ALT FILMULET FRUMUSEL...!!!

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@florin v

Ce amestec are vinatoarea pe un site de pescuit ? Asta cu Bambi caprioara a ajuns deja un leit motiv pentru toti cei care nu inteleg nobila arta a vanatorii .

Cit despre parerea proasta despre cei care intreaba toate fanteziile pe crap.ro ( asta ca sa restring cercul ) sa stii ca mi-o mentin , chiar daca jignesc pe cineva .

florin-v
Mesaje: 89
Membru din: Mie Ian 17, 2007 15:49

Mesaj de florin-v »

"Ce amestec are vinatoarea pe un site de pescuit ? Asta cu Bambi caprioara a ajuns deja un leit motiv pentru toti cei care nu inteleg nobila arta a vanatorii .
""
Sa stii ca altii considera pescuitul tot o nobila arta...asa cu tu iei un trofeu un mistret si-l pui pe perete altii iau peste si-l pune in tigaie. Padure fara uscaciuni nu o sa vedem asa ca................!!!!!!.
Cat despre jignit si eu sunt deacord cu cei care bat campii, dar cel mai bine ar fi sa-i jignim pe cei care merita asta nu pe toti.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

florin-v scrie:"Ce amestec are vinatoarea pe un site de pescuit ? Asta cu Bambi caprioara a ajuns deja un leit motiv pentru toti cei care nu inteleg nobila arta a vanatorii .
""
Sa stii ca altii considera pescuitul tot o nobila arta...asa cu tu iei un trofeu un mistret si-l pui pe perete altii iau peste si-l pune in tigaie. Padure fara uscaciuni nu o sa vedem asa ca................!!!!!!.
Cat despre jignit si eu sunt deacord cu cei care bat campii, dar cel mai bine ar fi sa-i jignim pe cei care merita asta nu pe toti.


Intra un pic pe www.vinatorul.ro si o sa-ti schimbi parerea despre vanatori . Cit despre jignit - am postat din start - remarca -"sa ma ierte niste baieti !" dar acesti baieti sunt exceptia care intareste regula sitului www.crap.ro .

Avatar utilizator
freecarp
Mesaje: 62
Membru din: Mar Ian 24, 2006 22:37
Puncte: 0
Localitate: Gummersbach

Mesaj de freecarp »

am mai citit odata postarea lui Serbu! si nu vad sa scrie undeva un nume de forum(cum ar fi Crap.ro)
cornelserbu scrie:mai sorica, las-o si tu mai moale, fiindca locul acelui filmulet nu era pe site-ul asta. deja incercam sa facem cluburi sportive, sa participam la cat mai multe concursuri, sa avem rezultate cat mai bune si in primul rand sa ELIBERAM crapii...filmuletul s-ar fi potrivit mai bine pe celalalt site unde toti utilizatorii urasc concursurile si dracul stie ce fac cu pestii...
@Val
daca tu ca administrator gandesti asa, atunci de ce nu ne banezi pe toti cei care nu am participat la nici un concurs sau care nu au cel putin un loc (1-2-3)castigat la un concurs!! nici eu nu am participat la asa ceva! inafara de concursurile de pescuit ,pe care le organizez eu si alea nu sant destinate pescuitului la crap!
in legatura cu pestii, la fiecare peste(care corespunde marimi)eliberat aici(Ger.) , de mine, incalc legea!! si totusi o facem majoritatea!! dar iau si cate un peste acasa! asa cum si vanatorul(nu ma refer la tine) mai aduce cate un iepure ,mistret, samd. acasa!!


numai bine

florin-v
Mesaje: 89
Membru din: Mie Ian 17, 2007 15:49

Mesaj de florin-v »

Numai bine Val si sarbatori fericite :D :D :D

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

freecarp scrie:am mai citit odata postarea lui Serbu! si nu vad sa scrie undeva un nume de forum(cum ar fi Crap.ro)
cornelserbu scrie:mai sorica, las-o si tu mai moale, fiindca locul acelui filmulet nu era pe site-ul asta. deja incercam sa facem cluburi sportive, sa participam la cat mai multe concursuri, sa avem rezultate cat mai bune si in primul rand sa ELIBERAM crapii...filmuletul s-ar fi potrivit mai bine pe celalalt site unde toti utilizatorii urasc concursurile si dracul stie ce fac cu pestii...
@Val
daca tu ca administrator gandesti asa, atunci de ce nu ne banezi pe toti cei care nu am participat la nici un concurs sau care nu au cel putin un loc (1-2-3)castigat la un concurs!! nici eu nu am participat la asa ceva! inafara de concursurile de pescuit ,pe care le organizez eu si alea nu sant destinate pescuitului la crap!
in legatura cu pestii, la fiecare peste(care corespunde marimi)eliberat aici(Ger.) , de mine, incalc legea!! si totusi o facem majoritatea!! dar iau si cate un peste acasa! asa cum si vanatorul(nu ma refer la tine) mai aduce cate un iepure ,mistret, samd. acasa!!


numai bine
Nu va mai adresati la capitolul vanatoare - pentru ca intram pe alte meleaguri - acolo unde banii sunt multi - vanatul putin si apreciat ca atare - si nu e cazul vostru . Ca sa recoltezi un tzap de trofeu - poti pierde si 2-3 ani - si pierzi 4-5 mii de euro , fara sa ai garantia ca iti maninca macar un crap de 3 kg :oops: ( asta daca vrei sa intelegi metafora ! )
Si ca un gind secundar - eu nu mai sunt administrator - deci pot gindi liber si exprima la fel , fara restrictii cu privire la unii forumisti de al crap.ro care incarca portbagajurile .
Adminstratorul este MirceaF - si te asigur ca este un admin cool .

Iar faptul ca locuiesti in Germania - este perfect perpendicular cu opinia mea personala despre nemti ! Are nevasta-mea o verisoara care sta in D si am fost odata 3 saptamani acolo ( pe vremea cind se cerea viza , samd ) :lol: :lol: De atunci evit aceasta tara ! Patetici si fara viata in ei ! Roboti .

Avatar utilizator
freecarp
Mesaje: 62
Membru din: Mar Ian 24, 2006 22:37
Puncte: 0
Localitate: Gummersbach

Mesaj de freecarp »

[quote=[/quote]


Si ca un gind secundar - eu nu mai sunt administrator - deci pot gindi liber si exprima la fel , fara restrictii cu privire la unii forumisti de al crap.ro care incarca portbagajurile .
Adminstratorul este MirceaF - si te asigur ca este un admin cool .

Iar faptul ca locuiesti in Germania - este perfect perpendicular cu opinia mea personala despre nemti ! Are nevasta-mea o verisoara care sta in D si am fost odata 3 saptamani acolo ( pe vremea cind se cerea viza , samd ) :lol: :lol: De atunci evit aceasta tara ! Patetici si fara viata in ei ! Roboti .[/quote]

daca nu mai esti administrator, atunci de ce sta in profilul tau "site admin"??

te simti mai bine acum, daca mai facut Robot ?

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

Iar faptul ca locuiesti in Germania - este perfect perpendicular cu opinia mea personala despre nemti ! Are nevasta-mea o verisoara care sta in D si am fost odata 3 saptamani acolo ( pe vremea cind se cerea viza , samd ) De atunci evit aceasta tara ! Patetici si fara viata in ei ! Roboti .

val.este asta un site de pescuit sau de jigniri?
faptul ca tu ai o parere formata in 3 saptamini state in germania despre 87 milioane de oameni acum z ani ar putea fi obiectiv dar in mod sigur nu isi are loc pe un site de pescuit,cum nici parerea nemtzilor despre romani nu intereseaza pe nimeni.

incerc sa imi amintesc cind s-a scris ceva concret despre pescuit la crap in ultimul timp pe ORICARE din cele 2 forumuri si remarc cu tristete ca a cam trecut ceva vreme...
care sa fie motivul?anumite interese sau rafuieli marunte au depasit pasiunea pt pescuit?sa se fi epuizat totul despre pasiunea noastra comuna?
intradevar exista utilizatori care pun niste intrebari....de le citesti de 3 ori sa itzi dai seama daca tipul face misto,este sarit sau chiar il intereseaza problema dar arta este sa sti sa te ridici sau sa te cobori la nivelul interlocutorului tau,fara a jigni iar daca nu potzi (uneori nu ai nici o sansa...)atunci ignori personajul
si inca ceva.respectul este o notziune care trebuie sa fie reciproca,care tine de caracter,de educatzie si nu de maiestria pe care o avem pe balta.
viziunea mea despre un forum era ceva de genul unui cerc de prieteni virtuali care isi impartasesc din experientza si trairile pe care le au intr-o pasiune comuna,care se respecta se ajuta se informeaza reciproc.ce au ajuns aceste forumuri?
pacat

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ t. rex

1. Esti magar si din pacate un magar prost.

2. Chiar nu vreau sa-ti mai raspun, fiindca vad cat te oftici si-mi dau seama ca esti un medium bun pentru caterinca, asa ca-i las si pe altii sa te ia la misto.

3. Daca ma fortez prea tare, s-ar pute sa dau de tine si sa vezi atunci batranete...nu ti-o doresc.

4. Gata am incheiat, mi-am pierdut prea mult timpul cu tine...parca ti-am spus cat esti de mic si de tantalau ?!?


@ floriw

Ce frumos ar fi, daca am fi toti prieteni, dar asta-i o utopie, ca si comunismul...totusi, nu-ti fa probleme, exista atatea forumuri pe net, incat, cred ca-ti vei gasi oricand unul pe plac. Pana atunci nu-ti ramine decat sa-i suporti pe tampitii de pe crapmania care nu au respect pentru nimeni si pentru nimic...doar pentru crap.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@florinw si freecarp

mai baieti eu m-am saturat sa am o impresie proasta despre mine doar ca sunt roman . Am vizitat prin vest destul de mult - si mi-am facut o impresie proasta despre aceasta UE - au probleme grave la ei acasa si ma intreaba pe mine de ce nu putem sa pescuim cu fir solubil in loc de fir de par !? ( intelegeti metafora :lol: )
Cei romani , care locuiesc pe acolo au niste restrictii legate de buna vecinatate samd - dar hai sa nu ii mai pupam in popou atit ca nu sunt asa tari cum vor ei sa creada . Dupa ei suntem toti niste pui de rromi - chitaristi sau cu talent la tambal ! Neam de virtuozi ! ( sa ma scuze etina rroma - care altfel are farmecul si civilizatia ei proprie !)
Prin ce cercuri ma invirt eu - cu mici exceptii - traiesc mai prost decit mine prin tarile lor ( alea europene ) - si eu nu sunt un standard de bogatie in Romania ( traiesc decent )
Nu jignesc pe nimeni dar nici nu casc gura la postari de astea - eu sunt din Deutscland uber ales - si va explic eu ce inseamna bunul simt si civilizatia . Civilizatie inseamna sa nu te caci , scuipi , arunci gunoaie , etc pe trotuare , inseamna sa nu ai sula in gura in orice discutie , sa nu ciordesti , sa nu cersesti , samd - ca altfel - am vazut destui nemti , francezi , britanici care ragaie la masa , care isi baga degetele in ureche , se scarpina la coaie in public , ii maninca in popou , miros a transpiratie , vomita de bautura pe unde apuca , trag pe teava copii de 12 ani , samd ! Ma lasati cu civilizatia asta de cacat ! ? Tocmai aceasta superioritate subinteleasa oferita de sistem UE ii face asa aroganti si superiori - cind ei luati individual sunt niste verze , ofilite si cu viermi interstitiali . Niste grobieni infumurati . Eu personal nu dau 2 bani pe ei - la fel cum nu dau 2 bani nic pe romani de ai nostri care odata ajunsi acolo fac orice compromis ca sa le faca pe plac acestor venetici barbari care s-au trezit din blanuri si fum de paie in mijlocul Europei :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”