Pescuit in zona Eselnita

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Pescuit in zona Eselnita

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Salut,

Weekend-ul acesta merg cu firma in teambuilding in zona Eselnita. Mai precis, ne cazam la pensiunea Danubia(sau ceva de genul). O sa iau si doua lansete cu care sa ma distrez la peste mic. As aprecia orice sfat care sa ma ajute sa am ceva activitate(de la momeli pana la locuri de pescuit).

Multumesc :D
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Avatar utilizator
Mihai.Popescu
Mesaje: 428
Membru din: Dum Feb 14, 2016 17:54
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Pescuit in zona Eselnita

Mesaj de Mihai.Popescu »

Salut,

Acum 2 ani am fost cazat la Danubia, zona este frumoasa dar peste nu am prins. In dreapta bucatariei este un golf micut cu apa de cca 2-3m dar nu am reusit sa prind decat 2-3 somotei pe care i-am eliberat. Am nadit cu porumb, boilies atat in golf cat si de pe ponton dar din pacate nu a intrat nimic. Iti recomand totusi sa incerci in zona pontonului, eu am fost in august si pe timpul zilei erau ff multi care se scaldau acolo asa ca tineam lansetele pe ponton doar noaptea, acum temperaturiile fiind mai scazute poate ai parte de mai multa liniste, oricum zona este destul de circulata(pe apa).

Fire intinse!

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: Pescuit in zona Eselnita

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Multumesc de sfaturi. Eu o sa ma joc doar cu nada vie ... sper doar sa am ceva activitate :D Curentii sunt puternici ?
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Re: Pescuit in zona Eselnita

Mesaj de Ovidiu Bunea »

UP, altcineva? :D
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

carpdiem
Mesaje: 209
Membru din: Mar Noi 03, 2015 21:29
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Pescuit in zona Eselnita

Mesaj de carpdiem »

Mai bine lasi sculele acasa si te axezi pe petrecere. Nu merita efortul in zona.
CarpDiem - Cezar Paunescu

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2774
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Pescuit in zona Eselnita

Mesaj de Alin Galbenu »

Pai daca vrei un sfat, cauta pesti mari, lasa-i pe aia mici :)
Imagine

Avatar utilizator
Ovidiu Bunea
Mesaje: 347
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:34
Puncte: 0
Localitate: Titu, Dambovita
Contact:

Pescuit in zona Eselnita

Mesaj de Ovidiu Bunea »

Am folosit rame, viermusi si mamaliga ... intra doar somni pitici :)) Nush cum sa fac sa vad la culoare un carasel :d


Sent from my iPhone using Tapatalk
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Pescuit in zona Eselnita

Mesaj de Cucu Ionel »

Foloseste, daca ai, pufi miere, porumb conserva sau barilla, strune scurte langa momitor, aruncat cat mai aproape de iarba, la max 10-15 cm, s-ar putea sa-i vezi culoarea, daca nu ziua macar noaptea.
Fir intins

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”