MV inexplicabil

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
cristi.rusu
Mesaje: 24
Membru din: Joi Sep 22, 2016 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MV inexplicabil

Mesaj de cristi.rusu »

Imi pare rau ca s a ajuns aici.Eu am deschis topicul intrigat fiind ca intr o balta unde stau pestii precum cartile in biblioteca a fost o asa activitate mica.Doream sa stiu daca si pe alte balti este acelasi fenomen si care ar fi cauza.Schimbare de vreme,presiune atmosferica oscilanta,etc.
Nici un moment nu mi a trecut prin cap ca este urmare unei actiuni voite.Este o prostie sa mai crezi ca pe balti cu asa renume si mai ales unde se practica "catch&release"ca s ar mai preta cineva la practici oculte.Care ar fi scopul?Sa nu mai vina lumea la pescuit?Alta e cauza si cred ca tine de factori climatici.

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: MV inexplicabil

Mesaj de jugarucristian »

Tocmai ti-a confirmat cel care are balta in concesiune ca inca baga plase...
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Baga plase sa recolteze chinezul.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: MV inexplicabil

Mesaj de eugen dragnea »

Bun an ai avut Petcule...bun an...:))
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: MV inexplicabil

Mesaj de Victoras Petcu »

jugarucristian scrie:In primul rand Victoras Petcu, nu mi te adresezi cu "oare cat de destept trebuie.....", ca nu ne cunoastem si nu te suport...sa te las sa imi vorbesti asa.
In al 2-lea rand, stiu ca te supara adevarul de fiecare data,spun ce mi s-a intamplat mie si prietenilor mei si o pot spune si ei,chiar aici,daca vor...dar poate ei vor sa mai pescuiasca pe mv sinu vor sa posteze aici,eu unul am interdictie sa mai pescuisc pe mv de anul trecut ca am spus: "de cand s-a deschis HERMES PERIS, doar acolo ma duc sa pescuiesc si pe mv nu am mai calcat de 3 ani" si nici nu am de gand sa mai calc pe balta asta cu standurile alea de rahat facute sa ma incurce toti vecinii de stand, sa ceri bani pe poton...CINE RAHAT CERE BANI PE PONTON SI 40 DE LEI? Asta arata cat iti pasa de pescari...

"In primul rand Victoras Petcu, nu mi te adresezi cu "oare cat de destept trebuie.....", ca nu ne cunoastem si nu te suport...sa te las sa imi vorbesti asa."

Am inteles si rectific:
Oare cat de prost trebuie sa fi pentru a spune asemenea aberatii ?
:D
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: MV inexplicabil

Mesaj de Victoras Petcu »

eugen dragnea scrie:Bun an ai avut Petcule...bun an...:))

Acum de ce te superi ? Sunt eu de vina ca am devenit "cosmarul" tau ?
Invata mai bine sa pescuiesti fara sa plantezi (ceea ce iti place cel mai mult) si poate ai sa reusesti si tu macar un record personal (la aruncatul cu maslina)!!!
Am observat ca ai inceput sa participi la "concursuri", dar doar atat (sa participi) pentru ca la pregatirea ta nu ca te laud dar esti VARZA !!! :D
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: MV inexplicabil

Mesaj de Victoras Petcu »

jugarucristian scrie:Asta se intampla atunci cand se baga plasele pentru scoaterea novacilor. Am patit si eu cu cativa prieteni si ne-a dat o partida gratis, culmea si a doua oara aceasi problema, au bagat plasele....dar cand suni sa rezervi stand,nu iti spune nimeni aceste lucruri.........Asta se practica pe mv ;)

Cand te-ai trezit din vis, iti tragea la aia din stanga sau la aia din dreapta ? :D
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re:

Mesaj de Victoras Petcu »

osc1or scrie:Baga plase sa recolteze chinezul.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

Poate zici si perioada cand se baga plase !!! :!:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: MV inexplicabil

Mesaj de jugarucristian »

Dar oare cat de "smecher" trebuie sa fii tu, ca patron de balta sa vorbesti asa pe un forum? Parca asa ziceai, ca esti "smecher" mare, cand tipai ca.....pe balta si nu ne lasai sa incepem sa pescuim...plus ca blocasei drumul si ceilalti oameni nu puteau sa plece si sa nu iti mai auda glasciorul...
Aici vad si clientii actuali si posibilii clineti, cum le vorbesti...Ce pretentii sa am de la un needucat? Fara studii superioare si asa mai departe?Te crezi pe maidanul din spatele baltii?
Asa cum stiu sa pescuiesc, fie slab fie bine...cel putin nu braconez ...La cum te laudai ca esti primul din tara care a braconat cu curent electric,ca dadeai la japca pe nu stiu unde, ca ti-a vandut nu stiu ce rus tie un aparat de braconat la bar,ca braconai tu, ca faceai tu, ca ai poze cu marii pescari de competitie cu pesti de peste nu stiu cate kg morti in brate si tot felul de aberatii pe care le poate spune un individ ca tine....
Asa se lauda mai nou indivizii care concesioneaza balti....
Reclama asta, pe care ti- o faci singur, nu o face nimeni, pe nicaieri....
ROG UN ADMIN SA FACA CEVA IN PRIVIINTA LIMBAJULUI JIGNITOR, pe care il foloseste userul Victoras Petcu.
Va multumesc!
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: MV inexplicabil

Mesaj de gabi1 »

...
Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Balti de Crap”