Un colt de rai - Bulzesti

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de florinalin »

a mai fost cineva de curand pe la bulzesti? vreau sa merg zilele astea si as fi interesat cum mai merge balta, ce rezultate, etc. Multumesc!
A bad days fishing is better than a good day at work...

venom
Mesaje: 87
Membru din: Joi Mar 25, 2010 1:41
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de venom »

Salut. Am fost eu de duminica pana luni 20 de ore si nu am avut nici-o trasatura.
Am pescuit din mana ,nu plantat.

Avatar utilizator
malavita
Mesaje: 695
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 21:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de malavita »

Salut.am fost vineri pe balta,am stat 24h.noaptea nu a fost nici o activitate,deabia sâmbătă am avut trăsătură. Am prins un crap de 7-8 kg și am mai avut 2 trăsături.la una sa desfăcut ledcorul și la cealaltă trăsătură a scăpat din cârlig. Am pescuit lângă dig,plantat chiar în mal în al doilea luminiș.extraordinar de multa agățatura,am lăsat 3 monturi acolo.a fost imposibil sa le scot cu toate ca am intrat cu barca după ele.
Chiar și pestele prins a trebuit sa intram cu barca după el pt ca rămăsese agățat în 2 monturi.una din ele era montura cu momitor.
Trebuie sa fi cel puțin tâmpit sa pescuiești în 10 metri de mal cu momitor.
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de florinalin »

malavita scrie:Salut.am fost vineri pe balta,am stat 24h.noaptea nu a fost nici o activitate,deabia sâmbătă am avut trăsătură. Am prins un crap de 7-8 kg și am mai avut 2 trăsături.la una sa desfăcut ledcorul și la cealaltă trăsătură a scăpat din cârlig. Am pescuit lângă dig,plantat chiar în mal în al doilea luminiș.extraordinar de multa agățatura,am lăsat 3 monturi acolo.a fost imposibil sa le scot cu toate ca am intrat cu barca după ele.
Chiar și pestele prins a trebuit sa intram cu barca după el pt ca rămăsese agățat în 2 monturi.una din ele era montura cu momitor.
Trebuie sa fi cel puțin tâmpit sa pescuiești în 10 metri de mal cu momitor.

Zona aia este plina de agatatura, indiferent ca pescuiesti cu momitor sau plumb sansele sa agati montura sunt foarte mari!
A bad days fishing is better than a good day at work...

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de ovideli »

am fost si eu in perioada 29-31.08.2015, activitate foarte slaba, in prima noapte 2 buc. sub 6kg si dimineata 2 buc. sub 4 kg, in ultima noapte doar unul de 8 kg si 3 buc.sub 6kg. Am avut si un over 10 scapat pe la ora 12 noaptea in ultima noapte dar ce nu-i scos si cantarit nu se pune.

Oricum, concluzia, nu mananca decat naptea si foarte rar, ceea ce este caracteristic la aceasta balta pe timp de canicula.
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2781
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de Alin Galbenu »

Ma gandesc sa merg si eu saptamana viitoare. Se baga careva ?
Imagine

venom
Mesaje: 87
Membru din: Joi Mar 25, 2010 1:41
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de venom »

Salutare.
Mai stie cineva cum mai este pe la Bulzesti ?
Ms.

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de ovideli »

saptamana trecuta a fost un prieten, de pe 09.09.-12.09.2015, a luat unul de aproape 11kg, unul de 9 kg si altul de 7 kg, restul sub 7 kg nu ia mai luat in calcul; asta pina joi pe 10.09. cand s-a pus ploaia si frigul nu a mai luat nimic pana simbata cand a plecat
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

venom
Mesaje: 87
Membru din: Joi Mar 25, 2010 1:41
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de venom »

ovideli scrie:saptamana trecuta a fost un prieten, de pe 09.09.-12.09.2015, a luat unul de aproape 11kg, unul de 9 kg si altul de 7 kg, restul sub 7 kg nu ia mai luat in calcul; asta pina joi pe 10.09. cand s-a pus ploaia si frigul nu a mai luat nimic pana simbata cand a plecat
Multumesc frumos.

venom
Mesaje: 87
Membru din: Joi Mar 25, 2010 1:41
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de venom »

Am fost ieri de la ora 17 pana azi de dimineata la ora 6 si am luat doi crapi la 6,5 kg fiecare.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”