Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2758
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de PallBogdan »

De pe casuta 7 am pescuit 2 persoane cu 8 bete fara absolut nicio problema. Daca va ganditi sa veniti doua persoane pe casuta 6 respectiv 7, sa luat in calcul aproximativ 50 de m intre casute! Si inca un aspect de luat in calcul...cine vine daca cine pe casuta mare a patronului... Casuta patronului e urmatoarea dupa casuta 7, indreptata spre casutele din fata, cu descgidere de pe ponton catre zona cu agatatura... Depinde strict de latiduniea umana a fiecaruia felul in care impartiti luciul apei...

honda
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 25, 2013 9:06

Re: Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de honda »

O balta superba cu o distanta destul de rezonabila intre standuri si cu foarte multi pesti lacomi care chiar nu au nici o retinere in a infuleca doua bile de 24. Am facut o partida de 24 de ore pe ultimul stand de pe lac in care am reusit sa scot pe saltea peste 200 kg de crap cu o geutate cuprinsa intre 4 si 9 kg dar si 5 exemplare frumoase intre 10 si 14 kg. Am pescuit doar cu bile de la Marian Constantin ( Mary) caruia ii multumesc

Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Re: Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de Staticyoo »

honda scrie:O balta superba cu o distanta destul de rezonabila intre standuri si cu foarte multi pesti lacomi care chiar nu au nici o retinere in a infuleca doua bile de 24. Am facut o partida de 24 de ore pe ultimul stand de pe lac in care am reusit sa scot pe saltea peste 200 kg de crap cu o geutate cuprinsa intre 4 si 9 kg dar si 5 exemplare frumoase intre 10 si 14 kg. Am pescuit doar cu bile de la Marian Constantin ( Mary) caruia ii multumesc
CE aroma au avut bilele ?
ai nadit extins sau punctual cu bile mari .Da balta are mare potential deabia astept sa ajung

marius21us
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mai 27, 2013 18:00

Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de marius21us »

Staticyoo scrie:
honda scrie:O balta superba cu o distanta destul de rezonabila intre standuri si cu foarte multi pesti lacomi care chiar nu au nici o retinere in a infuleca doua bile de 24. Am facut o partida de 24 de ore pe ultimul stand de pe lac in care am reusit sa scot pe saltea peste 200 kg de crap cu o geutate cuprinsa intre 4 si 9 kg dar si 5 exemplare frumoase intre 10 si 14 kg. Am pescuit doar cu bile de la Marian Constantin ( Mary) caruia ii multumesc
CE aroma au avut bilele ?
ai nadit extins sau punctual cu bile mari .Da balta are mare potential deabia astept sa ajung
Si eu am auzit numai de bine de aceasta balta. A fost un prieten 48h si a zis ca e un colt dd rai. A avut si prezentari din doua cifre


Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Re: Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de Staticyoo »

am fost 48 de ore la sfarsitul sapatamnii am luat cam 260 kg in 3 oameni (Drill Team Targu Jiu)
predominant crap intre 5 si 7 kg dar si cateva exemplare peste 10 chiar un 14.9
Balta frumoasa foarte mult peste care papa enorm de multe boilesuri de toate marimile :)
cu siguranta revenim

ADV
Mesaje: 10
Membru din: Mie Aug 05, 2015 20:42
Puncte: 0
Localitate: rm valcea

Re: Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de ADV »

bcgcraiova scrie:Stie cineva de balta Teiu-Arges?Va rog dati-mi cateva informatii.....
e super balta,la fiecare partida s a prins peste 200 kg peste in 12 ore 4 pescari,cel mai mic 4 kg eu am luat cel mai mare 12,200 kg si inca vreo 12 bucati intre 8 si 11 kg numai eu,e mult peste si mare,stiu ca are in balta 3 bucati de 24kg,e cea mai buna balta unde am fost pana acum

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de ovideli »

Staticyoo scrie:am fost 48 de ore la sfarsitul sapatamnii am luat cam 260 kg
predominant crap intre 5 si 7 kg dar si cateva exemplare peste 10 chiar un 14.9
bravo,
hai cu foto, sa-l vedem si noi pe cel de 14,9
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de Staticyoo »

Imagine


Sent from my iPhone using Tapatalk

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de ovideli »

bravo baieti, la mai mare
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

ali_sef2007
Mesaje: 198
Membru din: Lun Ian 02, 2012 15:24
Puncte: 0
Localitate: targoviste

Re: Stie cineva de balta Teiu-Arges?

Mesaj de ali_sef2007 »

salutare.anul acesta nu vad nici un concurs pe Teiu,din ce am inteles de pe la colturi ,cica ar fi inchisa balta pentru amenajari ...ne poate da cineva mai multe detalii.?mltumesc

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”