Stolnici

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

luicex
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 11, 2009 15:39

Re: Stolnici

Mesaj de luicex »

Daca mai era ceva de demonstrat!

Aceeasi balta minunata intr-o oaza de liniste. Aceleasi gazde primitoare tot timpul langa noi si in acelasi timp o prezenta discreta.
Balta are peste si fotografiile stau marturie in acest sens. Daca reamintim conditiile in care pescuim si ne relaxam putem spune ca Stolnici reprezinta un reper al baltilor cu potential in zona noastra.

catalin_90
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 31, 2012 13:14

Re: Stolnici

Mesaj de catalin_90 »

Lacul Stolnici se va deschide in data de 03.08.2012
Taxa: 40 lei c&r/12h
70 lei c&r/24h
100 lei c&r/36h
Se pot folosi barcute sau navomodele pentru momit si plantat fara a se plati o alta taxa suplimentara.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Stolnici

Mesaj de Alin Galbenu »

catalin_90 scrie:Lacul Stolnici se va deschide in data de 03.08.2012
Taxa: 40 lei c&r/12h
70 lei c&r/24h
100 lei c&r/36h
Se pot folosi barcute sau navomodele pentru momit si plantat fara a se plati o alta taxa suplimentara.
Catalin, ai fost la pescuit acolo ?
Imagine

iiorgulescu
Mesaje: 179
Membru din: Lun Aug 30, 2010 16:01
Puncte: 0
Localitate: Pitesti - Arges

Re: Stolnici

Mesaj de iiorgulescu »

Am fost eu pe 25 si 26.10. (24 h). O partida reusita, cel mai mare 6.5 Kg, unul singur la 1.8 kg, restul intre 3 si 5 kg. Se putea si mai bine dar in primele 12 h am facut o mica gresala. Dupa a fost OK cu o repriza de 4 crapi in 15 min. Am prins la boabe, pop-up si boilies cu rezultate mai bune la solubile. Conditiile sunt bune, pe cotul 1 si 2 ai si priza de curent asa ca poti sa iei un calorifer cu tine in cort. Drumul de acces la balta este bun.

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Stolnici

Mesaj de ovideli »

care sunt taxele, conditii de campare, drum alea, alea ..... dati mai multe detalii, la ce se prinde cel mai bine etc
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Stolnici

Mesaj de Alin Galbenu »

ovideli scrie:care sunt taxele, conditii de campare, drum alea, alea ..... dati mai multe detalii, la ce se prinde cel mai bine etc
Taxele le-am pus si eu in quote, 3 randuri mai sus, dar trebuia sa citesti ca sa le intelegi. Conditiile de acces, campare, pescuit, sunt de nota 10 !
Imagine

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Stolnici

Mesaj de ovideli »

aleen scrie:
ovideli scrie:care sunt taxele, conditii de campare, drum alea, alea ..... dati mai multe detalii, la ce se prinde cel mai bine etc
Taxele le-am pus si eu in quote, 3 randuri mai sus, dar trebuia sa citesti ca sa le intelegi. Conditiile de acces, campare, pescuit, sunt de nota 10 !
scuze draga, (daca te derajeaza asa de tare ca am mai intrebat o data nu trebuia sa raspunzi, de fapt as fi vrut detalii suplimentare ceva gen regulament de pescuit nu numai taxele pe care le-am vazut mai sus), dar am uitat sa scriu "taxe si regulament" am crezut ca se deduce din: "dati maii multe detalii".
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

iiorgulescu
Mesaje: 179
Membru din: Lun Aug 30, 2010 16:01
Puncte: 0
Localitate: Pitesti - Arges

Re: Stolnici

Mesaj de iiorgulescu »

40 - 12 h, 70 - 24 H, 100 - 36 H C&R sau 100 cu 5 Kg de peste.
La carlig solubile cu pop-up a facut selectia, la mine nu a mers foarte bine cand am renuntat la pop-up. Cum am pus pop-up a fost OK.

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Stolnici

Mesaj de ovideli »

iiorgulescu scrie:40 - 12 h, 70 - 24 H, 100 - 36 H C&R sau 100 cu 5 Kg de peste.
La carlig solubile cu pop-up a facut selectia, la mine nu a mers foarte bine cand am renuntat la pop-up. Cum am pus pop-up a fost OK.
multam, o foto cu standuri pe unde am putea vedea, la ce distanta sunt unele de altele si care sunt mai "productive" (am gasit un filmulet pe youtube si am vazut ca sunt cam apropiate)?, am gasit ceva foto cu lacul dar cred ca sunt mai vechi.
Ultima oară modificat Lun Noi 05, 2012 10:59 de către ovideli, modificat 1 dată în total.
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Stolnici

Mesaj de Alin Galbenu »

Ok draga mea :)
Ca sa ajungi pe balta,, trebuie sa-ti faci rezervare. Ai nr de telefon mai sus. Drumul e asfaltat pana la balta!
Ajungi pe balta, mergi cu masina la standul unde te-ai hotarat sa stai, si te instalezi. Dupa ce te-ai instalat, mergi sus la dig (aproximativ 500m) si lasi masina in parcare (e un far acolo luminat).

Eu am stat 36h, si am platit 100 lei. Am pescuit cu 3 lansete si o prajina. Crapul se elibereaza, iar carasul se retine.
Unul din colegii mei a pescuit la feeder si a prins carasi frumosi. Ai gratar amenajat in stand,tot.
Cand vrei sa pleci, dai telefon si vine cineva si merge cu tine cu masina, sa-ti iei masina ta.
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”