oglinda 25kg la darvari

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de marin laurentiu »

@ legio
am asistat la cantarirea ambilor pesti...ce iti pot garanta sigur este ca...atat a aratat cantarul...19,600 al lui stefan si 24 oglinda....
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Dac-asa zici matale.... asa o fi! :wink: Doar ca am cantarit cateva sute de pesti pe Darvari si mi s-a parut ca cei de 14-15 aveau raportul intre degetele sustinatorului si masa corpului cam lafel.... Si raportul dintre cap/trunchi/degete pescar tot cam pe-acolo era, si .... da nu mai conteaza. Era parerea mea proprie si personala.

Apropo, pt linistea mea sufleteasca.... spune-mi terog macar ca "Micutul" e macar de talia lui Tatae, ca sa nu spun Badica, pt ca altfel in nuprea se leaga.... :lol:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

legio1083 scrie:Dac-asa zici matale.... asa o fi! :wink: Doar ca am cantarit cateva sute de pesti pe Darvari si mi s-a parut ca cei de 14-15 aveau raportul intre degetele sustinatorului si masa corpului cam lafel.... Si raportul dintre cap/trunchi/degete pescar tot cam pe-acolo era, si .... da nu mai conteaza. Era parerea mea proprie si personala.

Apropo, pt linistea mea sufleteasca.... spune-mi terog macar ca "Micutul" e macar de talia lui Tatae, ca sa nu spun Badica, pt ca altfel in nuprea se leaga.... :lol:
Micutu' e mai mare decat Tatae. Si ce degete are :lol: Si a tinut pestele aproape de corp, nu l-a intins inainte cum fac (em) majoritatea. Si eu am fost acolo, dar am cazut pe scaun cand am auzit cat are pestele si n-am fost in stare sa merg sa vad. Eram NEGRU... :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Lasa Nea Vali, ca poate dai in el in timpul concursului.... esti mai castigat asa!

:twisted:
Legio - Patria Nostra !

micutu
Mesaje: 14
Membru din: Mie Mar 22, 2006 7:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de micutu »

salutare,
sa incercam sa o lamurim:
1. am 1.87 si 103kg si nu ma consider prea gras
2. tin o minge de baschet de sus fara probleme ... sigur ... cu o mana
3. in umeri am o latime de 53-54cm si mai era si geaca
4. cantarul cred ca puteti sa-l verificati ... sunt convins ca dl. Oana il are la el pe Tancabesti
5. la cantarire, impreuna cu salteaua de primire (care era 95% uscata) a avut undeva in jur de 25kg. salteaua cred ca e proprietatea lui Vali

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Salteaua e a lui Sandel si e ca cele de la Tancabesti, nu mai stiu marca. Si era uscata, ca noi n-am avut loc sa cantarim de Micutu'... :lol: :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

o sa va creasca nasul domnilor, ca lui pinochio. bine macar ca nu l-ati dat drept nou record mondial. :oops:
micutule te stiam om serios ! :cry: :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”