rainbow lake

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: rainbow lake

Mesaj de Vladut Mateianu »

si este disponibil in 2012 ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

mielu85
Mesaje: 294
Membru din: Mar Aug 31, 2010 11:28
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: rainbow lake

Mesaj de mielu85 »

superb , dar mai vrem niste poze si o scurta relatare daca se poate si o impresie de acolo, Un loc de vis ! Felicitari

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: rainbow lake

Mesaj de cipica »

A fost o partida destul de dificila pe un stand destul de dificil si limitat din punct de vedere al deschiderii. Destul de frig, -4 grade, ploaie torentiala vreo 3 zile, si o ceata densa cum nu am mai vazut niciodata, ceata ce persista de dimineata pana la ora 16.00.
Am avut un numar decent de trasaturi- 7, am scos pe mal 3 pesti, pe ceilalti pierzandu-i in agataturi.
In saptamana respectiva am avut norocul sa vad nu mai putin de 3 crapi sariti de 30 kg!!! Prietenul meu, polonezul Kriss, acelasi care a prins pestele CPK la Sarulesti in vara trecuta, a reusit sa aiba 22 de trasaturi intr-o saptamana, sa scoata pe mal 21 de crapi dintre care amintesc 31 kg, 27 kg, 28,5 kg, 26 kg, 23,5 kg si o multime de pesti in jurul a 16 kg! Senzational as spune! a facut partida vietii acolo pescuind pe locul nr 5, la distande de 20-50 m de mal.
Lacul nu are nevoie de nici o prezentare. Atmosfera prieteneasca, marea majoritate a pescarilor se cunosc intre ei deja pentru ca pescuiesc acolo de 16 ani de cand lacul a fost cumparat de Pascal, proprietarul lacului.
Daca esti pescar nou asa cum e cazul meu, toti pescarii se ofera sa-ti dea sfaturi si informatii despre locul pe care vei pescui.
Ai la dispozitie total gratuit o sala de baie cu 4 grupuri sanitare si 4 dusuri, uscatoare pentru prosoape si haine, iar pentru 5 euro/saptamana poti sa-ti incarci bateriile pt motor in locul special amenajat. nu te deranjeaza nimeni timp de o saptamana, Pascal (patronul) trece pe la fiecare pescar in fiecare dimineata, aduce baghete calde si croissante proaspete la cerere si ridica sacii cu gunoi(colectat selectiv!!!)
Despre pescuitul in sine am multe de spus, interesant din punctul meu de vedere, cu provocari si confirmari ale unor teorii.
Pentru mai multe detalii si amanunte,am scris un articol despre tehnica folosita acolo

arnold_glodean
Mesaje: 125
Membru din: Joi Feb 24, 2011 20:01
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: rainbow lake

Mesaj de arnold_glodean »

Unde putem citi articolul respectiv?

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: rainbow lake

Mesaj de cipica »

intr-o revista noua ce va aparea pe piata in luna martie!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2299
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: rainbow lake

Mesaj de Albert »

cipica scrie:intr-o revista noua ce va aparea pe piata in luna martie!
Da mai multe detalii despre revista asta, te rog :)
Ah..si ce site e cenzurat in semnatura ta? :lol:

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: rainbow lake

Mesaj de cipica »

Mai multe detalii despre revista in curand!
ti-am scris mp despre site ul cenzurat!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”