oglinda 25kg la darvari

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

oglinda 25kg la darvari

Mesaj de oanavictor »

Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: oglinda 25kg la darvari

Mesaj de Mugur Ioan »

@Oana Victor

Imi dau lacrimile ca nu am ramas ieri. Mai bine nu mai puneati pozele. Auzisem eu ceva dar aveam dubii.... Si am vrut sa stau langa Fisela. :( :( :( :( :( :? :? :? :( :( :( :(
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Una e sa stai langa ei, alta e sa pescuiesti ca ei. :wink:

Uita-te unpic in urma si o sa vezi ca la aproape toate concursurile, indiferent pe ce loc pica baietii astia ,"sunt atat de norocosi" incat dau peste pestele cel mare.
Legio - Patria Nostra !

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

"legio1083"

Daca sunt norocosi, bravo lor. Insa ieri ocupasera mai toate locurile bune pe balta, in afara de casuta de sub sat care nu m-a tentat din alte motive...., nu ale pescuitului. Ma bucur de noul record stabilit si idealul meu in viata nu e sa pescuiesc ca ei ci mai bine ca ei.
Daca ma uit in urama ma gandesc la Iorgos care nu era prin poze si a fost pe balta, care le cam are cu capturile. Poate ca la el capturile apar la concursuri, asta da noroc.
Si stai linistit ca prezenta lor la concursuri ma incanta si-mi face placere dar nu-mi prezinta nici un pic de teama (vorbind de baietii la care presupun ca te referi tu).
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

GoldFish-Team
Mesaje: 101
Membru din: Mar Apr 03, 2007 15:23
Puncte: 0
Localitate: Pe balta
Contact:

Mesaj de GoldFish-Team »

Nea Victor frumos exemplarul , dar............ce "carnati" avea micutu in poza. :D :D :D

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

lasa degetel omului inpace.... alea le vede toata lumea .Da' poate era cantarul obosit dupa ce trasese atarnase ala de 19 :lol: :lol: laasta te-ai gandit? :wink:
Legio - Patria Nostra !

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Stefan B »

Dl Mugur va multumim pentru aprecieri, dar am o mica obiectie, Fisela nu a ocupat toate locurile bune de pe balta, din contra, a trebuit sa aleg un loc dificil cu apa mare, iar de vineri pana sambata am pescuit chiar singur, deci nu prea aveam cum sa ocup "toate locurile bune" :lol: Oricum, Felicitari si din partea noastra celor care au reusit sa aduca pe mal, superba salonta. Fir intins tuturor.

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

@Stefan

Bineanteles ca nu ati ocupat voi toate locurile de pe balta, dar oricum erau 20 de locuri ocupate. Imi pare rau ca nu am hotarat sa stau langa voi, am trecut si m-am invartit in zona jumatate de ora si nu m-am decis. Mai erau locuri bune, am cautat ceva cu apa mai mica, m-am asezat in dreapta castelului de apa si am cautat apa mai mica dar in zadar, am mai primit si un telefon urgent si uite asa am plecat de pe balta :( :( ca-mi vine sa mor de nervi.
Felicitari maxime pentru perseverenta. Ati meritat rezultatele. " Dupa munca si raspleta!" :D
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de marin laurentiu »

Stefan B scrie:Dl Mugur va multumim pentru aprecieri, dar am o mica obiectie, Fisela nu a ocupat toate locurile bune de pe balta, din contra, a trebuit sa aleg un loc dificil cu apa mare, iar de vineri pana sambata am pescuit chiar singur, deci nu prea aveam cum sa ocup "toate locurile bune" :lol: Oricum, Felicitari si din partea noastra celor care au reusit sa aduca pe mal, superba salonta. Fir intins tuturor.
@stefan
pai daca partenerul tau a fost in bairame,trebuie sa faci fata si singur ,nu?? ce sa faca omul,sa nu bea si el un paharel nici de ziua lui? :lol: :lol: :lol:

intr-adevar locul este dificil,cu apa mare dar tine si peste mare...daca ii afli "dichisul" poti avea surprize placute...cum de altfel ati avut si voi.
la drilul cu salonta ,am asistat live(era la 2 standuri de noi),atras mai mult de tiuitul prelung al avertizorului...nu stiu ce faceau baietii,ca au intepat tarziu...a piuit avertizorul ala cam 30 secunde continuu...la o apreciere vizuala era intr-adevar mai mare(nu neaparat mai lung,dar era mult mai lat) ca cel prins de stefan...oricum,ambele exemplare deosebit de frumoase,felicitari baietilor.
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Acuma pe bune.... cate kile a avut salonta?

http://images.google.ro/imgres?imgurl=h ... o%26sa%3DN
In josul paginii se pot urmari o serie de crapi....intre 17 si 27

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/album_p ... ic_id=2808
"colosul"
Legio - Patria Nostra !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”