Stolnici

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
boje
Mesaje: 47
Membru din: Mar Apr 03, 2007 11:35

Stolnici

Mesaj de boje »

Desi de circa 4 ani este inchisa pescuitului, am dat la peste Sambata acolo.
De la 9 dimineata cand am avut betele-n balta pana ora 16 am reusit sa prind si sa eliberez in jur de 30 ciortani, din care doar vreo 6 au avut putin peste kil, toti ceilalti sub 1 kg. Am dat cu 4 lansete , cu porumb si bile (solubile de 20 S&O de la Vladut). Desi pestele capturat e mic, imbucurator e faptul ca jumate din ei, precum si pe cei mai imbracati i-am luat la bile!!!, in conditiile in care nu s-a mai pescuit pana acum deloc la bile.(am adus unul de 300 gr pe mal la o bila de 20!! Poate data viitoare sa vina si aia mari , oamenii de acolo spun ca s-a populat si cu peste mare si se pare ca mai e peste si din vechea garda ,in 2002 s-a luat cteno de 34,6 KG. Oricum nu e in nici un caz o balta de 7 ore , fiind foarte mare. Parerea mea - cred ca e o balta de care o sa mai auzim, dar mai trebuie testata
TRAIASCA MAMA CRAPILOR!

Daniel Verdete
Mesaje: 286
Membru din: Lun Ian 17, 2005 9:38
Puncte: 0
Localitate: Mioveni - Arges

Mesaj de Daniel Verdete »

S-a dat voie la pescuit?
Daniel Verdete

Avatar utilizator
boje
Mesaje: 47
Membru din: Mar Apr 03, 2007 11:35

Mesaj de boje »

inca nu, dar se intentioneaza anul asta. :)
TRAIASCA MAMA CRAPILOR!

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

are peste mare ? dar fi te rog concret..

Avatar utilizator
boje
Mesaje: 47
Membru din: Mar Apr 03, 2007 11:35

Mesaj de boje »

Patronul, care e om serios, a zis ca a bagat si 300 buc intre 3 si 5 kg iar in lac ar trebuii sa fie si din aia grei , vechi, pentru ca lacul asta la cat peste a avut si ca cat de mare e nu cred ca a putut cineva sa scoata toti pestii.
TRAIASCA MAMA CRAPILOR!

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Mesaj de barbumarius »

In septembrie 2007 s_au bagat 500 buc. intre 7_15 kg .Patronul are inregistrarea si asa cum va spunea BOJE, este un om de mare caracter.Si eu sunt sigur ca o sa fie o balta care o sa intre cat de curand in circuitul competitional.Sper sa debutam in aprilie cu un concurs de caritate(pt. BOGDAN ,baiatul bolnav de cancer).Greu de gasit o perioada libera.Va astept cu sugestii.

Avatar utilizator
Mihai_Lavazza
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Iun 21, 2008 22:27
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Mesaj de Mihai_Lavazza »

boje...salut...ai reusit sa-l convoci pe muntele la o partida de crap?...insista insista :) glumeam...Am rugat pe administrator sa ma ajute cu niste poze si cu mine si cu el aici pe forum.

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Mateianu »

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
Mihai_Lavazza
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Iun 21, 2008 22:27
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Mesaj de Mihai_Lavazza »

multumesc

Avatar utilizator
tavii30
Mesaje: 172
Membru din: Mar Sep 22, 2009 18:50

Re: Stolnici

Mesaj de tavii30 »

mai exista si asa ceva in ziua de azi .din cauza aceasta nu mai exista peste in balti. :( http://www.youtube.com/watch?v=y4eYa3ZbQr8
Octavian Ciolofan
CS Oltenia Fishing - Craiova

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”