palici - serbia

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

palici - serbia

Mesaj de danielcotoz »

ceva detalii de lacul asta? am tot auzit dfe el si vreau sa face la anu 1-2 partide acolo. ceva informatii imi sunt de mare ajutor.
multumesc

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: palici - serbia

Mesaj de Saky »

http://www.tresetiste.co.rs/

Faina balta,la multa lume le place sa pescuiasca acolo !

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: palici - serbia

Mesaj de danielcotoz »

m-am uitat pe site insa ........ nu am ochelarii de sarba la mine si ma descurc greu :lol:
si ce informatii dau pescarii nu se gasesc la ei pe site.
multumesc oricum, apreciez

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de Doeat »

Depinde de fiecare...eu unul am fost odata si nu mi-a placut . Ii o balta relativ mica si pe mijloc se afla un cablu si cioturi din loc in loc care delimiteaza zona de pescuit fata de cei din fata si lateral. Tre sa tii mana pe tambur cand lansezi sau sa lansezi cu mare grija sa nu lansezi dincolo de cablu . Pesti intradevar are balta fiind dupa parerea mea unpic suprapopulata dar poti avea partide nereusite daca prinzi niste unguri sau sarbi cu barcuta de nadit si doua bidoane de 100l cu seminte, in plus poti fi foarte usor blocat de cei din stanga si dreapta cu voie sau fara voie daca pescuiesc cu patru sau mai multe lansete / ponton . La plusuri pot mentiona faptul ca se prinde semnal de vodafone HU pe balta (fasia de granita esta la cativa zeci de metri fata de gardul din malul drept) altfel daca stai pe retele sarbesti costa de nu o sa iti vina sa crezi, personal foarte primitor si discret , mancare buna la cabana , densitatea de pesti din balta . Merita vizitata in orice caz dupa aceea te decizi tu daca iti place sau nu , mie nu mi-a plcut dar cunosc destule persoane care frecventeaza anual locatia si sunt multumiti. Ce nu imi place iara este vama sarbeasca...stai ca pe vremuri , in anii 90, si la unguri coada si intre vami respectiv la sarbi ... presupun acuma cum ti-e norocul, dar daca spui ca mergi la Palic atunci cam toti stiu si nu se leaga de portbagajul plin iar la intoarcere tre sa primesti ceva adeverinta de acolo ca ai fost la ei la pescuit si perioada altfel esti luat la intrebari ...cel putin asa a fost anul trecut cand am fost eu. Dupa parerea mea in ungaria gasesti multe locatii peste ce ii la Palic ... nu vreau sa te intorc din drum sau sa fac reclama proasta , este o parere personala, dupa cum am spus cunosc persoane care au facut partida vietii acolo.
Roland K.
KRap-Baits RO

Avatar utilizator
Dragan
Mesaje: 129
Membru din: Dum Feb 20, 2011 23:36
Puncte: 0
Localitate: Sannicolau Mare

Re: palici - serbia

Mesaj de Dragan »

Intardevar este putin enervant cablul de pe mijlocul baltii (cablul esta la aprox 65 m de mal), dar te obisnuiesti pana la urma cu el, are densitate foarte mare de peste , sunt rari pesti sub 10 kg , media de peste din concursuri este de 11 kg . Eu am fost anu asta de aprox 5 ori a cate o sapt pe balta, am avut partide reusite cu destui pesti over 20 , in schimb in ultima partida din octombrie nu am prins nici un peste. In septembrie am participat si la un concurs acolo la care am castigat sectoru si captura de 22,5 kg. Parerea mea este ca merita sa mergi macar o data pe aceasta balta . Singurul dezavantaj dupa parerea mea esta ca nu interzic barcutele pe balta ptr ca nu este o balta grea , daca ai ghinionul sa ai vecini cu barcuta ai sanse minime sa prinzi asta daca nu cumva ai si tu barcuta.

Avatar utilizator
Neagu Claudiu
Mesaje: 48
Membru din: Dum Aug 16, 2009 12:55
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: palici - serbia

Mesaj de Neagu Claudiu »

merita incercat,preferabil in cursul saptamanii...!
peste este mult si mare,se pescuieste de pe ponton,acces la frigidere,la dusuri,cos de gunoi la fiecare stand...
Carp Team Timisoara

zander
Mesaje: 449
Membru din: Mar Oct 05, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Dej
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de zander »

Va rog sa ma lamuriti si pe mine la ce trebuie barcuta daca se pescuieste pana in 65 m, ca nu prea ii vad rostul.......

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: palici - serbia

Mesaj de robyvan »

zander scrie:Va rog sa ma lamuriti si pe mine la ce trebuie barcuta daca se pescuieste pana in 65 m, ca nu prea ii vad rostul.......
sa nu dai cu spodul pana iti rupi mana......ungurii aia isi aduc bidoane intregi de seminte si boabe.....de aia au barcuta.... :wink: :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de Doeat »

zander scrie:Va rog sa ma lamuriti si pe mine la ce trebuie barcuta daca se pescuieste pana in 65 m, ca nu prea ii vad rostul.......
este mai putin galagios sau chiar deloc sa nadesti cu barcuta , mai concentrat si mai exact , e mai usor fizic sa lucrezi cu o telecomanda decat cu spodul si examplele pot continua ... se nadeste cu cantitati foarte mari de seminte pe acea balta , weekendul este intradevar de evitat cam de joi-vineri vin majoritatea navomodelelor si bidoanelor cu seminte. :D
Roland K.
KRap-Baits RO

zander
Mesaje: 449
Membru din: Mar Oct 05, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Dej
Contact:

Re: palici - serbia

Mesaj de zander »

Aveti dreaptate in privinta nadiri, dar eu ma gandeam ca daca tot mergi la peste capital nadesti cu bine care le dai din cobra........

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”