Solacolu

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

mircione
Mesaje: 863
Membru din: Mie Ian 16, 2013 18:35
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Solacolu

Mesaj de mircione »

stie cineva ceva de solacolu ...a fost pe anul asta ceva populari ...etc ..planuiesc sa merg acolo sapt viitoare
multumesc

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de carpone »

Salut, am fost de doua ori anul asta si am prins dar te zapaceste rau ciortanul mananca aproape orice.Prima populare a avut loc pe 4.03.2013

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de sebastian_andone »

carpone scrie:Salut, am fost de doua ori anul asta si am prins dar te zapaceste rau ciortanul mananca aproape orice.Prima populare a avut loc pe 4.03.2013
ce ai prins? Fi mai specific. Solacolul e balta de gratar...cel putin in ultimul an asta a fost. La ce spui tu "populare" ? la 100 ciortani?
"X13"

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de carpone »

Cel mai mare peste prins a avut 4.200kg si a populat-o cu 4 tone de crap intre 1-4 kg.Am prins foarte bine la pop-up de 8mm de la CPK si de 10mm de la Nash.

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de sebastian_andone »

carpone scrie:Cel mai mare peste prins a avut 4.200kg si a populat-o cu 4 tone de crap intre 1-4 kg.Am prins foarte bine la pop-up de 8mm de la CPK si de 10mm de la Nash.
e bine de stiut, dar -fara suparare- nu esti prea credibil. La cate topicuri cu Solacolu ai imi miroase a altceva.
"X13"

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de carpone »

eu am raspuns omului la intrebare

mircione
Mesaje: 863
Membru din: Mie Ian 16, 2013 18:35
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Solacolu

Mesaj de mircione »

multumesc sper sa nu arunce doar vorbe-n vant carpone ....altcineva nu mai stie nimic de aceasta balta....am auzit ca ar avea caras mult....la ce arome ar merge....ce locuri ??
fire incinse

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Solacolu

Mesaj de osc1or »

eu am fost anul trecut de cateva ori in primavara
este o balta micuta, pt pescari de crap incepatori
este foarte misto amenajata, ai cate 1 umbrar la 2 locuri
administratia este foarte ok, nu te streseaza nimeni pe toata perioada partidei
exista 1/3 de balta unde malul de vis a vis e la 40m, 1/3 cam pe la 60m si 1/3 undeva pe la 90m
eu am prins si crap de 5 kg acolo
din cate am auzit insa, s-ar fi schimbat administratia veche si nu s-au mai facut populari din primavara 2012...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de pycostef »

Eu bat aceasta balta inca de la deschidere...primul admin al acestei balti a fost Cristi Matei, un om deosebit care a vrut din pct meu de vedere sa faca ceva frumos din aceasta balta pt pescari, insa nu s-a putut...balta are mult ciortan sub 3 kg care papa cam la orice...dc vreti ceva pesti mai rasariti trb sa-l selectati un pic din momeala (2 bile pe firul de par, o bila si un pop-up, etc)...anul trecut in mai si iulie parca am luat peste si la 9 kg la doua bile squid&octopus&blak pepper de la dynamite tinute in dip de s&O iute...locurile pe care le prefer sunt 17 (stanga ponton) si 20 aruncate in malul de vis-a-vis...merge bine si pe 1016, dar trasaturile vor fi rare dar de peste mare...merge bine la ciortan viteza pe solubile si porumb flontant...fire intinse

P.S.: poza d l avatar este de pe Solacolu...
<*)))))><{
Ene Stefan

carpone
Mesaje: 336
Membru din: Dum Apr 22, 2012 9:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de carpone »

Am fost vineri noaptea (5.04.2013) nu a vrut sub nicio forma sa manance decat un ciortan la un kg la bila solubila.Nici ceilalti de pe balta nu au prins nimic.Nu stiu din ce cauza nu a mancat.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”