Solacolu

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de carpone »

Si inca ceva ''lucian 156'' sa pui 2 lansete cu bila simpla si 2 cu snowman. Pe ce loc o sa stai??

simion.soare
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mar 08, 2011 20:04

Re: Solacolu

Mesaj de simion.soare »

Eu as opta pentru nada clasica de Solacolu care nu m-a dezamagit niciodata si anume la Planet 1016 de le Senzor , eventual de 24 mm pe aceasta vreme. Si la ac poti folosi Corbu Premium solubile de inceput si apoi tari ca sa faci selectie ! Si poti avea la tine si 1 kg de bile tari 1016 de 20 mm sa incerci si la snowmen !

lucian156
Mesaje: 110
Membru din: Joi Ian 17, 2013 12:13

Re: Solacolu

Mesaj de lucian156 »

carpone, voi sta la a doua casuta mare, si voi pescui pe locurile 12-13(in fata casutei). Asa voi face, pun doua pe solubile si 2 pe solubile cu pop-up. Ramane intrebarea Carping club Premium MEAT vs senzor 1016?

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de carpone »

Carping club premium meat eu asta as alege.

lucian156
Mesaje: 110
Membru din: Joi Ian 17, 2013 12:13

Re: Solacolu

Mesaj de lucian156 »

Asa ma gandesc si eu, mai ales ca peste tot pe unde am fost la pescuit si pe cine am auzit vorbind, CC Premium MEAT solubile si tari au fost de exceptie. O sa fac incercarea asta si voi lua 1kg de Classic meat solubil 24mm pentru nadit + 1 kg de premium MEAT solubil 24mm pentru nadit si carlig + un borcan de rig shot tari premium meat. Eu zic ca nu are cum sa nu prind cu aceasta nada. Dupa experiment revin cu poze si cu povestea... Pana atunci va multumesc de sfaturi si va doresc numai bine!

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de carpone »

Asteptam poze fir intinssss!!!!

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: Solacolu

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

De incercat si Corbu Premium Senzor, ieri am avut 23 de trasaturi pe standul 17 ! Cu 8 kg captura pozata si de personalul baltii poate vor pune si poza pe site ! Am avut solubile dar sunt sigur ca trage si la boiles tare balta are mult peste. Conditii deosebite de pescuit si un administrator super ok (dl.George). Revin sigur la balta, poate si cu casuta de data asta ! :D

lucian156
Mesaje: 110
Membru din: Joi Ian 17, 2013 12:13

Re: Solacolu

Mesaj de lucian156 »

M-am hotarat in privinta strategiei si nadei. Voi folosi Premium Meat 24mm pe firul de par si voi nadi cu cobra classic meat 24mm+la fiecare aruncare pun pe banda solubila 3 bile. Toate boilesurile vor fi solubile. Ce zice-ti am gandit bine strategia asta, avand in vedere ca renunt la pasta solubila de pe naditor in favoarea nadirii cu bile solubile? Va fi mai eficient asa sau momitorul cu pasta solubila ar da mai multe trasaturi?

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de carpone »

Daca nadesti cu solubile numai are rost sa pui pasta solubila.

lucian156
Mesaje: 110
Membru din: Joi Ian 17, 2013 12:13

Re: Solacolu

Mesaj de lucian156 »

intr-adevar, carpone. Deaia am si zis sa renunt la pasta pe naditor. Dar nadirea cu solubile imi va aduce vreun avantaj fata de naditor? Sper macar sa nu-mi aduca nici un dezavantaj :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”