Lacul din PARCUL IOR

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de dancalinescu »

Va salut domnilor.
Propun o discutie cu privire la Parcul IOR.
Dupa cum stiti, acolo exista asa-numita insula a pescarilor, cu cateva scaunele "de pescuit" amenajate etc.
Circula zvonul ca s-ar fi populat cu 6 T de crap si alte specii (novac, platica etc). Cel putin novacii la 3-4 kg se pot observa cu ochiul liber.
Cica s-ar inchide pescuitul un an de zile si s-ar da drumu' de la anul pe baza unui abonament de la Primarie (sector 3 presupun). Mai mult de atat, cica s-ar permite pescuitul de pe orice mal al lacului.

A mai auzit cineva ceva pe tema asta? Eventual din surse oficiale, ceva mai mult decat un zvon?

Avatar utilizator
tai_pan28
Mesaje: 238
Membru din: Dum Iul 08, 2012 13:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de tai_pan28 »

Pescuitul deja s-a închis. De populare nu am auzit dar e o idee bună sa se pescuiasca de pe toate malurile.
Adrian
Friends Carp Team

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de dancalinescu »

Personal nu m-ar deranja sa se procedeze asa. Eu unul am copil mic (bebe de 1 luna) si la pescuit nu mai vad sanse prea curand pentru ca nah, intelegi tu.
De locuit, locuiesc la < 50 m de parc si pentru sufletul meu pot sa plec de acasa cateva ore sa bag un bat in balta acolo in parc. :)

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de RazvanG »

Dacă s a dat drumul la pescuit, înseamnă ca Robert Negoiță este un mincinos. S a făcut o întâlnire acum doua săptămâni pe insula pe care se pescuia și s a stabilit împreună cu toți cei care eram prezenți sa nu se deschidă pescuitul decât peste un an.
Se va pescui numai cu o legitimație eliberata pe baza buletinului prin care sa ateste ca locuim în sectorul 3 și sa fim înscriși în asociația care se va înființa.
Pescuitul o sa fie numai în sistem C&R.
Singurul peste care se poate lua acasă este somnul african.
Sper ca am putut fi de folos.

Avatar utilizator
Dan Savin
Mesaje: 126
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de Dan Savin »

Dacă s a dat drumul la pescuit, înseamnă ca Robert Negoiță este un mincinos. S a făcut o întâlnire acum doua săptămâni pe insula pe care se pescuia și s a stabilit împreună cu toți cei care eram prezenți sa nu se deschidă pescuitul decât peste un an.
Se va pescui numai cu o legitimație eliberata pe baza buletinului prin care sa ateste ca locuim în sectorul 3 și sa fim înscriși în asociația care se va înființa.
Pescuitul o sa fie numai în sistem C&R.
Singurul peste care se poate lua acasă este somnul african.
Sper ca am putut fi de folos.

Negoita nu este pescar , deci nu este mincinos . Pescuitul este interzis.

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de florin pocris »

De ce numai cei din sectorul 3?? Eu de exemplu am "afacerea" la 5 minute de ior si stau zilnic cate 6-8 ore in zona...

deusex
Mesaje: 215
Membru din: Joi Feb 05, 2015 16:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de deusex »

Dan Savin scrie:Dacă s a dat drumul la pescuit, înseamnă ca Robert Negoiță este un mincinos. S a făcut o întâlnire acum doua săptămâni pe insula pe care se pescuia și s a stabilit împreună cu toți cei care eram prezenți sa nu se deschidă pescuitul decât peste un an.
Se va pescui numai cu o legitimație eliberata pe baza buletinului prin care sa ateste ca locuim în sectorul 3 și sa fim înscriși în asociația care se va înființa.
Pescuitul o sa fie numai în sistem C&R.
Singurul peste care se poate lua acasă este somnul african.
Sper ca am putut fi de folos.

Negoita nu este pescar , deci nu este mincinos . Pescuitul este interzis.

African sau american\pitic?

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de osc1or »

Asta cu doar sectorul 3 e chiar interesanta :).
Negoita asta al vostru o sa puna si control vamal la granita intre sectoare?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de Bogdan Timis »

O sa faca referendum sa iasa Sectorul 3 din Bucuresti. S3xit.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de dancalinescu »

Eu locuiesc la < 50 m de statuia lui Cuza pe Campia Libertatii dar am buletinul pe adresa de Sectorul 6. Daca duc factura la ENEL emisa pe adresa din sectorul 3 si OP-ul pe numele meu cu care am platit-o, oare merge? :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”