Stolnici

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
alin 2407
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 10, 2010 9:43

Re: Stolnici

Mesaj de alin 2407 »

pedofilie.

Avatar utilizator
fox_1
Mesaje: 217
Membru din: Mie Feb 24, 2010 18:15
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Stolnici

Mesaj de fox_1 »

aline, ai pretentii?
ne sugem maseaua,scobitoarea-n coltul guri,scuipam seminte........cocalari ne numim. :oops:
Bogdan Vulpan

Avatar utilizator
fox_1
Mesaje: 217
Membru din: Mie Feb 24, 2010 18:15
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Stolnici

Mesaj de fox_1 »

fox_1 scrie:aline, ai pretentii?
ne sugem maseaua,scobitoarea-n coltul guri,scuipam seminte........cocalari ne numim. :oops:
ce mandri erau.........sa...... :twisted: :twisted: :twisted:
Bogdan Vulpan

Avatar utilizator
Mihai_Lavazza
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Iun 21, 2008 22:27
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Stolnici

Mesaj de Mihai_Lavazza »

Baieti, intervin doar sa va spun de fapt ce s-a intamplat acolo. In filmulet apar ambii patroni ai baltii, iar tot pestele ala era de fapt al celor 6 pescari care platisera taxe cu retinere normala. Sa nu uitam ca atunci cand a fost facut filmul, balta era supra populata de ciortan si aspectul asta impiedica dezvoltarea lor, motiv pt care erai rugat sa il retii. Acum ...normal...s-a mai rarit, insa se populeaza periodic iar capturile peste 4 kg nu prea au mai parasit balta de anul trecut, anul asta cu atat mai mare este atentia. Recordul baltii este undeva la 15-16 kg, si nu sunt putine exemplare. Predomina crapul de 6-7 kg daca se merge pe bile de selectie, sau ciortanul de 2 -3 kg la bile de rand. Probleme mari au creat si tonele de fitofag care nu au lasat crapul in ultimul timp sa manance cum a trebuit si l-au cam speriat. De cand s-a dezghetat balta se tot scoate din fitofag, barci intregi. Nu e ceea ce pare, insa nici nu se poate compara cu carpodroamele de langa bucuresti care au bani grei in spate(la pescari) :wink: Deh...asta e, e mica dar ridica

codrut floricel
Mesaje: 366
Membru din: Mie Feb 24, 2010 11:00

Re: Stolnici

Mesaj de codrut floricel »

noutati ceva? taxe.....etc...?
CODRUT FLORICEL
RIPOSTA

marian v
Mesaje: 47
Membru din: Joi Feb 11, 2010 19:27

Re: Stolnici

Mesaj de marian v »

Salut,
Weekend-ul 10-13 iunie am fost.
Taxa este de 50 Ron/12 ore si poti retine 3 kg crap. Daca pestele are mai mult de 3 Kg il eliberezi.
Administaratia baltii SUPER OK.
Au adus curentul aproape de cotul trei.(daca cunosti balta)
Au aprovizionat cabanuta cu sucuri, bere, vin, gheata,lemne de foc etc.
Este suficient sa dai un telefon si le primesti la stand la preturi ca de magazin.
Apa a fost cam tulbure insa ciortanii (1,5 kg-3 kg) au mancat binisor la bile.
Standurile ca de obicei curate, gratare gata pregatite, paznici care te ajuta sa momesti cu barca lor etc.

JOS PALARIA pentru administratori!

Avatar utilizator
mirceamrc28
Mesaje: 869
Membru din: Sâm Apr 17, 2010 12:43
Puncte: 0
Localitate: Mioveni

Re: Stolnici

Mesaj de mirceamrc28 »

cine imi spune si mie cum se ajunge pe balta,daca plec din Pitesti.As vrea sa merg si eu la o partida acolo.Multumesc!

venom
Mesaje: 87
Membru din: Joi Mar 25, 2010 1:41
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Stolnici

Mesaj de venom »

mirceamrc28 scrie:cine imi spune si mie cum se ajunge pe balta,daca plec din Pitesti.As vrea sa merg si eu la o partida acolo.Multumesc!
IN LUNCA CORBULUI FACI STANGA (DINSPRE PITESTI SPRE CRAIOVA)SI DE ACOLO MAI AI APROXIMATIV 20 KM.AI GRIJA CA E PREA MISTO ACOLO. :wink:

Avatar utilizator
mirceamrc28
Mesaje: 869
Membru din: Sâm Apr 17, 2010 12:43
Puncte: 0
Localitate: Mioveni

Re: Stolnici

Mesaj de mirceamrc28 »

multumesc!

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Stolnici

Mesaj de Ciuchi »

mirceamrc28 scrie:cine imi spune si mie cum se ajunge pe balta,daca plec din Pitesti.As vrea sa merg si eu la o partida acolo.Multumesc!
Cand ajungi in Lunca Corbului (din Pitesti spre Craiova), sa fi atent la indicatorul cu Barla (stanga). Faci mai apoi stanga spre Barla (este si un complex mai mare cu magazine si pe stanga si pe dreapta acolo), ti drumul drept, ai sa intri in Stolnici Falfani, ai sa vezi primul indicator cu Stolnici la stanga, il lasi si mergi mai departe iar la un momentdat se mai face un drum la stanga (ai pe dreapta o reclama la Agrisol sa ceva de genul asta). Faci pe drumul asta si mai mergi undeva la aprox. 500m si ai sa vezi ca drumul se lasa in stanga spre sat si in dreapta e o cale ferata. Faci dreapta, treci calea ferata iar mai apoi la aprox. 100 de m ai sa vezi in stanga 2 porti mari de fier. Pe acolo intri si ai sa ajungi pe balta.
Sper ca am fost destul de explicit si te descurci.
Fir intins!
Daniel Ciuchendea

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”