesaj de oanavictor »

ce legatura este intre faptul ca eu caut un om pentru a ma degreva de anumite sarcini si a-mi crea mai mult timp liber si pescuitul de primavara la crap in siguranta !!!!!!!!!!!!
sunt destui pescari care pot raspunde destul de exact la ce intreaba omul fara sa-l bage in ceata .[/quote]


Legatura e "usor" de vazut: un nou adminstrator inseamna sanse in plus ca situatia de la Darvari sa mearga spre bine! Inclusiv din punctul de vedere al sigurantei.[/quote]

un nou administrator va trebui sa lucreze tot cu banii patronului .........multi sau putini astia sunt .......populeaza sau nu ....este afacerea patronului si nu a administratorului ........administratorul trebuie sa duca la indeplinire sarcinile trasate de patron .........
repet la darvari trebuie un om care sa preia anumite sarcini in care eram eu implicat direct dar hotararile afacerii nu vor fi apanajul acelui om !!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Lacul Darvari

Mesaj de ionut72 »

oanavictor scrie:ce legatura este intre faptul ca eu caut un om pentru a ma degreva de anumite sarcini si a-mi crea mai mult timp liber si pescuitul de primavara la crap in siguranta !!!!!!!!!!!!
sunt destui pescari care pot raspunde destul de exact la ce intreaba omul fara sa-l bage in ceata .

Legatura e "usor" de vazut: un nou adminstrator inseamna sanse in plus ca situatia de la Darvari sa mearga spre bine! Inclusiv din punctul de vedere al sigurantei.[/quote]

un nou administrator va trebui sa lucreze tot cu banii patronului .........multi sau putini astia sunt .......populeaza sau nu ....este afacerea patronului si nu a administratorului ........administratorul trebuie sa duca la indeplinire sarcinile trasate de patron .........
repet la darvari trebuie un om care sa preia anumite sarcini in care eram eu implicat direct dar hotararile afacerii nu vor fi apanajul acelui om !!!!!!!!![/quote]

Am inteles, deci lucrurile vor sta ca si pana acum, nu se va schimba nimic semnificativ! Multumesc pentru informatie! Nu stiu pentru Matei, dar pentru mine unul e relevanta. Spor!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Lacul Darvari

Mesaj de laurentiu sarghie »

Cea mai frumoasa balta din jurul Bucurestiului, din punctul meu de vedere. Mi-a oferit cele mai frumoase partide de pescuit , ever. Cei mai frumosi pesti care i-am pescuit vreodata, de acolo i-am scos. Zeci de ore de asteptate cu montura in cele mai ascunse cotloane au fost rasplatite cu pesti de 18,5 sau 19,2 Kg , unii din ei neintepati niciodata. Drilluri grozave de zeci de minute, structuri, hrana naturala, peisaj, liniste, salbaticie, apa curata, acces facil cu masina, etc etc.
Cred si sper din inima intr-o relansare a acestei balti ! Sper ca nea Victor sa mai aiba puterea financiara si intelepciunea sa o faca ce a fost, din punct de vedere piscicol !!!! in rest toate sunt la fel !!!!
Fişiere ataşate
darvari casuta 4.jpg
darvari casuta 4.jpg (117.06 KiB) Vizualizat de 3061 ori

Razvan Chirita
Mesaje: 64
Membru din: Lun Dec 01, 2014 23:24

Re: Lacul Darvari

Mesaj de Razvan Chirita »

@laurentiu sarghie
Frumos peisajul! Frumos pestele!
Nu ne spui si noua cateva din tainele Darvariului ?

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Lacul Darvari

Mesaj de laurentiu sarghie »

Te las sa le descoperi singur :lol:, pe balta. Daca le dezvalui eu aici nu mai au farmec. Pestele din imagine a fos prin prin 2009 cred, in dreapta casutei 4. La 130 de m este un mic golfulet pe fundul caruia se afla o perie de cocioc. De acolo s-au scos multi pesti mari. Nada putina, bila de 15 cu popup de 10. Si foarte multa rabdare.....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”