Rezervare Varlaam!

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Rezervare Varlaam!

Mesaj de Filip Mihai »

Buna seara prieteni pescari, doresc ca la mijlocul lunii martie sa fac o partida de 24h (din pacate) pe acest minunat lac, ar fi pentru prima data, as dori de la cunoscatorii lacului cateva indrumari daca se poate!

Sa presupunem prin absurd ca ar fi toate standurile de pe Sectorul A libere, care ar fi primele 3 standuri spre care m-ati indruma si de ce ? (ceva detalii despre standurile respective, nu prea o sa am timp de sondat atat de amanuntit, nu am sonar) :)

Pe ce bile / momeala sa merg ?

Eu m-am gandit sa merg pe "farfuri" de bile ca si nada, nu stiu daca un pat de nada mai masiv ar fi eficient in perioada asta in special pentru 24h, dar repet, nu cunosc lacul, nu stiu cum raspunde pestele acolo, de asta astept sa invat de la cei care cunosc lacul!

Va multumesc cu drag !

Avatar utilizator
Mihai_1981gr
Mesaje: 250
Membru din: Mie Ian 08, 2014 8:10
Puncte: 0
Localitate: Giurgiu

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de Mihai_1981gr »

Salut,
nu stiu daca am voie sa postez acest link, dar aici gasesti foarte multe informatii, capturi ...etc despre Varlaam (carponline- forum- locuri pescuit...) siteul este asemanator crapmania
http://carponline.ro/forum/viewforum.ph ... a8e2da93dd
Succes! :)

Avatar utilizator
Mihai.Popescu
Mesaje: 428
Membru din: Dum Feb 14, 2016 17:54
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de Mihai.Popescu »

Nu cred ca gasesti stand liber in martie. Iti recomand sa faci rezervarea cat mai repede si apoi poti sa ceri info despre standul rezervat.

Iti recomand A6 si A7, sunt standuri mai usoare si impreuna cu A4 sunt cele mai prolifice standuri!

Fir intins!

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de jugarucristian »

In martie cand am fost eu sa imi fac rezervarea, nu mai erau locuri.
Eu am programata prima partida impreuna cu alti prieteni pe 21-24 martie.
Daca vrei sa sa aflii mai multe, ne gasesti pe A4 si A6 si mai stam la taclale.
Daca vrei sa stii ce standuri mai sunt libere, te sfatuiesc sa dai un telefon, asa este cel mai bine si o sa aflii tot ce vrei in legatura cu disponibilitatea standurilor :)
C.S SENZOR TEAM

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de Filip Mihai »

Va multumesc mult, m-am gandit ca nu mai sunt standuri libere, problema este ca eu nu locuiesc in tara si vin doar in conceidiu momentan, si concediu pot sa aflu maxim cu o luna inainte cand o sa am, de asta nu am facut rezervare pana acum...daca nu o sa am noroc cu Varlamul, cu toate ca de 2 ani ma tot tin sa fac o partida acolo, voi apela la standul 30 Hermes :D !

Va multumesc mult !

P.S. - o idee intre ce ore este "programul de informatii" disponnibil :D ?

Avatar utilizator
Mihai.Popescu
Mesaje: 428
Membru din: Dum Feb 14, 2016 17:54
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de Mihai.Popescu »

Filip Mihai scrie:Va multumesc mult, m-am gandit ca nu mai sunt standuri libere, problema este ca eu nu locuiesc in tara si vin doar in conceidiu momentan, si concediu pot sa aflu maxim cu o luna inainte cand o sa am, de asta nu am facut rezervare pana acum...daca nu o sa am noroc cu Varlamul, cu toate ca de 2 ani ma tot tin sa fac o partida acolo, voi apela la standul 30 Hermes :D !

Va multumesc mult !

P.S. - o idee intre ce ore este "programul de informatii" disponnibil :D ?

Suna si tu la ore rezonabile, 9-20 ceva de genul :)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de gabi1 »

Filip Mihai scrie:Buna seara prieteni pescari, doresc ca la mijlocul lunii martie sa fac o partida de 24h (din pacate) pe acest minunat lac, ar fi pentru prima data, as dori de la cunoscatorii lacului cateva indrumari daca se poate!
Varlaam nu este carpodrom.
Pentru 24h poți să mergi doar dacă ai stomacul tare, ai șanse 99,99% să-ți plângi în palme la final.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de kelu84 »

Subscriu..Varlaam nu este un lac pe care obtii rezultate bune in 24 ore. Sanse sunt nu contest, dar trebuie sa ai noroc. Doar sa patesti ca mine: am mers pe o caldura sufocanta, am stat pe a9-a10 si am avut recital la cteno din prima seara pana la final(joi-duminica)

ilo
Mesaje: 478
Membru din: Joi Oct 16, 2014 9:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de ilo »

pentru 24 ore poti merge pe sector B Varlaam si vei avea si prezentari daca pescuiesti corect
marea majoritate a pestilor sunt intre 10-15 kg
pe sector A cred ca e rezervat tot poate la A1 sa ai sanse

Avatar utilizator
malavita
Mesaje: 695
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 21:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de malavita »

gabi1 scrie:
Filip Mihai scrie:Buna seara prieteni pescari, doresc ca la mijlocul lunii martie sa fac o partida de 24h (din pacate) pe acest minunat lac, ar fi pentru prima data, as dori de la cunoscatorii lacului cateva indrumari daca se poate!
Varlaam nu este carpodrom.
Pentru 24h poți să mergi doar dacă ai stomacul tare, ai șanse 99,99% să-ți plângi în palme la final.

va contrazic.poti avea rezultate foarte bune intr-o partida de 24 ore,daca pescuiesti corect,montura,nada,localizare poti avea o partida buna.
eu am pescuit anul trecut pe a7,a fost prima partida pe acest lac.sintr-o programare de 48 ore am ajuns sa pescuiesc doar 20 ore din cauza serviciului.cu ajutorul lui madalin cu care am stat de vb si am ales unele locuri ,,fierbinti,, am avut 2 prezentari,o ratare si un dropback in timpul strangeri taberiei,dropback scurt la care nu m-am dus de lene.este adevarat ca cele 2 prezentari au fost de ten dar tot pescuit se numeste.
concluzie:ia legatura cu administratia,rezerva ceva,stai de vb cu administratia(o sa primesti cele mai bune informatii si sfaturi)monturi corecte,bile mici pe carlig,nada putina(nu aruncati nada multa in lac.este egal cu zero)
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”