MV inexplicabil

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
cristi.rusu
Mesaje: 24
Membru din: Joi Sep 22, 2016 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

MV inexplicabil

Mesaj de cristi.rusu »

Nu am mai intalnit in 7 ani de cand vin la Moara sa nu se prinda nimic in 24 de ore pe nici un stand de la intrare si pana dupa baraca.Doar pe la padure vreo 2 crapi .Si la ora asta sunt pe pontonul 11 si nici un tzac la nici un fel de momeala in 18 ore .Azi noapte la fel.
Pe alte balti tot asa este? :shock:

tranis
Mesaje: 200
Membru din: Mie Mai 04, 2011 22:24
Puncte: 0
Localitate: brasov

Re: MV inexplicabil

Mesaj de tranis »

vezi pe facebook partida de 48h 30.09.2016----02.10.2016




https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 846&type=3
OHABA TEAM BRASOV

istinmihai
Mesaje: 12
Membru din: Dum Dec 27, 2015 18:40

Re: MV inexplicabil

Mesaj de istinmihai »

Si ieri a fost la fel. In 12 ore am prins un sigur caras in jur de 1 kg. Am mai avut o singura partida asa de proasta dar spre sfarsitul lui decembrie, anul trecut. Nu stiu ce s-a intamplat cu pestele, dar nu am vazut decat 2 crapi prinsi ieri. Tot atipic pentru moara, nu am vazut nici o saritura...

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: MV inexplicabil

Mesaj de jugarucristian »

Asta se intampla atunci cand se baga plasele pentru scoaterea novacilor. Am patit si eu cu cativa prieteni si ne-a dat o partida gratis, culmea si a doua oara aceasi problema, au bagat plasele....dar cand suni sa rezervi stand,nu iti spune nimeni aceste lucruri.........Asta se practica pe mv ;)
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
andrei22
Mesaje: 385
Membru din: Lun Feb 08, 2010 21:28
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: MV inexplicabil

Mesaj de andrei22 »

Eu am pescuit din data 1 octombrie ora 18.00 pana pe 2 octombrie ora 17.00 pe pontonul 14 si am avut o partida reusita din punctul meu de vedere.
Am prins 8 pesti din care unul de 13,5 kg si pe final de partida cand ma pregateam sa strang in jurul orei 16.30 un frumos crap de 14,5 kg.
Toti pesti au fost peste 10 kg, am pescuit doar cu bile de 24 mm.
DACIC CARP CLUB

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: MV inexplicabil

Mesaj de Victoras Petcu »

jugarucristian scrie:Asta se intampla atunci cand se baga plasele pentru scoaterea novacilor. Am patit si eu cu cativa prieteni si ne-a dat o partida gratis, culmea si a doua oara aceasi problema, au bagat plasele....dar cand suni sa rezervi stand,nu iti spune nimeni aceste lucruri.........Asta se practica pe mv ;)

Oare cat de "destept" trebuie ca sa fi pentru a spune asemenea aberatii ?
Pentru cultura dvs generala,plasele pentru recoltarea "chinezescului" ( sanger si novac ) pe Moara Vlasiei incepe pe la jumatatea lui Noiembrie +, -, o saptamana !!! Nu se face nimic pe ascuns, dimpotriva cand incepem sa bagam plase, anuntam pe site-uri !!!


"Asta se practica pe mv ;) "

Dle "jugarucristian" ati luat-o deja pe aratura................. :D
Va rog abtineti-va si nu mai aruncati cu vorbe fara nici un rost !!! :D
Victoras Petcu

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: MV inexplicabil

Mesaj de jugarucristian »

In primul rand Victoras Petcu, nu mi te adresezi cu "oare cat de destept trebuie.....", ca nu ne cunoastem si nu te suport...sa te las sa imi vorbesti asa.
In al 2-lea rand, stiu ca te supara adevarul de fiecare data,spun ce mi s-a intamplat mie si prietenilor mei si o pot spune si ei,chiar aici,daca vor...dar poate ei vor sa mai pescuiasca pe mv sinu vor sa posteze aici,eu unul am interdictie sa mai pescuisc pe mv de anul trecut ca am spus: "de cand s-a deschis HERMES PERIS, doar acolo ma duc sa pescuiesc si pe mv nu am mai calcat de 3 ani" si nici nu am de gand sa mai calc pe balta asta cu standurile alea de rahat facute sa ma incurce toti vecinii de stand, sa ceri bani pe poton...CINE RAHAT CERE BANI PE PONTON SI 40 DE LEI? Asta arata cat iti pasa de pescari...
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: MV inexplicabil

Mesaj de Simu Alexandru »

hop cenzura 2 mesaje sterse de pe topic daca tot stergeti mesajele dc nu stergeti si conturile instigatorilor ca doar aceia fac rau nu???
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: MV inexplicabil

Mesaj de jugarucristian »

Lasati mesajele, de ce le stergeti?
Cine sterge mesajele sigur il cunoaste si pe gabi1......ca na'..................
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: MV inexplicabil

Mesaj de gor965 »

jugarucristian scrie: Cine sterge mesajele sigur il cunoaste si pe gabi1......ca na'..................
Eu am sters mesajele ptr. ca incepuserati cu amenintari cu bataia in public si nu e ok....si nu, nu-l cunosc pe Gabi1.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Balti de Crap”