Peris

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Peris

Mesaj de Andrei I »

Vlad, daca nici Cezar Bibu nu iubeste Perisul atunci nimeni nu-l iubeste. A pescuit acolo cat am pescuit noi 2 de-a lungul vietii.

Perisul e o balta senzationala si cred ca la ora asta are cea mai mare MEDIE de crap din baltile cunoscute si accesibile. Dl. Albastroiu este o gazda execeptionala iar Peris-ul a demonstrat ca are peste de 22,x kg la OVER 10.

Nu ar fi fost frumos ca totul sa se opreasca la ce am scris eu mai sus si e stiut de toata lumea??

BA DA, insa Dl. Inginer a plusat un mic cu o poveste de adormit copii, si e dreptul dumnealui sa o spuna, dar si dreptul nostru sa fim realisti.

P.S. Stii reclama aia cu "probably the best beer in the world?" asa se face reclama nu cu exagerari demne de povesti de gradinita.
Milionar excentric

Vlad_Colceriu
Mesaje: 7
Membru din: Mie Sep 17, 2008 17:31

Re: Peris

Mesaj de Vlad_Colceriu »

In alta ordine de idei, sa nu se inteleaga ca am ceva anume cu D-nul Cezar Bibu, sau ca nu stiu cat a facut pentru Peris. Dimpotriva chiar, respectele mele!

Eu am atacat gestul in sine, si mai ales ca a dat apa la moara unora care... pescuiesc acolo ca rezultat al interventiei mele pe langa administratorul baltii. Vorbind de rau Perisul, ma pun pe mine intr-o situatie aiurea, eu fiind acela care am intervent dupa ce D-nul Albastroiu a refuzat categoric sa ii permita pascuitul acolo.
panaitemilian scrie:Vlad, probabil ca tu pescuiesti doar la Peris, de acea il lauzi atat pe ingineru Albastroi, dar credema ca nu stie sa se poarte cu clientii. Pe toti ii acuza de furt(chiar si pe prietenul lui cel mai bun , nea Marcel), controleaza portbagajele oamenilor si minte de ingheata apele.! Crede-ma ca nu este de ras, poate un control iar fi mai indicat.....

PS Si transmite-i salutari din partea lui Milu, cel cu crapii mari din balta mare unde potem pescui noi, muritori de rand ! :evil:
@panaitemilian: de ce muritori de rand? Pai pe mine nu m-a recomandat nimeni la Peris. Pe mine m-a alungat d-nul inginer de pe balta prima data ca nu aveam scule. Treptat i-am castigat increderea. Si pe mine m-a controlat de cateva ori la masina. Foarte bine a facut! Este proprietatea dansului si controlul prin sondaj mi se pare chiar OK.
Bambina baaaaahhhhhhhhhh!!!!!
www.youtube.com\huiopus

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Peris

Mesaj de Andrei I »

Si ca sa o inchidem intr-un ton mai vesel si optimist... rar mi-a fost dat sa vad un pescar ca Vlad in ochii caruia sa citeste o bucurie mai mare atunci cand isi elibereaza crapul prins decat atunci cand ii bipaie senzorul!

P.S. da nea Cornel Serbu stiu ..."a plusat un mic" imi era foame pe criza asta :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
Florin.Murgeanu
Mesaje: 280
Membru din: Mar Apr 07, 2009 20:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Peris

Mesaj de Florin.Murgeanu »

Salut Vlad, Trebuia sa discutam asta pe privat sau telefonic dar nu ma pot abtine sa nu o postez aici (asa cum ai facut si tu). In primul rand eu nu am ras de d-nul Albastroiu, una la mana 2. De asa zis-ul crap chiar sa discutat cand am fost eu ulltima oara pe balta si se spunea ca are in jur de 32 poate cu un plus de 1-2 kg. 3. Am ras pur si simplu de ce se scrisese pana in acel moment. 4. Treaba cu lobby-ul facut de tine pe langa D-nul Albastroiu de ce trebuia facuta publica, cumva mi-ai platit si abonamentul pe balta tot tu? Sau ti se pare ca eu as fi un infractor si vezi Doamne ,. tu m-ai pus intr-o lumina buna in fata D-nului Albastroiu ! Cu lobby-ul am sa-ti spun eu cum sta treaba cand ne vedem pe balta, pt ca eu sunt baiat fin si nu scriu aici
Campion national 2014
WLC Carp Club

Vlad_Colceriu
Mesaje: 7
Membru din: Mie Sep 17, 2008 17:31

Re: Peris

Mesaj de Vlad_Colceriu »

Florin, da-mi un mesaj pe prv cu nr tau de telefon. Pls. :wink:
Bambina baaaaahhhhhhhhhh!!!!!
www.youtube.com\huiopus

Avatar utilizator
sandu marian
Mesaje: 570
Membru din: Joi Apr 02, 2009 0:12
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Peris

Mesaj de sandu marian »

in balta aia mai sunt si fito... :wink:
iar pe crapul ala, cine-l prinde dau si eu 1300Eur,doar daca e viu

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14743
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Peris

Mesaj de gor965 »

Mai ,eu chiar am pus botu ,dar am presupus ca e vorba de un crap....chinezesc ! :D...de-aia am zis ca-i unu cu ochii oblici si fara mustati ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Peris

Mesaj de oanavictor »

Vlad ,cred ca te ambalezi prea tare in incercarea de a apara balta Peris .
Eu sunt prieten cu Cristi Albastroiu si am glumit de mai multe ori cu el pe seama lui SINEL .
Daca exista sau nu -dumnezeu stie .
Ar putea exista in balta mare un crap care sa depaseasca 22 kg [mai mare decat cel prins anul acesta ],dar o certitudine este aceea ca ''CRAPII CRESC MARI NUMAI IN LACURI SAU ACUMULARI FOARTE MARI ''ceea ce nu este cazul cu Perisul .
RECORDUL MONDIAL ESTE DE 40,5KG :!: :!:si ala este OGLINDA .
RECORDUL MONDIAL LA CRAP COMUN ESTE DE 37KG :!: :!:
Mai mari sansele cu Elodia si ......... :lol: :lol: :lol:

@Cristi Albastroiu
Te salut si te rog sa o i-ei ca o caterinca :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Peris

Mesaj de Cezar Bibu »

Ia uite cum nu puteam eu sa vad un film linistit, ca trebuie sa dau explicatii la telefon si sa scriu pe forum, c-asa vrea campionul C&R-ului autohton !

Mai baiatule, tu mie-mi spui de Peris 1 si de C&R ? Uite nu vorbim de pescuit, ca si-asa esti satul de astia care le stiu pe toate, dar...Fii atent, iti dau o insiruire de nume, probabil ai vazut poze cu ei, sau poate pe unii i-ai si vazut : Cornel Rosioru,Victor Oana, Andrei Vladeanu, Cristi Yamaha, Vladut Mateianu, Nae Badulescu, Maty, Tata Nitu, Zvonko, Hamudi, Cornel Iacob, Bogdan Guguianu, Vali Vesa, Sandel Calina, Coco, Iulica Staicu, Adi Burada, Radu Badica sau Adriano, Val Pangica, Dan Cotelici cu care eram la un moment dat intr-o asociatie, si poate or mai fi si altii. Oamenii astia au venit pe Peris c-am insistat eu sa vina, ca are potential, ca merge de-un concurs, ca bla,bla. Si citi or mai fi, cu recomandari si alte alea...Citi au mai revenit, asta nu mai e treaba mea !

Mai baiatule, tu mie-mi spui de etica si morala, care platesc pe balta ca unu' care vine prima sau a doua oara pe balta asta la recomandarea lui Vlad Colceriu sau a mai stiu eu cine ???

Mi-e si sila de dat atitea explicatii, dar cind am plecat de pe balta, chiar l-am intrebat serios pe nea Cristi daca ramine valabila oferta ad-hoc, ca eu ii anunt pe baieti( nu traistari sau "experimentatii" de carte vorbeai tu), si asa a ramas. Ceea ce am si facut. Punct. Contra-reclama? Pentru cine , mai baiatule?

Si stii care e culmea, mai? Acum vreo 2 saptamini vorbeam cu Adriano ( nu stiu daca-l stii, si asta se pricepe la toate), daca n-ar fi frumos sa mergem ca-n vremurile de demult pe balta mare, poate lovim vreun balaur d-aia ramasi...c-o avea 12, sau 15 sau stiu eu cit..de-astia de 22,23 sau 28 nu ne pricepem..

Si as putea sa mai zic mai multe, dar mi-e scirba de-atita interese :evil:

Vlad_Colceriu
Mesaje: 7
Membru din: Mie Sep 17, 2008 17:31

Re: Peris

Mesaj de Vlad_Colceriu »

Acum intre atatea nume sonore, realizezi ce bine trebuie sa ma simt ca m-am bagat si eu in seama? :lol: Ce interesant, ca majoritatea numelor care le-ai insiruit tu mai sus le-am vazut numai in polemici pe forumurile de specialitate. Le-am vazut spurcandu-se si intepand. Stai calm si uite-te la film si sa ne auzim de bine.

Pacat ca nu ai citit mai bine ceea ce am scris. Poate daca stateai mai detasat si calculai ceea ce am spus, mi-ai fi dat dreptate. Dar repet: Ce naiba stiu eu? :P

Inca odata cu respect, si scuzati-ma ca am avut curajul sa spun ce gandesc. Pana mea, am crezut ca am si eu voie atata timp cat... dumneavoastra, toti aveti voie! :wink:

Fire agitate!
Bambina baaaaahhhhhhhhhh!!!!!
www.youtube.com\huiopus

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”